WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KOD o nazwaniu jednej z ulic w Koninie imieniem P. Adamowicza

Dodano: 22.01.2019 15:52

Członkowie konińskiego KOD-u zwrócili się do prezydenta Konina z propozycją nazwania wskazanej ulicy imieniem Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

- Grupa Lokalna Stowarzyszenia KOD w Koninie, zwraca się o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy, która jest w trakcie budowy od ul. Wyzwolenia do ul. Przemysłowej w Koninie – napisali do Piotra Korytkowskiego, działacze KOD-u. - Pan Paweł Adamowicz, dobrze zasłużył się dla swojego miasta Gdańska, ale również był człowiekiem, który bardzo wiele wniósł do aktu budowania samorządności w Polsce, który stawał po stronie szarego człowieka, który stawał w obronie takich wartości jak: wolność, równość, praworządność. Jego tragiczna śmierć została spowodowana z niskich i niezrozumiałych pobudek, które uderzyły w wartości reprezentowane przez prezydenta Gdańska.

- Pozytywnie przyjąłem propozycję Grupy Lokalnej Stowarzyszenia KOD w Koninie w sprawie nadania imienia Pawła Adamowicza jednej z ulic w naszym mieście – odpowiada Piotr Korytkowski, prezydent Konina. - Jednakże wolałbym nie narzucać Radzie Miasta konkretnej ulicy, tak jak to proponuje KOD, a pozostawić tę kwestię do ustalenia w otwartej debacie społecznej. Chciałbym również, abyśmy odczekali pewien czas od tego tragicznego wydarzenia i pozwolili sobie na jeszcze chwilę refleksji i ostudzenie emocji. Ale jak najbardziej jestem za podjęciem debaty w tej sprawie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paweł Adamowicz,   ulica Konin,   nazwanie ulicy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jako mieszkanka Konina nie zgadzam się na taką ulicę .Zapewne wielu mieszkańców mnie poprze.
Dodano: 22.01.2019 16:22    Przez: ~Jola
A jak umarł pan bogaty,to mu nieśli wieńce,kwiaty...order dali mu po śmierci,by mu złocił się na piersi.A jak umarł chłop z fabryki,nie płakali-bo był nikim.Odszkodowań nie ma wtedy,trumnę trzeba brać na kredyt.A jak padło dziecko z głodu,nie ruszyło to NARODU...dalej po bogaczu kwilił,taki to był nastrój chwili.Po bogactwie cień zostaje i choć śmierć nasz grosz wydaje-nie kupimy skrawka nieba...na niebo zasłużyć trzeba...
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~zx
A co zmarły zrobił dla miasta Konina że wg KOD należy go uhonorować nazwaniem ulicy jego imieniem ?
Dodano: 22.01.2019 16:16    Przez: ~Ciekawy
Proponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Ludzie dajcie juz spokój. Od 2 tygodni ciągle ten sam temat.
Dodano: 22.01.2019 16:17    Przez: ~alf
Kilka dni temu założyłem na forum temat w którym dla BEKI zaproponowałem nadanie jednemu z konińskich rond imienia śp. P.Adamowicza, (w nawiązaniu do ronda im. L i M Kaczyńskich). Nie sądziłem jednak, że coś takiego przez chwilę mogłoby zostać wzięte na serio, no cóż...
Dodano: 22.01.2019 17:08    Przez: ~R

