WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zamiast służyć mieszkańcom, staje po stronie urzędników

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.02.2019 15:28

Jakby mało było nowym władzom Konina problemów pozostawionych przez poprzedników, właśnie z własnych szeregów wyłonił im się nowy. A nazywa się on Wiesław Steinke.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta jej przewodniczący – nie po raz pierwszy zresztą – bezceremonialnie zbeształ jednego z radnych opozycji, po czym niewiele lepiej potraktował mieszkańca, który w Radzie Miasta szukał ratunku w swoim sporze z urzędnikami.

Całe zajście z radnym Jakubem Eltmanem można obejrzeć na naszym portalu („Po chińsku rozmawiamy? Przewodniczący stale pouczający”). Najbardziej zaskakuje w nim niewytłumaczalna agresja doświadczonego samorządowca (czwarta kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta), z którą tym dobitniej kontrastuje opanowanie młodziutkiego radnego. Na rzeczowe pytania Jakuba Eltmana o plan pracy nowej komisji, Wiesław Steinke zarzucił mu, że wymądrza się i opowiada bzdury, a mógłby być jego synem. A na koniec, jakby na ironię, żądając od niego okazania pokory, wypalił: „Rozumie pan, co do pana powiedziałem, czy pan nie rozumie? Na razie pan połknął powietrze!”.

Co jeszcze gorsze, niewiele lepiej przewodniczący potraktował mieszkańca, który na tej samej sesji poskarżył się radzie na swoje problemy z urzędnikami. Sprawie, z którą przyszedł, poświęcę osobną publikację, chcę bowiem tym razem skupić się na samym Wiesławie Steinke.

Zacznijmy od przypomnienia fundamentalnego faktu, że radni są reprezentantami mieszkańców, a jednym z najważniejszych ich zadań jest „kontrola działalności wójta (prezydenta), gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy”. Niestety, tak radni, jak i zresztą sami urzędnicy, często zapominają, że sensem ich istnienia w pełnionej roli jest służenie mieszkańcom. I zachowanie Wiesława Steinke podczas styczniowej sesji jest klasyczną ilustracją takiego zapomnienia.

Choć problem zdają się dostrzegać niektórzy przedstawiciele obozu rządzącego w Koninie, deklarując rozmowy z panem przewodniczącym, wcale nie jestem pewien, czy rozumieją powagę sytuacji. Incydent na ostatniej sesji nie był bowiem pierwszym tego rodzaju. Wystarczy przywołać przykład pawilonu „Supersam”, gdzie planowano sprzedać kilka pomieszczeń, nie informując o tym aktualnych najemców. Choć gołym okiem widać było przygotowanie ordynarnego kantu, Wiesław Steinke stanął w obronie urzędników, a nie pokrzywdzonych!

Mieszkaniec ma prawo przyjść na sesję Rady Miasta zdenerwowany, a jej przewodniczący po to właśnie został wybrany, żeby umieć w takiej sytuacji stosownie się zachować. Jeśli nie potrafi – powinien z tym stanowiskiem się pożegnać. I albo to zrozumie i zmieni swoje zachowanie, albo zostanie zmieniony. A jeśli rada nic z tym nie zrobi, nie można wykluczyć, że do działania przystąpią sami mieszkańcy, którzy wciąż jeszcze mają w pamięci odesłanie na emeryturę poprzedniego prezydenta. Choć wielu wydawało się to niemożliwe.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

fot.www.steinke.pl

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Wiesław Steinke

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Wiesław za długo w polityce już siedzi i czuje się jak Pan na włościach... żenada.
Dodano: 10.02.2019 15:48    Przez: ~mieszkaniec
Oj poprzewaracało się..... Panu się wydaje że jak przewodniczy radzie i złoty łańcuch założy to jest ktoś... Jest Pan jak Każdy inny obywatel tego miasta tylko chwilowo wybrany żeby pełnić funkcję. Podkreślam chwilowo bo przewodniczącym się bywa a czlowiekiem się jest. Nie pasuje towarzystwo mądrzejszych i młodszych??? To sio jw.
Dodano: 10.02.2019 15:52    Przez: ~Marzena
Powiem tak: wielkim błędem nowej rady był wybór na przewodniczącego po raz kolejny pana Steinke. Czas coś zmienić!
Dodano: 10.02.2019 15:55    Przez: ~Jj
Pan Wiesław Steinke uważa Konin za swój folwark i może robić co zechce, takich ludzi nie powinno być w polityce, ani w Służbie Zdrowia. Arogancja od niego bije na kilometr, dobrze że nie piastuje roli Prezydenta Konina, wtedy by naprawdę pokazał swoje "ja". Czy jest choć jeden porządny polityk w PO ?
Dodano: 10.02.2019 15:59    Przez: ~Symp. PiS
Polityków powinno się zmieniać w każdych wyborach, inaczej zapominają o wyborcach.
Dodano: 10.02.2019 15:53    Przez: ~Paweł

