WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej w Kleczewie, a nie w Turku?

Dodano: 1.02.2019 12:13
Źródło: LM.pl

Czy batalion Wojsk Obrony Terytorialnej zagości w Kleczewie, a nie jak pierwotnie planowano - w Turku? Taki pomysł ma burmistrz Mariusz Musiałowski.

O swoich planach po raz pierwszy włodarz Kleczewa poinformował na początku stycznia na swoim profilu na FB. - Powiem jedynie tyle, że jestem po rozmowach z przedstawicielem Komisji Obrony Narodowej i wkrótce w Kleczewie może pojawić się kilkuset wojskowych - pisał wtedy Mariusz Musiałowski, by 21 stycznia doprecyzować: - Jutro jestem umówiony na rozmowę telefoniczną z p. generałem (dzwonię do Warszawy), żeby działać w temacie ewentualnego przekazania/sprzedania obiektu WOT.

Chodzi o budynek po gimnazjum w Kleczewie, który od września, po zakończeniu nauki przez ostatnie klasy gimnazjalne, będzie stał pusty. Zgodnie z planem burmistrza Mariusza Musiałowskiego, obiekt mógłby zostać przeznaczony na potrzeby batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Według dotychczasowego projektu wojskowi mieli być ulokowani z Turku. Takie informacje podawała WKU w Koninie, zachęcając do zgłaszania się do WOT. Powiat turecki przekazał natomiast w formie darowizny dla WOT nieruchomość przy ul. Konińskiej, gdzie miała mieścić się siedziba ,,terytorialsów".

Czy to oznacza, że WOT-u ostatecznie w Turku nie będzie? - Absolutnie nie potwierdzam takiej informacji. Według wstępnych planów brygady nic się nie zmieniło - informuje Anna Szymaniak, rzecznik prasowy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która odpowiada za formowanie batalionów w naszym województwie. - Obecnie są formowane bataliony w Lesznie oraz Śremie. Turek, Dolaszewo oraz Poznań to są bataliony wyznaczone do kolejnych etapów formowania. Nic się nie zmieniło. 

Każdy z batalionów ma liczyć ok. 900 żołnierzy. Obecnie do wielkopolskiej brygady wstąpiło ok. tysiąca chętnych. - Kolejne bataliony będą uruchamiane systematycznie w zależności od napływających ochotników z danego rejonu. Nie mam jeszcze informacji, który z batalionów, w którym roku będzie formowany. Turek nie został skreślony z listy - podkreśla Anna Szymaniak. Według nieoficjalnych informacji, batalion w Turku mógłby powstać w 2020 lub 2021 roku.

Nawet jeżeli wojsko ostatecznie do Kleczewa nie zawita, burmistrz Mariusz Musiałowski ma również inną koncepcję na budynek po gimnazjum. Miasto złożyło już wnioski o dofinansowanie na stworzenie tam klubu seniora i żłobka. Gdyby jednak WOT w Kleczewie się ulokował, a jednocześnie wnioski zostały zaakceptowane, lokalizację klubu seniora i żłobka można zmienić. - Teoretycznie moglibyśmy nie składać tych projektów, ale co wtedy, gdy to wojsko jednak nie przyjdzie. Podjąłem decyzję, że piszemy wniosek. Na szczęście można zmienić lokalizację - mówił podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Musiałowski.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Co?" Konin ma spadochroniarza który robi wszystko, aby nikt z Konina nie został Posłem. Nie ma nas kto reprezentować. Gmina Koło ma swojego - L. Galembe, Turek - Bartosika, Gniezno aż dwóch Dolatę i Ostrowskiego. Konin skazany na Czarneckiego :((( bez perspektyw. Wody Polskie też poza Koninem, Poseł Galemba przeniósł do Koła. A miały powstać nowe miejsca pracy u nas. Czas to zmienić!
Dodano: 1.02.2019 14:15    Przez: ~Tomaj
Zeby jeszcze ten wiatr odnowy wiał i wywiał nieprzychylny i zatwardziały stary beton z sekty poprzednika
Dodano: 1.02.2019 12:27    Przez: ~marzyciel
Misiu już siedzi, szef jeszcze na wolności.
Dodano: 1.02.2019 13:43    Przez: ~Kazik
Naszemu Burmistrzowi przydałaby się lekcja dyplomacji. Takie sprawy wymagają spokoju. Najpierw się negocjuje a dopiero pózniej puszcza się na faceboka. Podobna sytuacja z autokarem. Ujawnia sie wady a póżniej chce się sprzedać. Psychologia tłumu jest pana mocną stroną. Dyplomacja do poprawki.
Dodano: 1.02.2019 14:46    Przez: ~wyborca
Czy Antoni (latajaca brzoza) też przeniesie się do Kleczewa? Mówią że dowodzca zawsze jest z żołnierzami, przecież to jego dzieci.
Dodano: 1.02.2019 13:29    Przez: ~Q

