WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Zamiast służyć mieszkańcom, staje po stronie urzędników

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.02.2019 15:28

Jakby mało było nowym władzom Konina problemów pozostawionych przez poprzedników, właśnie z własnych szeregów wyłonił im się nowy. A nazywa się on Wiesław Steinke.

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta jej przewodniczący – nie po raz pierwszy zresztą – bezceremonialnie zbeształ jednego z radnych opozycji, po czym niewiele lepiej potraktował mieszkańca, który w Radzie Miasta szukał ratunku w swoim sporze z urzędnikami.

Całe zajście z radnym Jakubem Eltmanem można obejrzeć na naszym portalu („Po chińsku rozmawiamy? Przewodniczący stale pouczający”). Najbardziej zaskakuje w nim niewytłumaczalna agresja doświadczonego samorządowca (czwarta kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta), z którą tym dobitniej kontrastuje opanowanie młodziutkiego radnego. Na rzeczowe pytania Jakuba Eltmana o plan pracy nowej komisji, Wiesław Steinke zarzucił mu, że wymądrza się i opowiada bzdury, a mógłby być jego synem. A na koniec, jakby na ironię, żądając od niego okazania pokory, wypalił: „Rozumie pan, co do pana powiedziałem, czy pan nie rozumie? Na razie pan połknął powietrze!”.

Co jeszcze gorsze, niewiele lepiej przewodniczący potraktował mieszkańca, który na tej samej sesji poskarżył się radzie na swoje problemy z urzędnikami. Sprawie, z którą przyszedł, poświęcę osobną publikację, chcę bowiem tym razem skupić się na samym Wiesławie Steinke.

Zacznijmy od przypomnienia fundamentalnego faktu, że radni są reprezentantami mieszkańców, a jednym z najważniejszych ich zadań jest „kontrola działalności wójta (prezydenta), gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy”. Niestety, tak radni, jak i zresztą sami urzędnicy, często zapominają, że sensem ich istnienia w pełnionej roli jest służenie mieszkańcom. I zachowanie Wiesława Steinke podczas styczniowej sesji jest klasyczną ilustracją takiego zapomnienia.

Choć problem zdają się dostrzegać niektórzy przedstawiciele obozu rządzącego w Koninie, deklarując rozmowy z panem przewodniczącym, wcale nie jestem pewien, czy rozumieją powagę sytuacji. Incydent na ostatniej sesji nie był bowiem pierwszym tego rodzaju. Wystarczy przywołać przykład pawilonu „Supersam”, gdzie planowano sprzedać kilka pomieszczeń, nie informując o tym aktualnych najemców. Choć gołym okiem widać było przygotowanie ordynarnego kantu, Wiesław Steinke stanął w obronie urzędników, a nie pokrzywdzonych!

Mieszkaniec ma prawo przyjść na sesję Rady Miasta zdenerwowany, a jej przewodniczący po to właśnie został wybrany, żeby umieć w takiej sytuacji stosownie się zachować. Jeśli nie potrafi – powinien z tym stanowiskiem się pożegnać. I albo to zrozumie i zmieni swoje zachowanie, albo zostanie zmieniony. A jeśli rada nic z tym nie zrobi, nie można wykluczyć, że do działania przystąpią sami mieszkańcy, którzy wciąż jeszcze mają w pamięci odesłanie na emeryturę poprzedniego prezydenta. Choć wielu wydawało się to niemożliwe.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

