WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na kierownika wydziału oświaty zgłosiło się 8 kandydatów, 6 dalej

Dodano: 5.02.2019 14:26

Na stanowisko kierownika  w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie zgłosiło się 8 osób. Do dalszego postępowania zakwalifikowało się 6 osób.

Postępowanie kwalifikacyjne odbędzie się 12 lutego 2019r. w sali 101 Urzędu Miejskiego w Koninie, początek od godz. 10.00. Przypomnijmy, że miasto ogłosiło konkurs na kierownika Wydziału Oświaty, ponieważ obecna kierownik Urszula Miłosz-Michalkiewicz odchodzi na emeryturę. Wśród wymagań był między innymi staż pracy minimum 5 lat, w tym minimum 3 lata na stanowisku kierowniczym w jednostce samorządu, udokumentowane doświadczenie w zakresie zarządzania oświatą.

Pierwszy etap, czyli składanie dokumentów trwało do 1 lutego br. Na ogłoszenie konkursowe odpowiedziało osiem osób. Wymogi spełniło sześć. Kolejny etap zapowiedziano na 12 lutego br. Dalsze postępowanie będzie polegało na napisaniu testu z zakresu znajomości: ustawy o samorządzie gminnym, powiatowym, prawo oświatowe, ustawy o finansowaniu zadań oświatowych i Karty Nauczyciela. Następnie z osobami, które najlepiej napiszą test, tego samego dnia przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne kończące postępowanie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a czy bedzie mozna zobaczyc wyniki tych testow czy z gory wiadomo kto najlepiej napisze?
Dodano: 5.02.2019 15:02    Przez: ~aa
Prawdziwy myśliciel ma głowę w przepisach, a nie przepisy w głowie... czy jakoś tak:) Test? Na pamięć kandydaci znają ustawy? Bo mnie jako pracodawcę to by nawet zdziwiło... Całą energię poświęcić na pamięciówkę - a gdzie działanie? No, ale jak wyżej - pewnie ktoś napisze bezbłędnie:)
Dodano: 5.02.2019 15:06    Przez: ~Marzena
Ciekawe czy Loruś zło-żył ?
Dodano: 5.02.2019 15:30    Przez: ~WILK-owiok
Jakby się nie nie odbywało i tak wygra swój:) kto ogarnie tyle ustaw? tym bardziej że własnie się pozmieniały??? chyba, że ja nie ogarniam :)
Dodano: 5.02.2019 15:03    Przez: ~swojaki
A pan prezydent dalej będzie chodził uśmiechnięty.........?
Dodano: 5.02.2019 15:47    Przez: ~srthrthgf

KOMENTARZE

Większość komentarzy pisze ta sama osoba, na dodatek sama sobie odpowiada w stylu identycznym dla przeciętnego nierozgarniętego zwolennika partii rządzącej w tym kraju. Administracja mogłaby się wziąć za usuwanie po IP.
Dodano: 06.02.2019 08:33    Przez: ~Zygmunt III Waza
WIOSNA będzie niedługo rządzić i wszyscy będziemy szczęśliwi
Dodano: 06.02.2019 09:28    Przez: ~hi hj
Tzn, że musimy zmienić orientację seksualną ?
Dodano: 06.02.2019 12:07    Przez: ~Normalny
trzymiemy w calym powiecie za P. kciuki kochana P. Gosienko
Dodano: 06.02.2019 12:23    Przez: ~Piotr
hopla, popla, hape, kto wypaplał ten ma w pape :-)
Dodano: 08.02.2019 12:41    Przez: ~Michał
Test ze znajomości przepisów...??? A co to??? Prawo jazdy po Urzędzie Miasta??? A od czego są radcy prawni w Urzędzie Miasta??? Proszę pokazać mi urzędnika, który jest znawcą wszelkiego prawa, które w naszym kraju zmienia się błyskawicznie. Kolejny wymóg- trzy lata na stanowisku kierowniczym...No, no … wiele przez ten czas można nauczyć się, a szczególnie, jak ma się 30 lat...Mówią, że młody ponoć szybciej się uczy, ale...kto to wie... A poza tym, przepisy to i można znać, a życie pokazuje, że nie zawsze je można zastosować tak, jak napisano w ustawie czy rozporządzeniu...Jeżeli "wygrana" w testach będzie przepustką do stanowiska, to zapewne możemy liczyć na kolosalną zmianę w konińskiej oświacie... Gratulacje z "góry"...
Dodano: 06.02.2019 19:55    Przez: ~Test...???
Co to jest 4 ustawy, ogarnęli na bank. W MISiRze to dopiero trzeba mieć ustaw w głowie żeby zostać wice. A swoją drogą to brak informacji ilu kandydatów złożyło podania, a termin już minął. Nie ma chętnych?
Dodano: 07.02.2019 09:23    Przez: ~Max
Tylko Lorek może wgrać ponieważ ma wymagane 3lata na stanowisku kierowniczym w jednostce samorządowej i oczywiście udokumentowane doświadczenie w zakresie zarządzania oświatą.Kryteria konkursu są ustawione pod Lorka,bo przecież bidula chodzi bez pracy.
Dodano: 07.02.2019 19:43    Przez: ~Pewniak
Pewniak, jakoś się chyba nie sprawdziły twoje wróżby