WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej w Kleczewie, a nie w Turku?

Dodano: 1.02.2019 12:13
Źródło: LM.pl

Czy batalion Wojsk Obrony Terytorialnej zagości w Kleczewie, a nie jak pierwotnie planowano - w Turku? Taki pomysł ma burmistrz Mariusz Musiałowski.

O swoich planach po raz pierwszy włodarz Kleczewa poinformował na początku stycznia na swoim profilu na FB. - Powiem jedynie tyle, że jestem po rozmowach z przedstawicielem Komisji Obrony Narodowej i wkrótce w Kleczewie może pojawić się kilkuset wojskowych - pisał wtedy Mariusz Musiałowski, by 21 stycznia doprecyzować: - Jutro jestem umówiony na rozmowę telefoniczną z p. generałem (dzwonię do Warszawy), żeby działać w temacie ewentualnego przekazania/sprzedania obiektu WOT.

Chodzi o budynek po gimnazjum w Kleczewie, który od września, po zakończeniu nauki przez ostatnie klasy gimnazjalne, będzie stał pusty. Zgodnie z planem burmistrza Mariusza Musiałowskiego, obiekt mógłby zostać przeznaczony na potrzeby batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Według dotychczasowego projektu wojskowi mieli być ulokowani z Turku. Takie informacje podawała WKU w Koninie, zachęcając do zgłaszania się do WOT. Powiat turecki przekazał natomiast w formie darowizny dla WOT nieruchomość przy ul. Konińskiej, gdzie miała mieścić się siedziba ,,terytorialsów".

Czy to oznacza, że WOT-u ostatecznie w Turku nie będzie? - Absolutnie nie potwierdzam takiej informacji. Według wstępnych planów brygady nic się nie zmieniło - informuje Anna Szymaniak, rzecznik prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odpowiada za formowanie batalionów w naszym województwie. - Obecnie są formowane bataliony w Lesznie oraz Śremie. Turek, Dolaszewo oraz Poznań to są bataliony wyznaczone do kolejnych etapów formowania. Nic się nie zmieniło. 

Każdy z batalionów ma liczyć ok. 900 żołnierzy. Obecnie do wielkopolskiej brygady wstąpiło ok. tysiąca chętnych. - Kolejne bataliony będą uruchamiane systematycznie w zależności od napływających ochotników z danego rejonu. Nie mam jeszcze informacji, który z batalionów, w którym roku będzie formowany. Turek nie został skreślony z listy - podkreśla Anna Szymaniak. Według nieoficjalnych informacji, batalion w Turku mógłby powstać w 2020 lub 2021 roku.

Nawet jeżeli wojsko ostatecznie do Kleczewa nie zawita, burmistrz Mariusz Musiałowski ma również inną koncepcję na budynek po gimnazjum. Miasto złożyło już wnioski o dofinansowanie na stworzenie tam klubu seniora i żłobka. Gdyby jednak WOT w Kleczewie się ulokował, a jednocześnie wnioski zostały zaakceptowane, lokalizację klubu seniora i żłobka można zmienić. - Teoretycznie moglibyśmy nie składać tych projektów, ale co wtedy, gdy to wojsko jednak nie przyjdzie. Podjąłem decyzję, że piszemy wniosek. Na szczęście można zmienić lokalizację - mówił podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Musiałowski.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Co?" Konin ma spadochroniarza który robi wszystko, aby nikt z Konina nie został Posłem. Nie ma nas kto reprezentować. Gmina Koło ma swojego - L. Galembe, Turek - Bartosika, Gniezno aż dwóch Dolatę i Ostrowskiego. Konin skazany na Czarneckiego :((( bez perspektyw. Wody Polskie też poza Koninem, Poseł Galemba przeniósł do Koła. A miały powstać nowe miejsca pracy u nas. Czas to zmienić!
Dodano: 1.02.2019 14:15    Przez: ~Tomaj
Zeby jeszcze ten wiatr odnowy wiał i wywiał nieprzychylny i zatwardziały stary beton z sekty poprzednika
Dodano: 1.02.2019 12:27    Przez: ~marzyciel
Misiu już siedzi, szef jeszcze na wolności.
Dodano: 1.02.2019 13:43    Przez: ~Kazik
Naszemu Burmistrzowi przydałaby się lekcja dyplomacji. Takie sprawy wymagają spokoju. Najpierw się negocjuje a dopiero pózniej puszcza się na faceboka. Podobna sytuacja z autokarem. Ujawnia sie wady a póżniej chce się sprzedać. Psychologia tłumu jest pana mocną stroną. Dyplomacja do poprawki.
Dodano: 1.02.2019 14:46    Przez: ~wyborca
Czy Antoni (latajaca brzoza) też przeniesie się do Kleczewa? Mówią że dowodzca zawsze jest z żołnierzami, przecież to jego dzieci.
Dodano: 1.02.2019 13:29    Przez: ~Q