fot.www.steinke.pl

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   Wiesław Steinke

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Wiesław za długo w polityce już siedzi i czuje się jak Pan na włościach... żenada.
Dodano: 10.02.2019 15:48    Przez: ~mieszkaniec
Oj poprzewaracało się..... Panu się wydaje że jak przewodniczy radzie i złoty łańcuch założy to jest ktoś... Jest Pan jak Każdy inny obywatel tego miasta tylko chwilowo wybrany żeby pełnić funkcję. Podkreślam chwilowo bo przewodniczącym się bywa a czlowiekiem się jest. Nie pasuje towarzystwo mądrzejszych i młodszych??? To sio jw.
Dodano: 10.02.2019 15:52    Przez: ~Marzena
Powiem tak: wielkim błędem nowej rady był wybór na przewodniczącego po raz kolejny pana Steinke. Czas coś zmienić!
Dodano: 10.02.2019 15:55    Przez: ~Jj
Pan Wiesław Steinke uważa Konin za swój folwark i może robić co zechce, takich ludzi nie powinno być w polityce, ani w Służbie Zdrowia. Arogancja od niego bije na kilometr, dobrze że nie piastuje roli Prezydenta Konina, wtedy by naprawdę pokazał swoje "ja". Czy jest choć jeden porządny polityk w PO ?
Dodano: 10.02.2019 15:59    Przez: ~Symp. PiS
Polityków powinno się zmieniać w każdych wyborach, inaczej zapominają o wyborcach.
Dodano: 10.02.2019 15:53    Przez: ~Paweł

KOMENTARZE

kto za społecznym wnioskiem za odwołaniem przewodniczącego.....
Dodano: 11.02.2019 11:14    Przez: ~mbp
Po co , w jaki celu ten artykuł na LM ???
Dodano: 11.02.2019 12:50    Przez: ~Kali
I wszystko wiadome,no prawie wszystko.
Dodano: 11.02.2019 13:10    Przez: ~szary,uczciwy czlowiek
50 lat rządów czerwonej zarazy odcisnęło piętno. Egzemplarz uważa siebie za wszechmocnego kacyka jak kiedyś sekretarze pzpr.
Dodano: 11.02.2019 14:48    Przez: ~Zocha Kulebiakowa.
W czerwonym, komuszym Koninie oprócz paru marketów , banków i parabanków nie ma NIC!!!! Na każdej ulicy widać tyko powywieszane w witrynach ogłoszenia: " do wynajęcia". Nawet głupiej kawy nie bardzo jest gdzie się napić. Konin dzisiaj to jedno wielkie za.........pie.
Dodano: 11.02.2019 15:10    Przez: ~xxx
Tak rządzi lewica i to od dekad.
Dodano: 11.02.2019 16:53    Przez: ~PZPR
Rzadko można spotkać tak pewnego siebie, przemądrzałego bufona. Prawie na wszystkim się zna, jest najważniejszy zawsze i to innym okazuje.W Rzymie można było zostać wybranym na 1 kadencję. Potem już nigdy. Szansę sprawowania władzy i sprawdzenia się otrzymywali inni.I należałoby tę zasadę zastosować wobec wyboru przewodniczącego rady Konina. Czyżby partia rządząca nie miała innych godnych kandydatów i nie umiała zareagować na to co się dzieje w ramach demokracji lokalnej?
Dodano: 11.02.2019 15:13    Przez: ~Lech z Konina
W Koninie w PO braki kadrowe, wice-prezydenta musieli ściągać z Poznania.
Dodano: 11.02.2019 16:55    Przez: ~Niestety
Czas go żegnać ,wybitny bufon kto go wybrał
Dodano: 11.02.2019 15:21    Przez: ~999
na krytarzu szpitala nie jest jakoś wylewny, ale też nie najgorszy.Na Konińskiej hirurgii jest jeden taki wysoki, co ludzi rodziców traktuje jak "śm...i". Jest on chyba zastępcą ordynatora z którym trzyma. Przy nim Pan Wiesław to miły i kompetentny lekarz.Ale fakt że od kad nowy prezydent(jego partyjny i prywatny kolega) wygrał wybory w Koninie. To Pan Wiesław coś się mocno "pogorszył"
Dodano: 11.02.2019 15:30    Przez: ~mówmy szczerze
Lorek powinien odpowiedzieć za swoje rządy razem z Nowickim - bezwzględny zakaz pełnienia funkcji publicznych!
Dodano: 11.02.2019 16:55    Przez: ~publiczne pieniądze
W okręgu wyborczym nr 2 - Czarków, Chorzeń , Nowy Dwór najwięcej głosów orrzymał:Zenon Chijnacki 1714 głosyWiesław Steinke 1649 głosya zatem Pan Chojnacki powinien być Przewodniczącym. Na taką kulturę polityczną PO nie stać co widać i nie tylko w koninie.
Dodano: 11.02.2019 17:33    Przez: ~dr
5 z 6
<<123456>>
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO