WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kolejne dwa kable sprężające most w Koninie wymagają wymiany

KONIN JEST NASZ

Dodano: 3.02.2019 00:15

Dobra wiadomość jest taka, że po dwukilometrowej przeprawie przez Wartę w Koninie można jeździć bezpiecznie. - Ale problemy z nią będą – nie pozostawia złudzeń prof. Arkadiusz Madaj. W najbliższym czasie trzeba będzie wymienić kolejne dwa kable sprężające – tym razem w zachodniej nitce mostu.

Zespół prof. Arkadiusza Madaja z Politechniki Poznańskiej sukcesywnie bada kolejne odcinki mostu. W grudniu 2018 roku władze Konina otrzymały drugą już ekspertyzę, podsumowującą kolejny etap pracy inżynierów z Poznania. Wynika z niej, że w przypadku większości kabli sprężających można poprzestać na wymianie lub uzupełnienie iniektu. Jednak kilka z nich wymaga bezwzględnej wymiany ze względu na stopień skorodowania i wysokiego prawdopodobieństwa ich zerwania, w tym – to wiadomo już na pewno – dwa w zachodniej nitce konstrukcji.

Ile jeszcze dokładnie kabli trzeba będzie wymienić, dowiemy się dopiero po zakończeniu prac przez zespół ekspertów z Politechniki Poznańskiej. - Pracuję w konstrukcjach mostowych czterdzieści lat i tak niestarannego zabezpieczenia kabli jeszcze nie spotkałem – przyznał prof. Arkadiusz Madaj.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu, który przeprowadziliśmy 31 stycznia w gabinecie prof. Arkadiusza Madaja na Politechnice Poznańskiej.

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Włodarze Konina, kierownik budowy i firma wykonująca powinni za to ponieść surowa karę!
Dodano: 3.02.2019 01:29    Przez: ~Koniniak
Poprzedni włodarze. To z czasów Pałasza!
Dodano: 3.02.2019 02:32    Przez: ~Józef
Oczywiście nikt za to nie odpowie.....
Dodano: 3.02.2019 00:36    Przez: ~To POlska właśnie
Po prostu więcej kabli do wymiany !!!
Dodano: 3.02.2019 00:53    Przez: ~Józek na wózek
Kable są źle zamocowane i złej jakości ale kasa za to jest dobrze schowana przez czerwoną mafię konińską.
Dodano: 3.02.2019 08:04    Przez: ~huta