KOMENTARZE

W końcu gmina Kleczew zaczyna oddychać powiewem odnowy.
Dodano: 01.02.2019 12:24    Przez: ~obiektywna
A co z gminą Konin? Czy naprawdę PiS nie ma reprezentanta w parlamencie z Konina, który powalczył by o nasze miasto?!!!
Dodano: 01.02.2019 14:03    Przez: ~co?
"Co?" Konin ma spadochroniarza który robi wszystko, aby nikt z Konina nie został Posłem. Nie ma nas kto reprezentować. Gmina Koło ma swojego - L. Galembe, Turek - Bartosika, Gniezno aż dwóch Dolatę i Ostrowskiego. Konin skazany na Czarneckiego :((( bez perspektyw. Wody Polskie też poza Koninem, Poseł Galemba przeniósł do Koła. A miały powstać nowe miejsca pracy u nas. Czas to zmienić!
Dodano: 01.02.2019 14:15    Przez: ~Tomaj
Tak Konin powinien mieć swojego, miejscowego posła z PiS-u, który by reprezentował nasz region, ale posła "z jajami", który by miał siłę przebicia. Czy znajdzie się taki u nas ?
Dodano: 01.02.2019 16:34    Przez: ~Symp. PiS
Nie ma czegoś takiego jak gmina Konin...
Dodano: 01.02.2019 17:09    Przez: ~Tom
W koninie to wlodarz miasta chodzi sobie usmiechniety i zadowolony
Dodano: 01.02.2019 17:13    Przez: ~Yt
Chodzi, a nawet wisi na bilbordach, poseł z PO T. Nowak też wisi na skrzyżowaniu, u zbiegu ulic Poznańskiej i Dworcowej i ani myśli zejść z bilbordu.
Dodano: 01.02.2019 18:47    Przez: ~PO tak ma
W lento prawdopodobnie pewna osoba zamieściła ogłoszenie praca w Samorządzie czy jakoś tak jest dostępne Archive web.
Dodano: 01.02.2019 19:30    Przez: ~Infortmator880
Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za platformą.
Dodano: 02.02.2019 07:09    Przez: ~kONsternacJA
Niesiołowski były poseł PO, to jurny Stefan.
Dodano: 02.02.2019 13:28    Przez: ~POlitycy PO
Zeby jeszcze ten wiatr odnowy wiał i wywiał nieprzychylny i zatwardziały stary beton z sekty poprzednika
Dodano: 01.02.2019 12:27    Przez: ~marzyciel
Masz na myśli poprzedniego Prezydenta Konina Towarzysza J. Nowickiego i jego towarzyszy ?
Dodano: 01.02.2019 16:37    Przez: ~Jestem za
Spoko -ruscy nie przyjdą,tak boją się tego wojska , które wymyślił maciarkiewicz ze swoim misiem...
Dodano: 01.02.2019 13:26    Przez: ~zx
W całej Rosji wielkie poruszenie, Putin wstrzymał wszystkie wizyty jak dowiedzial się o przeniesieniu macierewiczowych wojsk.
Dodano: 01.02.2019 13:33    Przez: ~Q
Misiu już siedzi, szef jeszcze na wolności.
Dodano: 01.02.2019 13:43    Przez: ~Kazik
To tylko kwestia czasu.
Dodano: 01.02.2019 14:19    Przez: ~Ania
A co to takiego? Wojna będzie?
Dodano: 01.02.2019 13:28    Przez: ~Mjr
Każde państwo ma swoją armię, nawet państwa neutralne takie jak Szwecja czy Szwajcaria, ktoś naszych granic musi bronić.
Dodano: 01.02.2019 16:39    Przez: ~Rezerwista