KOMENTARZE

Zróbmy mu psikusa i odwołejmy go z tej funkcji bo widać ze go przerasta
Dodano: 10.02.2019 17:45    Przez: ~Abrakadabra
Odwolac tovty se mozesz wizyte u dentysty.
Dodano: 11.02.2019 06:22    Przez: ~Pn
Mieszkancy wybrali dyletantow i partoli. Efekty widac.
Dodano: 10.02.2019 17:56    Przez: ~Jusef
Wybraliscie to cierpcie :)
Dodano: 10.02.2019 17:57    Przez: ~Anty po
O przepraszam, ja głosowałem na polityków z Prawa i Sprawiedliwości.
Dodano: 10.02.2019 18:27    Przez: ~Wojtek
Czas go wykopać z urzędu ,powinna być kadencyjność dwie kadencje maximum i pana żegnamy obrus w pióra i w głowie mu się przewraca ,trzeba kolesi odsunąć od koryta
Dodano: 10.02.2019 18:12    Przez: ~123
A Koninem tak naprawdę to kto rządzi, czy nie Pan Poseł z PO Tomasz Nowak i czy on nie rozdaje kart w naszym mieście ?
Dodano: 10.02.2019 18:30    Przez: ~Jak sądzicie ?
Czytając komentarze mam wrażenie, że słuchałem zupełnie czegoś innego. Trzeba się dobrze przysłuchać , przecież wyraźnie słychać sarkazm i próbę wyprowadzenia przewodniczącego z równowagi. Ja słuchając miałem ochotę walnąć radnego uczepił się tej komisji jak by nie było ważniejszych spraw . I nic do niego nie docierało. Brawo dla przewodniczącego za opanowanie . Pan przewodniczący jest osobą konkretną i to niestety się wszystkim nie podoba dlatego tyle krytyki .
Dodano: 10.02.2019 18:35    Przez: ~Uważny słuchacz
W sumie to racja. Gdyby przewodniczacu mial ma kazda bzdure spokojnie odpowoadac to sesja trwalaby caly dzien. A moze ivz pol nocy....
Dodano: 10.02.2019 20:36    Przez: ~Pn
Kto zna Jakuba Eltmana, wie, że na taki sarkazm go nie stać. Nie uczepił się komisji, tylko nie uzyskał odpowiedzi , która korelowałaby z przytaczanymi przez niego przepisami.
Dodano: 11.02.2019 00:23    Przez: ~ATR
ATR czy powazniejszych problemow nie ma? Moze ten radny jtman zabralby glos ws zamykania przez PiS kopalni brakuem decyzji dot. Oscislowa?? Albo jak sciagnac inwestorow. A nie bzdury.imho.
Dodano: 11.02.2019 06:25    Przez: ~Pn
Uważny słuchacz nie pisz głupot że na tej sesji Pan Przewodniczący zachował się należycie ,jego słowa skierowane do młodego Radnego były poniżej pasa. Szanowni wyborcy z moich informacji ,które posiadam ma być złożony wniosek o odwołanie Pana Przewodniczącego .
Dodano: 10.02.2019 18:49    Przez: ~obserwator
O kto go przeglosuje?
Dodano: 10.02.2019 20:38    Przez: ~Pn
Pod uchwałą nr 44, dotyczącą KBO na lata 20-24 podpisał się pan przewodniczący. Załącznik do uchwały, to regulamin, który jest gniotem prawnym w pewnym zakresie. Głosowali co prawda radni, którzy nie czytają przepisów, ale opiniowali przepisy prawnicy! Może również biuro prawne jest do wymiany. Na bylejakość nas nie stać!
Dodano: 10.02.2019 19:03    Przez: ~Felek Stankiewicz
Heniu musisz znowu donos napisac.
Dodano: 10.02.2019 19:49    Przez: ~Brrr
Pan H niedługo będzie donosił na ptaki że siedzą na drzewach A powinny latać. Albo że deszcz pada za mocno albo że za dlugo nie pada. Donosi na wszystkich i na wszystko. Niewiarygodny sfrustrowany facet któremu w życiu nic się nie udało i boli go sukces innych. Lepiej zajął by się robieniem czegoś konkretnego bo do krytykowanie jest wielu. Bo tak najłatwiej Ale ludzie słabi już tak mają. Pozdrawiam Cię panie H
Dodano: 10.02.2019 20:08    Przez: ~Sympatyk frustrata
I po co pan n—ty raz pije do poprzedniego prezydenta? Nie mogl sie pan powstrzymac? Mialem juz nafzieje, ze sobie pan daruje ale widze bylem w bledzie. Co do pana przewodniczacego.... hmm... mojego glosu juz nie dostanie poniewaz obiecal mi zglosic sprawe lamania prawa przez pana Majewskiego, po czym nic nie zrobil. Choc jego obowiazkiem bylo to zglosic...
Dodano: 10.02.2019 19:20    Przez: ~Pn
Za nasze pieniądze studiował medycynę A teraz za nasze kolejny raz....marnuje
Dodano: 10.02.2019 20:25    Przez: ~Nie
A ty nawet za nasze nie chcesz studiowac i naprawde sie marnujesz.
Dodano: 11.02.2019 06:09    Przez: ~Pn
3 z 6
<<123456>>