WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wypadek na skrzyżowaniu. Autobus MZK uderzył w peugeota

Aktualizacja 8.02.2019 13:18
Źródło: LM.pl

W czwartkowy wieczór kierowcy musieli uważać na skrzyżowaniu Trasy Warszawskiej, ul. Przemysłowej i ul. Poznańskiej. Z powodu wypadku z udziałem trzech aut jezdnia była przez pewien czas zamknięta.

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych. Według informacji podkom. Marcina Jankowskiego, rzecznika konińskiej policji, 55-letni kierowca autobusu MZK Konin nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył peugeota, a ten natomiast uderzył jeszcze w stojącego przed nim volkswagena.

38-letni kierowca peugeota zabrany został do szpitala. Hospitalizacji nie wymagały natomiast trzy pasażerki osobowego auta. Odcinek pomiędzy skrzyżowaniem Trasy Warszawskiej, ul. Poznańskiej i ul. Przemysłowej oraz skrzyżowaniem ul. Poznańskiej i ul. Dworcowej był przez pewien czas zamknięty. Policja i straż pożarna kierowały ruch na jezdnię w przeciwnym kierunku.

Ponieważ zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek, o ukaraniu kierowcy autobusu MZK zdecyduje koniński sąd.



slajd 1 z 5
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zderzenie,   autobus MZK,   MZK Konin,   policja,   straż pożarna,   utrudnienia w ruchu