KOMENTARZE

W końcu gmina Kleczew zaczyna oddychać powiewem odnowy.
Dodano: 01.02.2019 12:24    Przez: ~obiektywna
A co z gminą Konin? Czy naprawdę PiS nie ma reprezentanta w parlamencie z Konina, który powalczył by o nasze miasto?!!!
Dodano: 01.02.2019 14:03    Przez: ~co?
"Co?" Konin ma spadochroniarza który robi wszystko, aby nikt z Konina nie został Posłem. Nie ma nas kto reprezentować. Gmina Koło ma swojego - L. Galembe, Turek - Bartosika, Gniezno aż dwóch Dolatę i Ostrowskiego. Konin skazany na Czarneckiego :((( bez perspektyw. Wody Polskie też poza Koninem, Poseł Galemba przeniósł do Koła. A miały powstać nowe miejsca pracy u nas. Czas to zmienić!
Dodano: 01.02.2019 14:15    Przez: ~Tomaj
Tak Konin powinien mieć swojego, miejscowego posła z PiS-u, który by reprezentował nasz region, ale posła "z jajami", który by miał siłę przebicia. Czy znajdzie się taki u nas ?
Dodano: 01.02.2019 16:34    Przez: ~Symp. PiS
Nie ma czegoś takiego jak gmina Konin...
Dodano: 01.02.2019 17:09    Przez: ~Tom
W koninie to wlodarz miasta chodzi sobie usmiechniety i zadowolony
Dodano: 01.02.2019 17:13    Przez: ~Yt
Chodzi, a nawet wisi na bilbordach, poseł z PO T. Nowak też wisi na skrzyżowaniu, u zbiegu ulic Poznańskiej i Dworcowej i ani myśli zejść z bilbordu.
Dodano: 01.02.2019 18:47    Przez: ~PO tak ma
W lento prawdopodobnie pewna osoba zamieściła ogłoszenie praca w Samorządzie czy jakoś tak jest dostępne Archive web.
Dodano: 01.02.2019 19:30    Przez: ~Infortmator880
Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za platformą.
Dodano: 02.02.2019 07:09    Przez: ~kONsternacJA
Niesiołowski były poseł PO, to jurny Stefan.
Dodano: 02.02.2019 13:28    Przez: ~POlitycy PO
Zeby jeszcze ten wiatr odnowy wiał i wywiał nieprzychylny i zatwardziały stary beton z sekty poprzednika
Dodano: 01.02.2019 12:27    Przez: ~marzyciel
Masz na myśli poprzedniego Prezydenta Konina Towarzysza J. Nowickiego i jego towarzyszy ?
Dodano: 01.02.2019 16:37    Przez: ~Jestem za
Spoko -ruscy nie przyjdą,tak boją się tego wojska , które wymyślił maciarkiewicz ze swoim misiem...
Dodano: 01.02.2019 13:26    Przez: ~zx
W całej Rosji wielkie poruszenie, Putin wstrzymał wszystkie wizyty jak dowiedzial się o przeniesieniu macierewiczowych wojsk.
Dodano: 01.02.2019 13:33    Przez: ~Q
Misiu już siedzi, szef jeszcze na wolności.
Dodano: 01.02.2019 13:43    Przez: ~Kazik
To tylko kwestia czasu.
Dodano: 01.02.2019 14:19    Przez: ~Ania
A co to takiego? Wojna będzie?
Dodano: 01.02.2019 13:28    Przez: ~Mjr
Każde państwo ma swoją armię, nawet państwa neutralne takie jak Szwecja czy Szwajcaria, ktoś naszych granic musi bronić.
Dodano: 01.02.2019 16:39    Przez: ~Rezerwista
