WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wypadek na skrzyżowaniu. Autobus MZK uderzył w peugeota

Aktualizacja 8.02.2019 13:18
Źródło: LM.pl

W czwartkowy wieczór kierowcy musieli uważać na skrzyżowaniu Trasy Warszawskiej, ul. Przemysłowej i ul. Poznańskiej. Z powodu wypadku z udziałem trzech aut jezdnia była przez pewien czas zamknięta.

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych. Według informacji podkom. Marcina Jankowskiego, rzecznika konińskiej policji, 55-letni kierowca autobusu MZK Konin nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył peugeota, a ten natomiast uderzył jeszcze w stojącego przed nim volkswagena.

38-letni kierowca peugeota zabrany został do szpitala. Hospitalizacji nie wymagały natomiast trzy pasażerki osobowego auta. Odcinek pomiędzy skrzyżowaniem Trasy Warszawskiej, ul. Poznańskiej i ul. Przemysłowej oraz skrzyżowaniem ul. Poznańskiej i ul. Dworcowej był przez pewien czas zamknięty. Policja i straż pożarna kierowały ruch na jezdnię w przeciwnym kierunku.

Ponieważ zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek, o ukaraniu kierowcy autobusu MZK zdecyduje koniński sąd.



slajd 1 z 5
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zderzenie,   autobus MZK,   MZK Konin,   policja,   straż pożarna,   utrudnienia w ruchu