KOMENTARZE

teraz upewniłem się ze KOD to wielkie rozczarowanie . ….może niech od razu zaproponują swoje nazwiska i przy okazji zmienimy nazwy kilku ulic
Dodano: 23.01.2019 18:53    Przez: ~KIT
A kto jest szefem KOD-u w Koninie ?
Dodano: 23.01.2019 18:58    Przez: ~Jan
Wszystko wskazuje na to że jest to Pn~
Dodano: 24.01.2019 15:53    Przez: ~Klawisz
Chyba już komuś bije ciśnienie przedwyborcze. Przecież to już przesada. Rozumiem, zginął facet, prezydent miasta, i ok. przykra sprawa. Ale trochę zdrowego rozsądku. To był tylko, albo aż prezydent miasta. Niech robią żałoby, marsze, wiece, wyją syrenami ale w Gdańsku. A tu szum jak po katastrofie smoleńskiej. Przepraszam za porównanie. Ale zachowajmy umiar. Umiera prezydent kraju, kraj w żałobie. Umiera wójt - gmina.Ale u nas musi być zawsze na głowie. Pawlak każe włączać syreny ochotnikom, każdy coś wypisuje. Jedni atakują Owsiaka, drudzy Rydzyka. Wszystko w myśl zasady - nie ważne jak mówią, byle głośno. Porażka.
Dodano: 23.01.2019 19:27    Przez: ~znudzony
Tylko że tym prezydentem mógł być każdy z nas.... Koleś na scenie bierze mikrofon i robi co chce... gdzie ochrona? gdzie te karki prężnie ćwiczący na siłce? zero społecznej reakcji.
Dodano: 23.01.2019 20:44    Przez: ~zzz
Lepiej przypilnujcie Korytkowskiego zamiast rozliczać Adamowicza. Większość z was nie była albo była w Gdańsku raz na x lat na urlopie strzelając sobie selfie pod neptunem . Więc nie macie prawa oceniać jak Adamowicz rządził miastem, a sądząc po społecznym poparciu robił to dobrze. Chciałbym taki rozkwit społecznego zadowolenia zobaczyć kiedyś w Koninie zamiast tego marazmu i bezrobocia. Zresztą porównywanie Gdańska do Konina nie ma sensu bo to inna liga zarówno ekonomicznie, społecznie jak i historycznie.
Dodano: 23.01.2019 19:34    Przez: ~Men
Taka masówka jest dla .......... . Kogo popiera tłum ? Naród do góry ciągną jednostki. Ten Pan na pewno nią nie był, przynajmniej nie w wymiarze o którym piszę.
Dodano: 24.01.2019 10:35    Przez: ~Hannibal
Witam apeluję do pana prezydena Korytkowskiego o nie nadawaniu nazwy ulic w Koninie nazwiskiem pana Adamowicz to nie był prezydent naszego miasta i nic dla nas nie zrobił.Wiadomo szkoda człowieka że tak zginął ale to nie powód żeby w naszym mieście nadawać nazwę ulicy jego nazwiskiem.Napewno wiele osób tak myśli.A w Koninie są inne problemy ważniejsze.
Dodano: 24.01.2019 01:12    Przez: ~Xxx
w koninie są same problemy.
Dodano: 24.01.2019 20:42    Przez: ~pan
Nie zgadzam się na to kategorycznie. Skoro nazwy ulic mają nosić imię człowieka umoczonego w afery, człowieka popierającego wynaturzenia pt: LGBTQ, człowieka otwarcie walczącego z kościołem, a w którym nomen omen jest pochowany. Nie zgadzam się!!!!!!!
Dodano: 24.01.2019 06:03    Przez: ~Klakson
LUDZIE, LUDZIE mamy tyle Polskich Bohaterów którzy oddali za Nas swoje młode życie - nie ma ich ulic a tu taka paranoja. Obłuda , obłuda.
Dodano: 24.01.2019 09:17    Przez: ~Hannibal
jak mozna nazywac ulice w qninie na czesc czlowieka, ktory nie wie ile ma kamienic i kont bankowych? PRzeciez przeciwko adamowiczowi prowadzone są postępowania karne....
Dodano: 24.01.2019 09:40    Przez: ~150
a co cie to obchodzi? A ile miał był prezydent konina może wiesz? wystartuj w wyborach, wygraj je i miej jaja do zarządzania miastem wielkości Gdańska to pogadamy. Daje ci jeden dzień i wracasz z podkulonym ogonem
Dodano: 24.01.2019 20:43    Przez: ~taka prawda
Proponuję napisać petycję do Watykanu. Pawłowicz natychmiast świętym powinien zostać ogłoszony, a przynajmniej błogosławionym.
Dodano: 25.01.2019 10:11    Przez: ~Krzysztof
Ja tez nie zgadzam sie na ulice przekretasa deweleporskiego jakim byl zmarly z calym szacunkiem s.p Adamowicz...