WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czy w Rzgowie będzie żłobek? Urząd pyta mieszkańców o potrzeby

Dodano: 6.02.2019 11:56
Źródło: LM.pl

Na sześć pytań odpowiedzieć mają mieszkańcy gminy Rzgów w przygotowanej przez Urząd Gminy ankiecie. Dotyczy ona możliwości powstania w Rzgowie żłobka.

Informacja i ankieta opublikowane zostały dzisiaj na stronie internetowej gminy. - W związku z pojawieniem się możliwości pozyskania środków finansowych na utworzenie żłobka dziecięcego w Rzgowie chcielibyśmy poznać Państwa opinie na ten temat - czytamy w komunikacie. Do informacji dołączona jest ankieta, którą mogą wypełnić chętni mieszkańcy.

Urząd pyta w niej o kwestie związane ze żłobkiem, m.in. liczbę godzin, na którą rodzice zostawialiby dziecko w placówce, wiek dziecka, które mogłoby zostać zapisane do żłobka, a także godziny i dni, w których instytucja powinna być otwarta (cała ankieta do pobrania TUTAJ).

Wypełnioną ankietę dostarczyć można drogą mailową na adres: strona@gminarzgow.pl, listownie na adres: Urząd Gminy Rzgów, ul. Konińska 8, 62-586 Rzgów lub osobiście do pokoju nr 5 lub punktu obsługi interesanta w Urzędzie Gminy Rzgów. Termin oddawania ankiet mija 1 marca.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   żłobek,   ankieta,   Urząd Gminy w Rzgowie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A na co żłobek, dom starców by się przydał, ludzie się starzeją jest ich coraz więcej.
Dodano: 06.02.2019 12:10    Przez: ~Senior
Czy w dostatecznej ilości mamy hospicjum i domów spokojnej starości ??? Pytam władze !!
Dodano: 06.02.2019 12:38    Przez: ~M..j
W sumie w święta żłobek w kościele był - a co mają teraz mieszkańcy decydować co ma być w kościele na przyszły rok ? Bez jaj co za kraj !
Dodano: 06.02.2019 18:27    Przez: ~Jaworski
Żłobek, to na podstawie rozmów z młodymi - jest zbędny. Jest wyraźna potrzeba zadbania o ludzi starszych, dom spokojnej starości. Młodzi idą do pracy a starzy , często niedołężni zostają w domu. O nich trzeba zadbać, bo już więcej się nie zasłużą do tej gminy. Teraz my dla starszych.
Dodano: 06.02.2019 13:54    Przez: ~Anka
A kto takie rozmowy przeprowadził z wszystkimi młodymi z gminy???? Pierwszy raz jest to poruszone bo pierwszy raz jest taka realna szansa na żłobek. Wiek emerytalny jest wydłużony i często babcie pracują jak młode mamy muszą wrócić do pracy. To co z dziećmi????? Nie bądźcie egoistami.
Dodano: 07.02.2019 14:51    Przez: ~młoda mama
Jako młoda mama uważam, że żłobek jest BARDZO potrzebny!!! Najbliższe są w Koninie i prywatny w Starym Mieście. Liczba miejsc jest zbyt mała. Poza tym nie wszyscy pracują w Koninie. Świetny pomysł! Liczę na szybką realizacje:)
Dodano: 06.02.2019 14:19    Przez: ~młoda mama
Troszczmy się o najmłodszych, ale też nie zapominajmy o ludziach starych, bo wszyscy kiedyś się zestarzejemy.
Dodano: 06.02.2019 16:44    Przez: ~Człowiek
Tak
Dodano: 07.02.2019 00:21    Przez: ~Tak
Ludzie starsi też są ważni ok , ale dlaczego jeśli gmina wychodzi z jakąś fajna propozycja to od razu jest milion głosów na nie bo na co to komu . Niech ta osoba co to napisała pomyśli o gronie młodych mam ,do którego również ja należę ,które chcą bądź muszą wrócić do pracy a nie mają z kim zostawić swojego maluszka . Ta propozycja spada mi z nieba ! Mam nadzieję ,że wszystko wypali i żłobek będzie utworzony jak najszybciej . Pozdrawiam :)
Dodano: 07.02.2019 03:21    Przez: ~Mamaroczniaka
Całkowicie popieram!!
Dodano: 07.02.2019 14:52    Przez: ~:)
A ja jestem przeciwna temu żłobkowi 🤪 dzieci rosną i mając 5 lat rodzice puszczają ich do szkoły...lepiej dom dla naszych dziadków babc to oni będę kiedyś potrzebować pomoc najbardziej starość jest różna a my wtedy nie będziemy mogli ich zostawić samych w domu bo choroby są różne:) Pan Wójt jest tak wspaniałym człowiekiem że przemysli ten żłobek a zastanowi się nad jakiś domem dla naszych dziadków i Babć 😊😊😊 żłobek to wilka pomyłka będzie!!!zobaczycie bo dziś rodzice proszę o żłobek a jak już by był to nagle by dzieci do miasta wozily albo i w domu pod opieką zostawili bo nasz naród na naszej gminie jest jaki jest....
Dodano: 07.02.2019 07:06    Przez: ~Xxxxxx
A od urodzenia do 5 roku życia co zrobić z dziećmi? Wysłać w kosmos?? Bez sensu
Dodano: 07.02.2019 14:54    Przez: ~x
Dom starców w poście o żłobkach? Ludzie ogarnijcie się. Nie szukajcie dziury w całym. Pojawia się kasa na żłobki to próbować! Po co ankiety... Gmina nie wie ile dzieci się rodzi? I że macierzyński po roku się kończy? Będą fundusze na dom starców to też brać i robić. Korzystać z funduszy, a nie się zastanawiać czy ankiety robić!
Dodano: 07.02.2019 08:16    Przez: ~Mieszkanka gminy
Fundusze można brać,bo łatwo się bierze .Trzeba to robić ze świadomością,że koszty utrzymania spadną na barki Gminy,ewentualnie na beneficjentów żłobka czy domów spokojnej starości czy domów dziennego pobytu .
Dodano: 07.02.2019 08:31    Przez: ~wyborca
Najpierw to porządek zrobić w gminie na co tyle tam pracowników siedzą po trzy w pomieszczeniu i tak trzeba czekać na marne pieniądze wydawane