WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zamiast służyć mieszkańcom, staje po stronie urzędników

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.02.2019 15:28

Jakby mało było nowym władzom Konina problemów pozostawionych przez poprzedników, właśnie z własnych szeregów wyłonił im się nowy. A nazywa się on Wiesław Steinke.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta jej przewodniczący – nie po raz pierwszy zresztą – bezceremonialnie zbeształ jednego z radnych opozycji, po czym niewiele lepiej potraktował mieszkańca, który w Radzie Miasta szukał ratunku w swoim sporze z urzędnikami.

Całe zajście z radnym Jakubem Eltmanem można obejrzeć na naszym portalu („Po chińsku rozmawiamy? Przewodniczący stale pouczający”). Najbardziej zaskakuje w nim niewytłumaczalna agresja doświadczonego samorządowca (czwarta kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta), z którą tym dobitniej kontrastuje opanowanie młodziutkiego radnego. Na rzeczowe pytania Jakuba Eltmana o plan pracy nowej komisji, Wiesław Steinke zarzucił mu, że wymądrza się i opowiada bzdury, a mógłby być jego synem. A na koniec, jakby na ironię, żądając od niego okazania pokory, wypalił: „Rozumie pan, co do pana powiedziałem, czy pan nie rozumie? Na razie pan połknął powietrze!”.

Co jeszcze gorsze, niewiele lepiej przewodniczący potraktował mieszkańca, który na tej samej sesji poskarżył się radzie na swoje problemy z urzędnikami. Sprawie, z którą przyszedł, poświęcę osobną publikację, chcę bowiem tym razem skupić się na samym Wiesławie Steinke.

Zacznijmy od przypomnienia fundamentalnego faktu, że radni są reprezentantami mieszkańców, a jednym z najważniejszych ich zadań jest „kontrola działalności wójta (prezydenta), gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy”. Niestety, tak radni, jak i zresztą sami urzędnicy, często zapominają, że sensem ich istnienia w pełnionej roli jest służenie mieszkańcom. I zachowanie Wiesława Steinke podczas styczniowej sesji jest klasyczną ilustracją takiego zapomnienia.

Choć problem zdają się dostrzegać niektórzy przedstawiciele obozu rządzącego w Koninie, deklarując rozmowy z panem przewodniczącym, wcale nie jestem pewien, czy rozumieją powagę sytuacji. Incydent na ostatniej sesji nie był bowiem pierwszym tego rodzaju. Wystarczy przywołać przykład pawilonu „Supersam”, gdzie planowano sprzedać kilka pomieszczeń, nie informując o tym aktualnych najemców. Choć gołym okiem widać było przygotowanie ordynarnego kantu, Wiesław Steinke stanął w obronie urzędników, a nie pokrzywdzonych!

Mieszkaniec ma prawo przyjść na sesję Rady Miasta zdenerwowany, a jej przewodniczący po to właśnie został wybrany, żeby umieć w takiej sytuacji stosownie się zachować. Jeśli nie potrafi – powinien z tym stanowiskiem się pożegnać. I albo to zrozumie i zmieni swoje zachowanie, albo zostanie zmieniony. A jeśli rada nic z tym nie zrobi, nie można wykluczyć, że do działania przystąpią sami mieszkańcy, którzy wciąż jeszcze mają w pamięci odesłanie na emeryturę poprzedniego prezydenta. Choć wielu wydawało się to niemożliwe.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