Czy Antoni (latajaca brzoza) też przeniesie się do Kleczewa? Mówią że dowodzca zawsze jest z żołnierzami, przecież to jego dzieci.
Dodano: 01.02.2019 13:29    Przez: ~Q
Lewactwo atakuje i jak tu się nie bronić ?
Dodano: 01.02.2019 16:41    Przez: ~Żołnierz
~Q liczysz, że POwróci opcja kamieniami w dinozaury, .uj .upa i kamieni kupa? Przed takimi jak ty trzeba się bronić i przyPOminac wasze rodowody i intencje. Sprzedalibyście Polskę za imunitet i etat w Brukseli głosząc, że POLSKOŚĆ to nienormalność.
Dodano: 02.02.2019 10:04    Przez: ~POLSKOŚĆ TO NORMALNOŚĆ
PiSowcy z bronią, nie ma niczego bardziej niebezpiecznego. To jak dać szympansowi pistolet. Co to się dzieje w tym kraju...
Dodano: 01.02.2019 13:59    Przez: ~Jeżon
albo małpie brzytwę...
Dodano: 01.02.2019 14:28    Przez: ~zx
Lewactwo atakuje, wróg jest wewnątrz Polski, a więc armia niezbędna.
Dodano: 01.02.2019 16:43    Przez: ~Żołnierz
Przed laty urban udostempnil macierewiciusa jako malpe z brzytwa. Jak myslicie mial racje.
Dodano: 01.02.2019 17:29    Przez: ~Pipi
Czyim guru jest Urban nikt nie musi zgadywać. Czy jego wyznawcy, czymś się różnią od autorytetu na który się POwołują? Może chcą wprowadzić swego czasu wyprowadzony sztandar? Znajdą naiwnych, a może lemingów młodych, pięknych i nowoczesnych? Jeszcze są tacy, co za ojro i dziwki POLSKOŚCI się wyrzekną i wszystko zrobią dla negatywnych interesariuszy.
Dodano: 02.02.2019 07:59    Przez: ~komuno wr..
Jako podchorąży po SPR'ce nawet chciałem się zapisać, 600 złociszy za jeden weekend zabawy w wojsko to całkiem kusząca oferta, ale nic z tego nie wyszło. Brak kasy, pobór ograniczono, a poza tym ponoć nie spełniam warunków ;P
Dodano: 01.02.2019 14:41    Przez: ~xXx
~xXx twoje POnoć jest bardzo wymowne. Pozostaje wziąć kredki i malować swoje rozczarowanie albo przed monitorem ogłosić swoje mistrzostwo w tej materii pokonując kolejny level ( taki substytut realu). Minęły czasy kiedy " nie matura , a chęć szczera mogły uczynić oficera".
Dodano: 02.02.2019 08:08    Przez: ~wspólczuje
Naszemu Burmistrzowi przydałaby się lekcja dyplomacji. Takie sprawy wymagają spokoju. Najpierw się negocjuje a dopiero pózniej puszcza się na faceboka. Podobna sytuacja z autokarem. Ujawnia sie wady a póżniej chce się sprzedać. Psychologia tłumu jest pana mocną stroną. Dyplomacja do poprawki.
Dodano: 01.02.2019 14:46    Przez: ~wyborca
Dyplomacja na poziomie zerowym.
Dodano: 01.02.2019 19:46    Przez: ~hhh
A będą mieli atomowe różańce?
Dodano: 01.02.2019 16:30    Przez: ~🇰🇵
Polska powinna mieć dobrze wyszkoloną armię z dobrym sprzętem, zawsze powinniśmy liczyć na siebie, w razie jakichkolwiek wrogich zakusów ze Wschodu czy z Zachodu.
Dodano: 01.02.2019 16:48    Przez: ~Jan
1 z 3
123>>