Czy Antoni (latajaca brzoza) też przeniesie się do Kleczewa? Mówią że dowodzca zawsze jest z żołnierzami, przecież to jego dzieci.
Dodano: 01.02.2019 13:29    Przez: ~Q
Lewactwo atakuje i jak tu się nie bronić ?
Dodano: 01.02.2019 16:41    Przez: ~Żołnierz
~Q liczysz, że POwróci opcja kamieniami w dinozaury, .uj .upa i kamieni kupa? Przed takimi jak ty trzeba się bronić i przyPOminac wasze rodowody i intencje. Sprzedalibyście Polskę za imunitet i etat w Brukseli głosząc, że POLSKOŚĆ to nienormalność.
Dodano: 02.02.2019 10:04    Przez: ~POLSKOŚĆ TO NORMALNOŚĆ
PiSowcy z bronią, nie ma niczego bardziej niebezpiecznego. To jak dać szympansowi pistolet. Co to się dzieje w tym kraju...
Dodano: 01.02.2019 13:59    Przez: ~Jeżon
albo małpie brzytwę...
Dodano: 01.02.2019 14:28    Przez: ~zx
Lewactwo atakuje, wróg jest wewnątrz Polski, a więc armia niezbędna.
Dodano: 01.02.2019 16:43    Przez: ~Żołnierz
Przed laty urban udostempnil macierewiciusa jako malpe z brzytwa. Jak myslicie mial racje.
Dodano: 01.02.2019 17:29    Przez: ~Pipi
Czyim guru jest Urban nikt nie musi zgadywać. Czy jego wyznawcy, czymś się różnią od autorytetu na który się POwołują? Może chcą wprowadzić swego czasu wyprowadzony sztandar? Znajdą naiwnych, a może lemingów młodych, pięknych i nowoczesnych? Jeszcze są tacy, co za ojro i dziwki POLSKOŚCI się wyrzekną i wszystko zrobią dla negatywnych interesariuszy.
Dodano: 02.02.2019 07:59    Przez: ~komuno wr..
Jako podchorąży po SPR'ce nawet chciałem się zapisać, 600 złociszy za jeden weekend zabawy w wojsko to całkiem kusząca oferta, ale nic z tego nie wyszło. Brak kasy, pobór ograniczono, a poza tym ponoć nie spełniam warunków ;P
Dodano: 01.02.2019 14:41    Przez: ~xXx
~xXx twoje POnoć jest bardzo wymowne. Pozostaje wziąć kredki i malować swoje rozczarowanie albo przed monitorem ogłosić swoje mistrzostwo w tej materii pokonując kolejny level ( taki substytut realu). Minęły czasy kiedy " nie matura , a chęć szczera mogły uczynić oficera".
Dodano: 02.02.2019 08:08    Przez: ~wspólczuje
Naszemu Burmistrzowi przydałaby się lekcja dyplomacji. Takie sprawy wymagają spokoju. Najpierw się negocjuje a dopiero pózniej puszcza się na faceboka. Podobna sytuacja z autokarem. Ujawnia sie wady a póżniej chce się sprzedać. Psychologia tłumu jest pana mocną stroną. Dyplomacja do poprawki.
Dodano: 01.02.2019 14:46    Przez: ~wyborca
Dyplomacja na poziomie zerowym.
Dodano: 01.02.2019 19:46    Przez: ~hhh
A będą mieli atomowe różańce?
Dodano: 01.02.2019 16:30    Przez: ~🇰🇵
Polska powinna mieć dobrze wyszkoloną armię z dobrym sprzętem, zawsze powinniśmy liczyć na siebie, w razie jakichkolwiek wrogich zakusów ze Wschodu czy z Zachodu.
Dodano: 01.02.2019 16:48    Przez: ~Jan
1 z 3
123>>