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Większość kierowców uważa ze autobus to taki wolnobieżny pojazd który jezdzi maxymalnie 25 km/h waży mniej niz auto osobowe ,potrafi się zatrzymać w miejscu w sekundę ,a kazdy pasażer ma pasy bezpieczeństwa i poduszkę powietrzną.
Dodano: 8.02.2019 07:39    Przez: ~6-sty wspaniały (z tych sz
"Najprawdopodobniej" zderzyły się ? Tak piszą redaktorzy na LM-ie, ale od usuwania komentarzy to są mistrzami.
Dodano: 8.02.2019 08:50    Przez: ~Taki jest LM
Szkoda, ze w tym miescie nie ma konkurenta dla tego portalu. Zamiast sie rozwijac to mam wrazenie, ze poziom idzie w dol.
Dodano: 8.02.2019 10:12    Przez: ~Gl
najprawdopodobniej=czyli mógł być to czołg amerykańskiej armii.Informacja z absurdem
Dodano: 8.02.2019 07:10    Przez: ~He He
BEZKARNI TO SIE CZUJĄ DEBILE Z PKSu !!! DWA RAZY W TYM TYGODNIU NA RONDZIE PRZY ZAKŁADOWEJ WYNUSILI NA MNIE PIERWSZEŃSTWO !!! POLICJA POWINNA SIE ZINTERPRETOWAĆ TYM CALYM KOMUNISTYCZNY TOWARZYSTWEM !!!
Dodano: 8.02.2019 09:09    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Oni jeżdżą jak wariacji, och ci kierowcy MZK, brać się za nich.
Dodano: 08.02.2019 10:32    Przez: ~Konin
Nie wiadomo co było powodem, a Wy komentujecie jakbyście byli świadkami zdarzenia. A jeśli tak się stało bo zasłabł, bo autobus szwankował, albo inne niezależne czynniki na to wpłynęły ?? - nie osądzajmy zanim się nie dowiemy prawdy.
Dodano: 14.02.2019 09:55    Przez: ~KS
Heheh... wystarczyło wyłączyć zugnalizację i raptem 3 auta na skrzyżowaniu... Kiedyś o tym pisałem - wystarczy wyłączyć sygnalizację i pseudokierowcy nie mają pojęcia już jak jeździć....
Dodano: 08.02.2019 11:02    Przez: ~Pn
Autobusy pchają się na siłę wymuszają pierwszeństwa kutasy ktoś jedzie 50.km/h i nagle awaryjnie musi hamować bo autobus z pętli na siłę wyjeżdża kutas
Dodano: 08.02.2019 11:26    Przez: ~Ssij
wieśniaki jak autobus ma włączony kierunkowskaz i wyjeżdża z przystankunto masz obowiązek zatrzymać tą swoją rozkraczona e46 i ladniengo wpuścić.
Dodano: 08.02.2019 11:51    Przez: ~me ka en
autobus widzisz na przystanku z daleka Ssij,jak ma kierunek to go puszczasz= cała filozofia,a jak tak nie zrobisz to ma opoznienie i twoja rodzinka czeka ,aż przyjedzie proste
Dodano: 08.02.2019 13:05    Przez: ~Pirania
@me ka en - w terenie zabudowanym tak. Poza nie. Pomijak, ze autobysy mzk wymuszaja gorzej od tirow. I czesto gesto przyjeżdżają na czerwonym. Dodam, ze z ludźmi! Gdzie jest policja??
Dodano: 08.02.2019 20:28    Przez: ~Pn
@Pirania - nie jestctak, ze autobus wlacza sobie kierunek i jedzie majac w dudzie innych uczestników ruchu. To tez tak nie dziala...
Dodano: 08.02.2019 20:31    Przez: ~Pn
Panie redaktorze, dzisiaj miała być aktualizacja i jakoś się nie pojawiła. Wina była autobusu mzk, czy może któryś pojazd osobowy spowodował kolizję?
Dodano: 08.02.2019 12:34    Przez: ~Do redakcji
Auta osobowe zatrzymały się na czerwonym świetle i to nie było nagłe zatrzymanie bo na czerwonym już stały a po czasie ok 30 - 40 sekund autobus uderzył w Peugeota a ten w Volkswagena. Dwie dziewczynki, matka i ojciec również trafiły do szpitala. Dziękujmy Bogu że nikt nie zginął. A co do kierowcyMZK każdego z nas może to spotkać czy kierowcę autobusu ,osobówki czy innego pojazdu jaka była przyczyna że kierowca nie zjechał na drugi pas a był wolny ,czy nie chamował tego nie wiemy !? Módlmy się aby Bóg chronił nas od takowych zdarzeń. Jeszcze raz dziękujemy że tak się skończyło.
Dodano: 08.02.2019 22:06    Przez: ~Kierowca....
Wina mzt-ki
Dodano: 08.02.2019 13:03    Przez: ~pies
Niestety długo jeździłem naszymi autobusami MZK i kierowcy jeżdżą jakby wozili ziemniaki a nie ludzi. Niejednokrotnie widziałem przejeżdżanie na "późnym żółtym" czy hamowanie takie, że ludzie latali po autobusie.
Dodano: 08.02.2019 13:57    Przez: ~BES
Kiedy swego czasu jezdzilam komunikacja podmiejska niejednokrotnie mialy miejsce sytuacje, gdy kierowcy jezdzili jak szaleni. Ponadto zachowywali sie jakby wiezli worki z ziemniakami a nie pasazerów! Albo rozmowy przez telefon i totalne rozkojarzenie. Naprawde bylam zaniepokojona i czekalam az wreszcie wysiade z autobusu..
Dodano: 08.02.2019 14:52    Przez: ~koninianka
Z którego wora wypadlas
Dodano: 08.02.2019 16:26    Przez: ~Joy
Z którego wora wypadlas
Dodano: 08.02.2019 16:26    Przez: ~Joy
@Joy - z twojego lewego?
Dodano: 09.02.2019 14:00    Przez: ~Pn
temat powyższego artykułu niby prosty, oczywisty, a wsiurki konińskie i tak się w komentarzach pokłuciły. Konin posiada chyba najgłupsze społeczeństwo w tym kraju.
Dodano: 08.02.2019 15:03    Przez: ~zomol77
"pokłuciły'' się??
Dodano: 08.02.2019 21:21    Przez: ~wracaj do podstawówki
''pokłuciły'' się? Serio?
Dodano: 08.02.2019 21:22    Przez: ~wracaj do podstawówki
.
Dodano: 08.02.2019 21:22    Przez: ~.
@zomol77 - tys jednym z tych, o których piszesz? Zważywszy na byki, które płodzisz...
Dodano: 09.02.2019 14:01    Przez: ~Pn
Zawsze wymuszają pierwszeństwo jakby było im wszystko wolno, może w końcu ktoś się zainteresje jakie stwarzają zagrożenia włączając się do ruchu .
Dodano: 08.02.2019 15:47    Przez: ~Koninianka
Na terenie obszaru zabudowania mamy obowiązek dopuścić autobus do ruchu, poza tym przypadkiem każdy odpowiada za swoje zachowanie - każdy kierowca, a nie każda MZK - osobówki, tiry, busy, rowery i piesi także wymuszają pierwszeństwo gdy są już poirytowani brakiem kultury i długotrwałym czekaniem na ruszenie z miejsca. Przypomnę, że kultura osobista jest w prawie drogowym ujęta i nakazuje się by to nią się kierował kierowca - np upłynnianie ruchu poprzez jazdę na tzw suwak czy zamek błyskawiczny (jak zwał tak zwał), jeden samochód ze swojego pasa, jeden włączający się, jeden ze swojego pasa, jeden włączający się i analogicznie dalej...
Dodano: 14.02.2019 10:08    Przez: ~KS
Kierowcy MZK wytłuką wszystkie nowe autobusy, które kosztowały duże pieniądze.
Dodano: 08.02.2019 16:13    Przez: ~Pasażer
Jak ci od Szydlowej?
Dodano: 09.02.2019 14:02    Przez: ~Pn
2 z 3
<<123>>