WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt „One Bilion Rising”

Dodano: 9.02.2019 11:40

Koniński Kongres Kobiet, jak co roku, zaprasza do udziału w tańcu przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt pod hasłem „One Bilion Rising”.

Akcja odbywa się o stałej porze, to znaczy 14 lutego (walentynki) o godz. 12.00 na placu Wolności w starej części Konina. W happeningu wezmą udział konińskie szkoły średnie jak i organizacje pozarządowe. Zatańczy również prezydent Konina - Piotr Korytkowski.

Tematem poruszanym przy tegorocznej akcji jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. Posiadanie prawa, które stwierdza, że seks bez zgody jest gwałtem, dałoby jasno do zrozumienia, że to kobieta ma prawo decydować o swoim ciele.

 

  • Przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt „One Bilion Rising”

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:taniec przeciwko przemocy,   Konin,   One Bilion Rising

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powinno być przeciw przemocy Wobec Ludzi !!!! Mężczyzn kobiet dziewcząt dzieci !!!!
Dodano: 9.02.2019 17:17    Przez: ~Jajamarzannka
Dlaczego w Polsce kobiety biją mężczyzn i uchodzi im to bezkarnie ?
Dodano: 9.02.2019 12:48    Przez: ~Jan
Wpiszcie sobie na Youtube- Radio Samiec 2, tam zostanie Wam wyjaśnione jak poprzez takie ruchy lewicowe manipuluje się ludźmi i co za tym idzie państwem... I jeszcze prezydent bierze udział w tym wydarzeniu, odpowiedzcie sobie sami kto nami rządzi... Hmm ciekawe jak długo ten komentarz będzie na LM zanim zostanie usunięty przez cenzurę... Wiadomo niewygodne komentarze się usuwa... Pozdrawiam... ;)
Dodano: 9.02.2019 14:04    Przez: ~Obywatel
Uuuuffff! Chory świat.
Dodano: 9.02.2019 11:53    Przez: ~jacie
To, że jest wiele przemocy w Polsce wobec mężczyzn to jest temat tabu, bo się przyjęło, że tylko kobiety doznają przemocy. Dla mężczyzny, to nie honor żeby zgłosić przemoc . Dlatego kobiety mogą z byle czym donosić na mężczyzn o przemocy. Chociaż jestem kobietą staję po stronie mężczyzn.
Dodano: 9.02.2019 13:24    Przez: ~kobieta

KOMENTARZE

DAJ KOBIECIE PALEC A WEŹMIE CAŁĄ RĘKĘ... A KIEDY DLA RÓWNOWAGI TAŃCE, FIKOŁKI W PRZÓD I W TYŁ, W OBRONIE MĘŻCZYZN I CHŁOPCÓW? M.IN. PRZECIWKO TRAKTOWANIU ICH JAKO ŻYWE BANKOMATY?
Dodano: 09.02.2019 21:10    Przez: ~Conan
Kiedyś uczniowe musieli chodzić na pochody pierwszomajowe a teraz na tańce lewicowe..
Dodano: 10.02.2019 07:05    Przez: ~Alex
Lewica w Koninie się panoszy.
Dodano: 10.02.2019 12:17    Przez: ~Towarzysz
Dlaczego poseł Stefan Niesiołowski wykorzystuje młode dziewczyny.
Dodano: 10.02.2019 08:47    Przez: ~Max
31 razy korzystał ten zacny POseł z PO z usług prostytutek, PO ma wysokie standardy w swojej partii, tylko ekskluzywne prostytutki.
Dodano: 10.02.2019 12:19    Przez: ~Taki jest "Jurny Stefan"
a Pierwszy Ułan Konina będzie tańczył? Czy przerwę sobie zrobił? ;)W 1937 roku nakręcono film: "Pani Minister tańczy" teraz pora na nową odsłonę: "Pan Prezydent Konina tańczy" ;)
Dodano: 10.02.2019 09:24    Przez: ~kkk
Masz na myśli "Taniec z gwiazdami" ? Któż by ewentualnie mógł być gwiazdą, z którą Pan Prezydent mógłby zatańczyć ?
Dodano: 10.02.2019 12:24    Przez: ~Ula
Panie Bodnar, może wytłumaczyć dziewczętom czym jest sex, jakie konsekwencje niesie, na jakim etapie życia ich decyzje stają się dojrzałe i jaki są niebezpieczeństwa towarzyszące traktowaniu seksu jako elementu rozrywki. Muszą przewidywać i jako przyszłe matki dostrzegać konsekwencje swoich decyzji, tak jak matki troszczące się o przyszłość swoich córek. Postrzeganie problemu w kontekście "tak" "nie" działa jak podpisanie umowy, gdzie zawarto jej istotę w niezrozumiałej zapisanej drobnym drukiem treści pełnej odnośników i przekierowań w inne obszary prawa. W tej sytuacji intencja jest czytelna, winna będzie wyrażająca zgody. W ten sposób mogą podpisać nawet wyrok na siebie. To chce Pan firmować urzędem który Pan sprawuje???
Dodano: 10.02.2019 10:29    Przez: ~wartości
Zaproście posła Stefana Niesiołowskiego ,on lubi tańczyć w obronie młodych kobiet.
Dodano: 11.02.2019 06:42    Przez: ~obywatel
Obłudnicy z PO .
Dodano: 11.02.2019 06:51    Przez: ~Pani
Ta akcja nie ma nic z Po czy inna partią, ale jest ogólnoludzka, bo ma na celu walkę o prawa połowy ludzkości o nierozumni. Niestety, Z różnych przyczyn to właśnie dziewczęta i kobiety doświadczają na świecie najwięcej przemocy. Nie oznacza to, że mężczyźni nie, ale to akurat taka akcja. Nie wiem dlaczego nie można się zjednoczyć w obronie Was kobiety (czy one tu piszą?) Waszych matek, sióstr, kuzynek, dziewczyn, koleżanek, babć, etc, i to czy ktoś uprawia seks czy nie, jak wygląda, nie ma z tym nic wspólnego. To najprostszy, prymitywny sposób poniżenia, taka brzydka, że nikt jej nie chce. De gustibus non disputantum est, a ponadto celem kobiet nie jest być chcianą, a stawianie tak sprawy to uprzedmiotawianie. Przemoc bierze się właśnie z odczlowieczenia. Poczytajcie, pomyślcie, rozszerzcie horyzonty. A dla tych konserwatywnch- Jezus był feministą