WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zamiast służyć mieszkańcom, staje po stronie urzędników

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.02.2019 15:28

Jakby mało było nowym władzom Konina problemów pozostawionych przez poprzedników, właśnie z własnych szeregów wyłonił im się nowy. A nazywa się on Wiesław Steinke.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta jej przewodniczący – nie po raz pierwszy zresztą – bezceremonialnie zbeształ jednego z radnych opozycji, po czym niewiele lepiej potraktował mieszkańca, który w Radzie Miasta szukał ratunku w swoim sporze z urzędnikami.

Całe zajście z radnym Jakubem Eltmanem można obejrzeć na naszym portalu („Po chińsku rozmawiamy? Przewodniczący stale pouczający”). Najbardziej zaskakuje w nim niewytłumaczalna agresja doświadczonego samorządowca (czwarta kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta), z którą tym dobitniej kontrastuje opanowanie młodziutkiego radnego. Na rzeczowe pytania Jakuba Eltmana o plan pracy nowej komisji, Wiesław Steinke zarzucił mu, że wymądrza się i opowiada bzdury, a mógłby być jego synem. A na koniec, jakby na ironię, żądając od niego okazania pokory, wypalił: „Rozumie pan, co do pana powiedziałem, czy pan nie rozumie? Na razie pan połknął powietrze!”.

Co jeszcze gorsze, niewiele lepiej przewodniczący potraktował mieszkańca, który na tej samej sesji poskarżył się radzie na swoje problemy z urzędnikami. Sprawie, z którą przyszedł, poświęcę osobną publikację, chcę bowiem tym razem skupić się na samym Wiesławie Steinke.

Zacznijmy od przypomnienia fundamentalnego faktu, że radni są reprezentantami mieszkańców, a jednym z najważniejszych ich zadań jest „kontrola działalności wójta (prezydenta), gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy”. Niestety, tak radni, jak i zresztą sami urzędnicy, często zapominają, że sensem ich istnienia w pełnionej roli jest służenie mieszkańcom. I zachowanie Wiesława Steinke podczas styczniowej sesji jest klasyczną ilustracją takiego zapomnienia.

Choć problem zdają się dostrzegać niektórzy przedstawiciele obozu rządzącego w Koninie, deklarując rozmowy z panem przewodniczącym, wcale nie jestem pewien, czy rozumieją powagę sytuacji. Incydent na ostatniej sesji nie był bowiem pierwszym tego rodzaju. Wystarczy przywołać przykład pawilonu „Supersam”, gdzie planowano sprzedać kilka pomieszczeń, nie informując o tym aktualnych najemców. Choć gołym okiem widać było przygotowanie ordynarnego kantu, Wiesław Steinke stanął w obronie urzędników, a nie pokrzywdzonych!

Mieszkaniec ma prawo przyjść na sesję Rady Miasta zdenerwowany, a jej przewodniczący po to właśnie został wybrany, żeby umieć w takiej sytuacji stosownie się zachować. Jeśli nie potrafi – powinien z tym stanowiskiem się pożegnać. I albo to zrozumie i zmieni swoje zachowanie, albo zostanie zmieniony. A jeśli rada nic z tym nie zrobi, nie można wykluczyć, że do działania przystąpią sami mieszkańcy, którzy wciąż jeszcze mają w pamięci odesłanie na emeryturę poprzedniego prezydenta. Choć wielu wydawało się to niemożliwe.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

fot.www.steinke.pl

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Wiesław Steinke

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Wiesław za długo w polityce już siedzi i czuje się jak Pan na włościach... żenada.
Dodano: 10.02.2019 15:48    Przez: ~mieszkaniec
Oj poprzewaracało się..... Panu się wydaje że jak przewodniczy radzie i złoty łańcuch założy to jest ktoś... Jest Pan jak Każdy inny obywatel tego miasta tylko chwilowo wybrany żeby pełnić funkcję. Podkreślam chwilowo bo przewodniczącym się bywa a czlowiekiem się jest. Nie pasuje towarzystwo mądrzejszych i młodszych??? To sio jw.
Dodano: 10.02.2019 15:52    Przez: ~Marzena
Powiem tak: wielkim błędem nowej rady był wybór na przewodniczącego po raz kolejny pana Steinke. Czas coś zmienić!
Dodano: 10.02.2019 15:55    Przez: ~Jj
Pan Wiesław Steinke uważa Konin za swój folwark i może robić co zechce, takich ludzi nie powinno być w polityce, ani w Służbie Zdrowia. Arogancja od niego bije na kilometr, dobrze że nie piastuje roli Prezydenta Konina, wtedy by naprawdę pokazał swoje "ja". Czy jest choć jeden porządny polityk w PO ?
Dodano: 10.02.2019 15:59    Przez: ~Symp. PiS
Polityków powinno się zmieniać w każdych wyborach, inaczej zapominają o wyborcach.
Dodano: 10.02.2019 15:53    Przez: ~Paweł

