WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

Jeszcze walniemy ulicę Nowickiego Pałasza Potem Korytkowskiego >> czy wy normalni jesteście ?W czym śmierć gościa z Gdańska jest lepsza od śmierci kilku dziewczynek z Escape roomu?Ciszej nad tym grobem politycy
Dodano: 23.01.2019 07:44    Przez: ~POkemon
Dokladnie. Zakonczcie juz ten cyrk
Dodano: 23.01.2019 07:46    Przez: ~Ewa
może KOD zawnioskuje ul Dziewczynek z Escape roomu ? to dopiero była i jest tragedia . Ciszej nad tymi grobami
Dodano: 23.01.2019 08:39    Przez: ~y
Tym czym tego z warszawy... zimnego... l...
Dodano: 23.01.2019 18:32    Przez: ~Pn
W TVN 24 cały czas maglują temat śmierci Prezydenta Gdańska, to nie był człowiek a anioł, zdaniem lewicy.
Dodano: 23.01.2019 18:34    Przez: ~Witek
Konin kocha pisoryzm. Wolę ulicę Adamowicza niż krzyże, ronda kaczogrodzkie! Zacznijcie myśleć co oglądacie w partyjnej telewizji!!! Nie mam dla was szacunku, nie mam empatii.
Dodano: 23.01.2019 07:52    Przez: ~PiSwon
Klep nita POkemonie
Dodano: 23.01.2019 08:30    Przez: ~Angela och ja libe donald
TVN to wroga nam Polakom stacja telewizyjna.
Dodano: 23.01.2019 18:36    Przez: ~Widz TVP
KOD=PO=PIS=wszyscy inni co maja nas w 4 literach i zamiast zająć się rozbudową miasta (Polski) toczą wojenki na górze,bo przez to mają dożywotnie koryto. Paranoja.
Dodano: 23.01.2019 08:32    Przez: ~wer
Może przedstawiciele KOD-u się którzy są tego , się ujawnią i proponuję by mieszkańcy Konina zrobili zrzutkę na ich "edukację" ....ną !!!
Dodano: 23.01.2019 13:47    Przez: ~Kali
Przychylam się do opinii tych mieszkańców którzy proponują nadawanie nazw ulic (tzw neutralnych ) z zakresu przyrody, geografii , sportu, to jest bezpieczne i tyle nie kosztuje co do osób wiemy jak to wygląda na przestrzeni lat i po co robić zamieszanie. KOD ma prawo wnioskować jak będzie to też wiadomo -na nie oni to robią aby zaistnieć i tyle w temacie. Liczba komentarzy z zielona łapka sam mówi za siebie
Dodano: 23.01.2019 08:34    Przez: ~xxx
KOD był zawsze wrogo nastawiony do polskiego rządu PiS, a więc do Polski.
Dodano: 23.01.2019 18:39    Przez: ~Polak
nie dałem wośp nie dam na Adamowicza nie moje klocki
Dodano: 23.01.2019 08:38    Przez: ~zegnam
KOninscy kodziarze idziecie droga pisowskiej PARANOI .STOP STOP STOP
Dodano: 23.01.2019 09:24    Przez: ~maniek
PiS to wzór Polskości i Patriotyzmu.
Dodano: 23.01.2019 18:40    Przez: ~Tylko PiS
WIĘCEJ PO W KONINIE CZYŻBY KONINIACY MIELI DOŚĆ ???? JESZCZE PRAWIE 5 LAT ZOSTAŁO AAA NAWET SIĘ NIE ROZKRĘCILI HEHE