KOMENTARZE

Oczywiście nikt za to nie odpowie.....
Dodano: 03.02.2019 00:36    Przez: ~To POlska właśnie
Po prostu więcej kabli do wymiany !!!
Dodano: 03.02.2019 00:53    Przez: ~Józek na wózek
Już niedługo w Koninie będzie most wodorowy xd
Dodano: 03.02.2019 09:16    Przez: ~Xd
W Mzgok było oferta na kierownika. Szybko po terminie usunęli z systemu. Ciekawe kogo przyjęli. Nikt nic nie wie.
Dodano: 03.02.2019 10:01    Przez: ~Komisja rewizyjna.
Jak zwykle ktoś od Eli lub Janka.
Dodano: 03.02.2019 10:03    Przez: ~Iko
PRAWDOPODOBNIE TO "KIEROWNIK" NA "NOCNE ZMIANY" TZW" CUDA" (na tą MAGICZNĄ ZMIANĘ W PORZE NOCNEJ
Dodano: 03.02.2019 10:58    Przez: ~Obywatel sowa
Ten most powinien upaść.
Dodano: 03.02.2019 13:11    Przez: ~Collapsus
Szanowni forumowicze róbcie sobie screeny postów na LM i zobaczcie jak działa cenzura. Nie mnie oceniać z jakich powodów usuwane są posty, ale z pewnością nie nawołują do nienawiści. Kto płaci Panu Olejnikowi za taką lojalność? Może sam od siebie?
Dodano: 03.02.2019 16:27    Przez: ~lojalność
~razem możemy więcej Ten komentarz już 3-krotnie był usuwany
Dodano: 03.02.2019 20:19    Przez: ~ ~razem możemy więcej
potwierdzam, ani jednego obraźliwgo słowa. zero mowy nienawiści, kilka stwierdzeń popartych danymi sprawdzonymi na bip, czy też innych oficjalnych źródłach. zero interpretacji tylko materiały , które po poświeceniu kilku godzin może znaleść. i co post znika.
Dodano: 03.02.2019 21:24    Przez: ~dociekliwy
też potwierdzam, ani o opcjach politycznych ani o tym co kto i jak. kilka oficjalnych faktów troszkę liczb oczywiście z oficjalnych źrodeł a komentarz znika
Dodano: 03.02.2019 21:44    Przez: ~równi i równiejsi
I gdybyśmy nie mieli takiego prof. poznańskiej polibudy to byśmy kwiczeli bo już widzę jak by z nas zdzierały specjalistyczne firmy
Dodano: 04.02.2019 08:43    Przez: ~asd
Włodarze Konina, kierownik budowy i firma wykonująca powinni za to ponieść surowa karę!
Dodano: 03.02.2019 01:29    Przez: ~Koniniak
Poprzedni włodarze. To z czasów Pałasza!
Dodano: 03.02.2019 02:32    Przez: ~Józef
Dziś budowany jest wiadukt na ul. Europejskiej. Minęło dopiero kilka miesięcy a położony asfalt ma sporo dziur,jakość asfaltu pozagatunkowa. Czy asfalt będzie teraz wymiana czy później bo nadzór dopuszcza takie fuchy.
Dodano: 03.02.2019 18:07    Przez: ~pn
już w pierwszej ocenie Prof.pisał o "prawdopodobieństwie graniczącym z pewnością ", że wszystkie kable są źle mocowane.
Dodano: 03.02.2019 06:25    Przez: ~Kary
Kable są źle zamocowane i złej jakości ale kasa za to jest dobrze schowana przez czerwoną mafię konińską.
Dodano: 03.02.2019 08:04    Przez: ~huta
Jeżdżę trochę po kraju, mam znajomych z różnych miast, ale takiego syfu, niezadowolenia społecznego i bałaganu nie widziałem nigdzie.
Dodano: 03.02.2019 08:45    Przez: ~Były mieszkaniec
No pacz.... A znasz powiedzenie wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma?
Dodano: 03.02.2019 10:30    Przez: ~Pn
Tam gdzie rządzi lewica, tam jest żle.
Dodano: 03.02.2019 12:34    Przez: ~To fakt
@To fakt - a co z zachwalana tutaj Wrzesnia?? Od 2002 roku rzadzivtam czlowiek z lewicy...?
Dodano: 03.02.2019 18:31    Przez: ~Pn
Dlaczego do tej pory nie zostali postawieni do odpowiedzialności karnej: kierownik budowy, nadzór budowlany, przecież od dawna mówione jest, że sprężanie zostało przeprowadzone inaczej niż to jest zapisane w dzienniku budowy, nie wspominając o brakującym iniekcie. To jest poświadczenie nieprawdy jeśli się nie mylę?
Dodano: 03.02.2019 08:55    Przez: ~teoretyczny_most_europejski
Co robi prokuratura w tej sprawie- czyje interesy broni/chroni !! Czy jest niezależna od dobrej zmiany ???Czy w ogóle o sprawie wie???!!
Dodano: 03.02.2019 09:16    Przez: ~Mundek
Zapytaj prokuratora. Juz w maju zeszłego roku posłanka Nowoczesnej złozyła zawiadomienie a prokuratura to o-l-a-l-a. Poza tym prezydent Nowicki tez skladal zawiadomienie do sadu i... co? Cos w tym temacie p. Zbyszek zrobil? I know... woli scigac opozycje...
Dodano: 03.02.2019 10:32    Przez: ~Pn
Konin - miasto kabli
Dodano: 03.02.2019 09:15    Przez: ~tw. aktor
WINCEJ WSZYSTKIEGO. ...
Dodano: 03.02.2019 10:35    Przez: ~He
KONIN WZYWA WSZYSTKIE RĄCZKI NA POKŁAD
Dodano: 03.02.2019 10:38    Przez: ~wyborca
Już na samo słowo KONIN tylko śmiać się chce !
Dodano: 03.02.2019 11:05    Przez: ~Bartek
Nie bądż naiwny,bo śmiać się powinno na słowo Olejnik,człowiek zakłamany,zawiedziony/brak propozycji z UM czy innych instytucji/,a do tego chorągiewka.
Dodano: 04.02.2019 08:52    Przez: ~poszołwon
To jest jak PN do wymiany
Dodano: 03.02.2019 11:35    Przez: ~Ale jaja
Kabel i Pn do wymiany ?
Dodano: 03.02.2019 12:37    Przez: ~Dobre
1 z 4
1234>>