KOMENTARZE

To dlaczego on jeszcze jest przewodniczącym? Usunąć zwolnić dymisjonować lub jak to tam powinno być ?
Dodano: 10.02.2019 16:15    Przez: ~Koninianin
Ma plecy, POparcie.
Dodano: 10.02.2019 16:52    Przez: ~Jan
Muszę stanąć w obronie Przewodniczącego.Oglądałam filmik w związku z wymiana argumentów przewodniczącego z radnym.I widać że portal broni radnego.Co nie mogę się zgodzić.Przewodniczacy wypowiadał się w sposób normalny.Mówił i tłumaczył.A zrobili z niego "tego złego".No trochę bądźmy obiektywni.......
Dodano: 10.02.2019 16:16    Przez: ~Tak
Nonsens, chyba nie oglądałeś!
Dodano: 10.02.2019 16:51    Przez: ~Nie
Koledzy partyjni go POpierają ?
Dodano: 10.02.2019 16:54    Przez: ~PO co fakty są inne ?
Prawdziwy obraz konińskiego samorządowca!!Chyba w Koninie mieszkańcom jest dobrze z takim Przewodniczącym Rady, a ul. Staszica nadal zamknięta ??
Dodano: 10.02.2019 16:16    Przez: ~wyborca
Przewodniczący RM się nie sprawdza w swojej roli i dlatego go krytykujemy jako polityka i jako człowieka - lekarza.
Dodano: 10.02.2019 16:56    Przez: ~Mieszkaniec
Przecież Pan WIesław jest bliskiem kolegą partyjnym i PRZYJACIELEM obecnego prezydenta.Czuje takie "plecy", że stracił już najwidoczniej ogładę, i resztki instynktu politycznego. Czując się supermanemNo cóż wybraliście Koryt,ko,wskiego.To jest jak było
Dodano: 10.02.2019 16:37    Przez: ~Tylko PIS
Uważamy następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi prawo do życia, wolność i dążenia do szczęścia.Że celem zabezpieczenia tych praw wyłonione zostały wśród ludzi rządy, których sprawiedliwa władza wywodzi się ze zgody rządzonych.Że jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla ich szczęścia i bezpieczeństwa
Dodano: 10.02.2019 16:41    Przez: ~Przyszły Prezydent RP
Panie Olejnik, jako "dziennikarz" należałoby ten tekst napisać w zupełnie inny sposób. Niestety nie jest Pan obiektywny i to w moich oczach Pana zupełnie dyskredytuje. Jeżeli Pan tak bardzo chce uprawiać politykę to dany tekst i wiele podobnych powinno być umieszczonych jako materiał promocyjny.
Dodano: 10.02.2019 17:10    Przez: ~Obiektywna
Jako materiał promujący... kogo?
Dodano: 10.02.2019 17:47    Przez: ~?
Lm nigdy nie był obiektywny. Jak na kogoś się uda t to gnoja. Wiem sam po sobie. I w pierwszej kolejności była akcja z mieszkańcem Osady A dopiero z Etmanem. To pokazuje poziom dziennikarstwa lm
Dodano: 10.02.2019 19:54    Przez: ~Jan zet
Panie pośle Nowak, pan Steinke jest waszą skórką bananową, na której Platforma wywinie w Koninie niedługo pięknego orła.
Dodano: 10.02.2019 17:16    Przez: ~łops
Aaa na bazarku taki milutki, rozmowny opanowany aaa tu panisko
Dodano: 10.02.2019 17:23    Przez: ~Wstyd
Pan Przewodniczący Rady Steinke za tego typu "numery" na ostatniej sesji chyba powinien zostać odwołany przez radę, która okazała ogromne zaufania partii PO i nowemu prezydentowi Korytkowskiemu. JUŻ WIEMY, ŻE O WIELE ZA DUŻE I ZA SZYBKIE ZAUFANIE! Myślę, że gdyby pan Steinke wykazał się honorem czy czymś tam i na następnej sesji sam złożyłby funkcję przewodniczącego zanim zostanie złożony wniosek o jego odwołanie, zrobiłby całkiem dobre wrażenie. Jeśli taki wniosek wpłynie, to będzie mu bardzo głupio, a jeśli przejdzie, to okaże się, że bardzo szybko to poszło i zamiast złotego rogu i czapki z pawich piór ostało się co innego Odsyłam do Wyspiańskiego.
Dodano: 10.02.2019 17:32    Przez: ~WWW
Szukasz honoru u polityków PO ?
Dodano: 10.02.2019 18:21    Przez: ~Naprawdę ?
Prawda jest taka, że Olejnik się mści za to, że jego wymażona akcja kunin nie wygrała o której pisze wręcz poezje... Jako pseudo dziennikarz piszę swe drentwe artykuły jak TVP info 😂😂😂 Zaraz zadziała cenzura.
Dodano: 10.02.2019 17:36    Przez: ~wiem
Szkoda, ze kopie tylno jedna strone. Jakos nie widzialem bt atakowal np Majewskiego za podwojne glosowanie z taja zawzietoscia jak chocby Nowickiego. Slabe to to jest i niezbyt dobra laurke wystawia temu panu. Dziennikarz powinien byc obiektywny.
Dodano: 11.02.2019 06:22    Przez: ~Pn
2 z 6
<<123456>>