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Większość kierowców uważa ze autobus to taki wolnobieżny pojazd który jezdzi maxymalnie 25 km/h waży mniej niz auto osobowe ,potrafi się zatrzymać w miejscu w sekundę ,a kazdy pasażer ma pasy bezpieczeństwa i poduszkę powietrzną.
Dodano: 8.02.2019 07:39    Przez: ~6-sty wspaniały (z tych sz
"Najprawdopodobniej" zderzyły się ? Tak piszą redaktorzy na LM-ie, ale od usuwania komentarzy to są mistrzami.
Dodano: 8.02.2019 08:50    Przez: ~Taki jest LM
Szkoda, ze w tym miescie nie ma konkurenta dla tego portalu. Zamiast sie rozwijac to mam wrazenie, ze poziom idzie w dol.
Dodano: 8.02.2019 10:12    Przez: ~Gl
najprawdopodobniej=czyli mógł być to czołg amerykańskiej armii.Informacja z absurdem
Dodano: 8.02.2019 07:10    Przez: ~He He
BEZKARNI TO SIE CZUJĄ DEBILE Z PKSu !!! DWA RAZY W TYM TYGODNIU NA RONDZIE PRZY ZAKŁADOWEJ WYNUSILI NA MNIE PIERWSZEŃSTWO !!! POLICJA POWINNA SIE ZINTERPRETOWAĆ TYM CALYM KOMUNISTYCZNY TOWARZYSTWEM !!!
Dodano: 8.02.2019 09:09    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Oni jeżdżą jak wariacji, och ci kierowcy MZK, brać się za nich.
Dodano: 08.02.2019 10:32    Przez: ~Konin
Nie wiadomo co było powodem, a Wy komentujecie jakbyście byli świadkami zdarzenia. A jeśli tak się stało bo zasłabł, bo autobus szwankował, albo inne niezależne czynniki na to wpłynęły ?? - nie osądzajmy zanim się nie dowiemy prawdy.
Dodano: 14.02.2019 09:55    Przez: ~KS
Heheh... wystarczyło wyłączyć zugnalizację i raptem 3 auta na skrzyżowaniu... Kiedyś o tym pisałem - wystarczy wyłączyć sygnalizację i pseudokierowcy nie mają pojęcia już jak jeździć....
Dodano: 08.02.2019 11:02    Przez: ~Pn
Autobusy pchają się na siłę wymuszają pierwszeństwa kutasy ktoś jedzie 50.km/h i nagle awaryjnie musi hamować bo autobus z pętli na siłę wyjeżdża kutas
Dodano: 08.02.2019 11:26    Przez: ~Ssij
wieśniaki jak autobus ma włączony kierunkowskaz i wyjeżdża z przystankunto masz obowiązek zatrzymać tą swoją rozkraczona e46 i ladniengo wpuścić.
Dodano: 08.02.2019 11:51    Przez: ~me ka en
autobus widzisz na przystanku z daleka Ssij,jak ma kierunek to go puszczasz= cała filozofia,a jak tak nie zrobisz to ma opoznienie i twoja rodzinka czeka ,aż przyjedzie proste
Dodano: 08.02.2019 13:05    Przez: ~Pirania
@me ka en - w terenie zabudowanym tak. Poza nie. Pomijak, ze autobysy mzk wymuszaja gorzej od tirow. I czesto gesto przyjeżdżają na czerwonym. Dodam, ze z ludźmi! Gdzie jest policja??
Dodano: 08.02.2019 20:28    Przez: ~Pn
@Pirania - nie jestctak, ze autobus wlacza sobie kierunek i jedzie majac w dudzie innych uczestników ruchu. To tez tak nie dziala...
Dodano: 08.02.2019 20:31    Przez: ~Pn
Panie redaktorze, dzisiaj miała być aktualizacja i jakoś się nie pojawiła. Wina była autobusu mzk, czy może któryś pojazd osobowy spowodował kolizję?
Dodano: 08.02.2019 12:34    Przez: ~Do redakcji
Auta osobowe zatrzymały się na czerwonym świetle i to nie było nagłe zatrzymanie bo na czerwonym już stały a po czasie ok 30 - 40 sekund autobus uderzył w Peugeota a ten w Volkswagena. Dwie dziewczynki, matka i ojciec również trafiły do szpitala. Dziękujmy Bogu że nikt nie zginął. A co do kierowcyMZK każdego z nas może to spotkać czy kierowcę autobusu ,osobówki czy innego pojazdu jaka była przyczyna że kierowca nie zjechał na drugi pas a był wolny ,czy nie chamował tego nie wiemy !? Módlmy się aby Bóg chronił nas od takowych zdarzeń. Jeszcze raz dziękujemy że tak się skończyło.
Dodano: 08.02.2019 22:06    Przez: ~Kierowca....
Wina mzt-ki
Dodano: 08.02.2019 13:03    Przez: ~pies
Niestety długo jeździłem naszymi autobusami MZK i kierowcy jeżdżą jakby wozili ziemniaki a nie ludzi. Niejednokrotnie widziałem przejeżdżanie na "późnym żółtym" czy hamowanie takie, że ludzie latali po autobusie.
Dodano: 08.02.2019 13:57    Przez: ~BES
Kiedy swego czasu jezdzilam komunikacja podmiejska niejednokrotnie mialy miejsce sytuacje, gdy kierowcy jezdzili jak szaleni. Ponadto zachowywali sie jakby wiezli worki z ziemniakami a nie pasazerów! Albo rozmowy przez telefon i totalne rozkojarzenie. Naprawde bylam zaniepokojona i czekalam az wreszcie wysiade z autobusu..
Dodano: 08.02.2019 14:52    Przez: ~koninianka
Z którego wora wypadlas
Dodano: 08.02.2019 16:26    Przez: ~Joy
Z którego wora wypadlas
Dodano: 08.02.2019 16:26    Przez: ~Joy
@Joy - z twojego lewego?
Dodano: 09.02.2019 14:00    Przez: ~Pn
temat powyższego artykułu niby prosty, oczywisty, a wsiurki konińskie i tak się w komentarzach pokłuciły. Konin posiada chyba najgłupsze społeczeństwo w tym kraju.
Dodano: 08.02.2019 15:03    Przez: ~zomol77
"pokłuciły'' się??
Dodano: 08.02.2019 21:21    Przez: ~wracaj do podstawówki
''pokłuciły'' się? Serio?
Dodano: 08.02.2019 21:22    Przez: ~wracaj do podstawówki
.
Dodano: 08.02.2019 21:22    Przez: ~.
@zomol77 - tys jednym z tych, o których piszesz? Zważywszy na byki, które płodzisz...
Dodano: 09.02.2019 14:01    Przez: ~Pn
Zawsze wymuszają pierwszeństwo jakby było im wszystko wolno, może w końcu ktoś się zainteresje jakie stwarzają zagrożenia włączając się do ruchu .
Dodano: 08.02.2019 15:47    Przez: ~Koninianka
Na terenie obszaru zabudowania mamy obowiązek dopuścić autobus do ruchu, poza tym przypadkiem każdy odpowiada za swoje zachowanie - każdy kierowca, a nie każda MZK - osobówki, tiry, busy, rowery i piesi także wymuszają pierwszeństwo gdy są już poirytowani brakiem kultury i długotrwałym czekaniem na ruszenie z miejsca. Przypomnę, że kultura osobista jest w prawie drogowym ujęta i nakazuje się by to nią się kierował kierowca - np upłynnianie ruchu poprzez jazdę na tzw suwak czy zamek błyskawiczny (jak zwał tak zwał), jeden samochód ze swojego pasa, jeden włączający się, jeden ze swojego pasa, jeden włączający się i analogicznie dalej...
Dodano: 14.02.2019 10:08    Przez: ~KS
Kierowcy MZK wytłuką wszystkie nowe autobusy, które kosztowały duże pieniądze.
Dodano: 08.02.2019 16:13    Przez: ~Pasażer
Jak ci od Szydlowej?
Dodano: 09.02.2019 14:02    Przez: ~Pn
2 z 3
<<123>>