fot.www.steinke.pl

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Wiesław Steinke

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Wiesław za długo w polityce już siedzi i czuje się jak Pan na włościach... żenada.
Dodano: 10.02.2019 15:48    Przez: ~mieszkaniec
Oj poprzewaracało się..... Panu się wydaje że jak przewodniczy radzie i złoty łańcuch założy to jest ktoś... Jest Pan jak Każdy inny obywatel tego miasta tylko chwilowo wybrany żeby pełnić funkcję. Podkreślam chwilowo bo przewodniczącym się bywa a czlowiekiem się jest. Nie pasuje towarzystwo mądrzejszych i młodszych??? To sio jw.
Dodano: 10.02.2019 15:52    Przez: ~Marzena
Powiem tak: wielkim błędem nowej rady był wybór na przewodniczącego po raz kolejny pana Steinke. Czas coś zmienić!
Dodano: 10.02.2019 15:55    Przez: ~Jj
Pan Wiesław Steinke uważa Konin za swój folwark i może robić co zechce, takich ludzi nie powinno być w polityce, ani w Służbie Zdrowia. Arogancja od niego bije na kilometr, dobrze że nie piastuje roli Prezydenta Konina, wtedy by naprawdę pokazał swoje "ja". Czy jest choć jeden porządny polityk w PO ?
Dodano: 10.02.2019 15:59    Przez: ~Symp. PiS
Polityków powinno się zmieniać w każdych wyborach, inaczej zapominają o wyborcach.
Dodano: 10.02.2019 15:53    Przez: ~Paweł

