WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czy w Rzgowie będzie żłobek? Urząd pyta mieszkańców o potrzeby

Dodano: 6.02.2019 11:56
Źródło: LM.pl

Na sześć pytań odpowiedzieć mają mieszkańcy gminy Rzgów w przygotowanej przez Urząd Gminy ankiecie. Dotyczy ona możliwości powstania w Rzgowie żłobka.

Informacja i ankieta opublikowane zostały dzisiaj na stronie internetowej gminy. - W związku z pojawieniem się możliwości pozyskania środków finansowych na utworzenie żłobka dziecięcego w Rzgowie chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat - czytamy w komunikacie. Do informacji dołączona jest ankieta, którą mogą wypełnić chętni mieszkańcy.

Urząd pyta w niej o kwestie związane ze żłobkiem, m.in. liczbę godzin, na którą rodzice zostawialiby dziecko w placówce, wiek dziecka, które mogłoby zostać zapisane do żłobka, a także godziny i dni, w których instytucja powinna być otwarta (cała ankieta do pobrania TUTAJ).

Wypełnioną ankietę dostarczyć można drogą mailową na adres: strona@gminarzgow.pl, listownie na adres: Urząd Gminy Rzgów, ul. Konińska 8, 62-586 Rzgów lub osobiście do pokoju nr 5 lub punktu obsługi interesanta w Urzędzie Gminy Rzgów. Termin oddawania ankiet mija 1 marca.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   żłobek,   ankieta,   Urząd Gminy w Rzgowie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A na co żłobek, dom starców by się przydał, ludzie się starzeją jest ich coraz więcej.
Dodano: 06.02.2019 12:10    Przez: ~Senior
Czy w dostatecznej ilości mamy hospicjum i domów spokojnej starości ??? Pytam władze !!
Dodano: 06.02.2019 12:38    Przez: ~M..j
W sumie w święta żłobek w kościele był - a co mają teraz mieszkańcy decydować co ma być w kościele na przyszły rok ? Bez jaj co za kraj !
Dodano: 06.02.2019 18:27    Przez: ~Jaworski
Żłobek, to na podstawie rozmów z młodymi - jest zbędny. Jest wyraźna potrzeba zadbania o ludzi starszych, dom spokojnej starości. Młodzi idą do pracy a starzy , często niedołężni zostają w domu. O nich trzeba zadbać, bo już więcej się nie zasłużą do tej gminy. Teraz my dla starszych.
Dodano: 06.02.2019 13:54    Przez: ~Anka
A kto takie rozmowy przeprowadził z wszystkimi młodymi z gminy???? Pierwszy raz jest to poruszone bo pierwszy raz jest taka realna szansa na żłobek. Wiek emerytalny jest wydłużony i często babcie pracują jak młode mamy muszą wrócić do pracy. To co z dziećmi????? Nie bądźcie egoistami.
Dodano: 07.02.2019 14:51    Przez: ~młoda mama
Jako młoda mama uważam, że żłobek jest BARDZO potrzebny!!! Najbliższe są w Koninie i prywatny w Starym Mieście. Liczba miejsc jest zbyt mała. Poza tym nie wszyscy pracują w Koninie. Świetny pomysł! Liczę na szybką realizacje:)
Dodano: 06.02.2019 14:19    Przez: ~młoda mama
Troszczmy się o najmłodszych, ale też nie zapominajmy o ludziach starych, bo wszyscy kiedyś się zestarzejemy.
Dodano: 06.02.2019 16:44    Przez: ~Człowiek
Tak
Dodano: 07.02.2019 00:21    Przez: ~Tak
Ludzie starsi też są ważni ok , ale dlaczego jeśli gmina wychodzi z jakąś fajna propozycja to od razu jest milion głosów na nie bo na co to komu . Niech ta osoba co to napisała pomyśli o gronie młodych mam ,do którego również ja należę ,które chcą bądź muszą wrócić do pracy a nie mają z kim zostawić swojego maluszka . Ta propozycja spada mi z nieba ! Mam nadzieję ,że wszystko wypali i żłobek będzie utworzony jak najszybciej . Pozdrawiam :)
Dodano: 07.02.2019 03:21    Przez: ~Mamaroczniaka
Całkowicie popieram!!
Dodano: 07.02.2019 14:52    Przez: ~:)
A ja jestem przeciwna temu żłobkowi 🤪 dzieci rosną i mając 5 lat rodzice puszczają ich do szkoły...lepiej dom dla naszych dziadków babc to oni będę kiedyś potrzebować pomoc najbardziej starość jest różna a my wtedy nie będziemy mogli ich zostawić samych w domu bo choroby są różne:) Pan Wójt jest tak wspaniałym człowiekiem że przemysli ten żłobek a zastanowi się nad jakiś domem dla naszych dziadków i Babć 😊😊😊 żłobek to wilka pomyłka będzie!!!zobaczycie bo dziś rodzice proszę o żłobek a jak już by był to nagle by dzieci do miasta wozily albo i w domu pod opieką zostawili bo nasz naród na naszej gminie jest jaki jest....
Dodano: 07.02.2019 07:06    Przez: ~Xxxxxx
A od urodzenia do 5 roku życia co zrobić z dziećmi? Wysłać w kosmos?? Bez sensu
Dodano: 07.02.2019 14:54    Przez: ~x
Dom starców w poście o żłobkach? Ludzie ogarnijcie się. Nie szukajcie dziury w całym. Pojawia się kasa na żłobki to próbować! Po co ankiety... Gmina nie wie ile dzieci się rodzi? I że macierzyński po roku się kończy? Będą fundusze na dom starców to też brać i robić. Korzystać z funduszy, a nie się zastanawiać czy ankiety robić!
Dodano: 07.02.2019 08:16    Przez: ~Mieszkanka gminy
Fundusze można brać,bo łatwo się bierze .Trzeba to robić ze świadomością,że koszty utrzymania spadną na barki Gminy,ewentualnie na beneficjentów żłobka czy domów spokojnej starości czy domów dziennego pobytu .
Dodano: 07.02.2019 08:31    Przez: ~wyborca
Najpierw to porządek zrobić w gminie na co tyle tam pracowników siedzą po trzy w pomieszczeniu i tak trzeba czekać na marne pieniądze wydawane