KOMENTARZE

Wiesław Steinke w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał największą ilość głosów. Czym sobie zasłużył na taką przychylność mieszkańców w swoim okręgu wyborczym pytam ponownie i może ktoś wreszcie to zjawisko wyjaśni.
Dodano: 10.02.2019 20:34    Przez: ~pytajnik
Uprzejmie informuję, że to nie jest prawda!!! Największą liczbę głosów w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał Pan Zenon Chojnacki (ten sam okręg wyborczy co Pan Wiesław Steinke). Po wyborach PO złamało swoją własną "tradycję". Tym razem nie zaproponowano na przewodniczącego radnego, który uzyskał największe poparcie wśród mieszkańców Konina.Wybrali "swojego", a kto ? Warto sprawdzić!
Dodano: 11.02.2019 00:44    Przez: ~Odpowiedź
@Odpowiedź - nie porownuj kandydata na prezydenta z kandydatem na radnego. To tak jakby porownac glosy Dudy z glosami Chojnackiego. Zenada.
Dodano: 11.02.2019 06:13    Przez: ~Pn
Niebywałe... Mieszkam w powiecie od 10 lat, cieszę się, że miałem okazję trafić na Pana doktora Steinke. Poziom jaki ten Gość prezentuje to level, na który 99% piszących komentarze nigdy nie wejdą, ba, nie są w stanie sobie tego nawet wyobrazić... Być może miał gorszy dzień, nie wiem, nie było mnie na sesji, ale to jak ten Jegomość działa wystawia mu najlepsze świadectwo! Pochodzę w Poznania, dla mnie Konin to folklor, zaścianek, z którego swoją działalnością Pan Wiesław próbuje wyciągnąć byłe miasto wojewódzkie, które baaaardzo silnie cierpi na ten syndrom! Ludzie, umówmy się, co tu się dzieje? Co zrobiliście do promocji miasta? Miasta, które leży między Poznaniem a Stolicą, kolej, autostrada etc. Potrzebna jest merytoryczna debata a nie wirtualny hejt! Zacznij od siebie zmieniać Konin... dla siebie, swoich dzieci i bliskich! Peace
Dodano: 10.02.2019 20:43    Przez: ~Bury
@ja - to nie czytaj. Co do wizyt u dra Steinke to miakem okazje byc u niego 2 razy. I co moge napisac? Fachowiek, ktory profesjonalnie podszedl do tematu i go zalatwil. Nie zauważyłem zadnej buty, arogancji itp. I zeby nie bylo nie bylem u niego prywatnie.
Dodano: 11.02.2019 06:15    Przez: ~Pn
Do Pn - "Zenada"to jest wtedy, gdy się napisze bzdury!!! IQ nie musi być zbyt wysokie, żeby sprawdzić w PKW.Ale jeśli to trudne to podaję liczbę głosów :P. Zenon Chojnacki jako radny otrzymał 1714 głosów, P.Wiesław Steinke 1649, a P.Piotr Korytkowski 989. Natomiast w II turze P.Zenon Chojnacki jako kandydat na prezydenta otrzymał 12 604 głosy. Już trochę jaśniej?!
Dodano: 11.02.2019 23:00    Przez: ~Kłamać nie warto
Pan przewodniczący nie miał prawa tak się odzywać. Gdyby nawet pan Eltman powiedział coś nie tak, to obowiązkiem przewodniczącego jest wysłuchać i ze spokojem wyjaśnić. Takiej kultury i taktu oczekują młodsi i od nas starszych uczą się. To nieprawda, że najlepszą obroną jest atak. Zajmowane stanowisko czy pełnienie jakiejś funkcji zobowiązuje panie przewodniczący. Sam pan się nie wybrał tylko został pan wybrany przez mieszkańców. Może pochyli pan głowę i zastanowi się nad swoim zachowaniem, które jest negatywne wszędzie. Proszę nie uważać się za lepszego i ważniejszego. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Panie redaktorze Olejnik, dla pana wielkie uznanie. Chociaż pan staje w obronie ludzi.
Dodano: 10.02.2019 20:57    Przez: ~mieszkanka
no i "przyjdą nowi kierownicy co coś umią" xDDDD
Dodano: 10.02.2019 22:01    Przez: ~Kwik
NIKT !! tego negatywnego zachowania nie przerwał to o czym to świadczy, strach paraliżuje ruchy taką klasę polityczną nam fundujecie ,arogancja ,buta i co dalej tak chcecie w tym klimacie pracować i reprezentować nas ?? czy tylko o diety chodzi bo mam wrażenie że tak. Niektórzy radni w tej radzie pomylili się z powołaniem, brak empatii ,przyzwoitości .
Dodano: 10.02.2019 23:10    Przez: ~Janosik
Czy ten Pn to nie czasami błazen z PŁO🤦‍♂️
Dodano: 11.02.2019 00:12    Przez: ~Po
D. Tusk powiedział, że w piekle są specjalne miejsca dla takich.
Dodano: 11.02.2019 08:46    Przez: ~Niech tam idzie
Nie lubię tego człowieka i z wyglądu i z zachowania.
Dodano: 11.02.2019 08:48    Przez: ~Kim on jest ?
A Ja z uporem maniaka powiem wam jeszcze raz macie co wybraliście, wiadomo było co będzie jeżeli PO wygra........ Więc teraz zostaje chwila zadumy nad tym czego chcemy i co dla nas lepsze.......... Idą nowe wybory!
Dodano: 11.02.2019 09:25    Przez: ~Sumienie narodu
Ale w Koninie jest elektorat lewicowy, wręcz komunistyczny i nic się nie zmieni.
Dodano: 11.02.2019 11:50    Przez: ~Niestety
Nie wiem skąd opinia , że pan Steinke jest złym lekarzem wystarczy zobaczyć jaką ilość pacjentów przyjmuje na nfz nie prywatnie . Gdyby był kiepskim lekarzem to raczej nikt by u niego nie chciał się leczyć .
Dodano: 11.02.2019 10:58    Przez: ~!
Ludzie nie mają wyboru, w Koninie brakuje personelu medycznego.
Dodano: 11.02.2019 12:02    Przez: ~Matka
Bo biedni ludzie nie maja gdzie isc.Poniewaz on i jego koledzy z wspolnej poradni chrurgicznej dla dzieci sa prawie monopolistami na leczenie dzieci na nfz.Jak nie masz pieniedzy to idziesz do nich....a oni ci juz pokarza jak mozna traktowac pacjenta.
Dodano: 13.02.2019 21:14    Przez: ~Nnn
Zastanawia mnie cel pisania tego typu notatek przez pana Olejnika. Artykułem tego nazwać nie można, jest za to parę subiektywnych stwierdzeń, rzuconych tematów bez rozwinięcia i rzetelnego naświetlenia sprawy. Przewodniczącego poniosły emocję, przesadził, ale też jest tylko człowiekiem. Czytając natomiast komentarze mam wrażenie jakby właśnie o tę falę pomyj wylaną na pana Steinke faktycznie autorowi tego tekstu chodziło. O zrobienie tak zwanej brzydko "gównoburzy".
Dodano: 11.02.2019 11:03    Przez: ~zeus
Gdyby Pan Steinke był człowiekiem komentarze nasze byłyby pełne pochwał.
Dodano: 11.02.2019 12:04    Przez: ~Rozumiesz ?
4 z 6
<<123456>>