WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Światowy Dzień Chorego. Wspólna modlitwa w hospicjum

Dodano: 11.02.2019 15:32
Źródło: LM.pl

Pacjenci, wolontariusze, personel medyczny i kapłani wzięli udział we wspólnej modlitwie z okazji 27. Światowego Dnia Chorego.

Eucharystii w kaplicy hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu przewodniczył ks. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Kramsku. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Janusz Kumala – kustosz licheńskiego sanktuarium oraz ks. Krzysztof Jagoda i ks. Julian Sztuczka – kapłani hospicyjni.

- Choroba jest często stanem umysłu, który nie dostrzega spraw istotnych dla życia ludzkiego – mówił ks. Sławomir Kasprzak. - Bycie z ludźmi chorymi to jedne z największych skarbów mojego życia kapłańskiego. To uwrażliwia nas, że nie jesteśmy zależni sami od siebie, a cierpienie może ukształtować człowieka – dodał.

W dalszej części homilii kapłan powiedział, iż opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu.

– Nie może zabraknąć miłości, dotyku, obecności drugiego człowieka. Przez dotyk człowiek łamie pewną barierę – wtedy bratamy się z emocjami osoby chorej. Ważne jest, aby móc dopuścić do naszego rozumu taki sposób myślenia, że choroba może być dla człowieka darem, a nie przekleństwem, jak często, jako ludzie, uważamy – podkreślał proboszcz z Kramska.

Przed zakończeniem Eucharystii kapłani udali się z monstrancją do sal pacjentów, aby zanieść im Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Obecnie w licheńskim hospicjum przebywa 22 pacjentów.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu 

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Witam na pierwszym zdjęciu widać nowoczesny tomograf rodem zTorunia .
Dodano: 11.02.2019 17:14    Przez: ~Końkat
Jak czasem włącze Radio Maryja, to tylko słyszę "matka boska", "najświętsza pani", "królowa Polski", jakie głupoty ten Rydzyk ze swoimi zakonnikami opowiada, to się w głowie nie mieści, zaznaczam, że jestem wierzący.
Dodano: 11.02.2019 17:29    Przez: ~Sylwek
Leżał mój ojciec chory w szpitalu, wchodzi ksiądz i próbuje odprawić "czary-mary" nad nim, zwracam mu uwagę, że nie jest katolikiem, to się obraził, chciał siłą narzucić swoje modły, a był taki agresywny, że mało brakowało a by mnie pobił.
Dodano: 11.02.2019 17:23    Przez: ~Syn
Mają to w naturze, zawsze próbują panować nad innymi.
Dodano: 12.02.2019 06:30    Przez: ~Q
Za pieniądze ksiądz się modli.
Dodano: 12.02.2019 11:30    Przez: ~Parafianin

KOMENTARZE

Jezus w jakiejś "monstrancji" uwięziony, noszą go księża gdzie im się żywnie podoba, tu przynieśli go do hospicjum, a tak naprawdę katolicy Jezusa zjadają, twierdząc, że w tym białym opłatku jest ciało Jezusa, czy to nie jest kanibalizm ?
Dodano: 11.02.2019 15:53    Przez: ~Chrzescijanin
Kanibalizm-proszę Ciebie co Ty mówisz. Szoooooook Nie rań moich uczuć religijnych.
Dodano: 11.02.2019 19:14    Przez: ~Brak slow
choćby odstawiali cuda na kiju - nigdy nie uwierzę w bezinteresowność tego kościoła,pożal się boże.....
Dodano: 12.02.2019 09:35    Przez: ~zx
Za pieniądze ksiądz się modli.
Dodano: 12.02.2019 11:30    Przez: ~Parafianin
Jeśli znaliście Jezusa Chrystusa w ciele, to teraz już Go nie znacie i nie wiecie jak wygląda, dlatego, że jest Duchem. Spożywając wieczerze /kolację/ jemy chleb i kosztujemy czerwone wino na pamiątkę Jego śmierci. Chleb oznacza symbolicznie Jego ciało, a wino Jego krew, to nie znaczy, że chleb jest Jego ciałem, a wino Jego krwią.
Dodano: 11.02.2019 15:59    Przez: ~Chrz...
Mimo, że przez dwa tysiące lat nasza religia została przez masoństwo, iluminatów, żydów, ateistów, lewaków, NWO i marksizm kulturowy, znacznie wypaczona i zniekształcona, to my Polacy-katolicy i tak jesteśmy jej wierni i oddani. Życie nie znosi pustki... Nie będziemy przecież wierzyć w jakiś kamień, drewno czy głaz. Jest takie powiedzenie : " Gdy człowiek nie wierzy w Boga, uwierzy w cokolwiek " — /Gilbert Keith Chesterton/
Dodano: 11.02.2019 18:06    Przez: ~dyżurny krajowy filozof
Jezusa fizycznie tu na Ziemi nie ma, On został wzięty w górę do Nieba i tam zasiada wraz z Bogiem Ojcem po Jego prawicy, a więc nie ma Go w obrazach, figurach, na krzyżach, czy w jakichś przedmiotach typu "monstrancje". To co prezentuje Kościół Katolicki to zwykłe bałwochwalstwo, a więc nie wolno się modlić do tych przedmiotów.
Dodano: 11.02.2019 16:06    Przez: ~Chrz...
wszystko się zgadza ??!!! tylko jedno pytanie -Czy Jezus ma brata ??
Dodano: 11.02.2019 16:31    Przez: ~M..k
Chyba jedyna prawda !!! -ale na pewno nie wiem !!!
Dodano: 11.02.2019 16:33    Przez: ~Kali
modlisz się przed obrazem..... nie do obrazu!
Dodano: 11.02.2019 20:31    Przez: ~f
Brak slow na te poganskie brednie,ktore wypisujesz. Lepiej zamilcz bo w tym momencie milczenie jest zlotem.Dzis pomodle sie za Ciebie.
Dodano: 11.02.2019 20:52    Przez: ~jechowita
Prawdziwy chrześcijanin modli się do Boga i Syna Bożego w Duchu i Prawdzie, innej opcji nie ma, a więc ani Boga, ani Jego Syna nie wolno sobie nawet wyobrażać, gdyż nie wiemy jak wyglądają. Świat duchowy dla nas żyjących jest niedostępny i niewyobrażalny.
Dodano: 11.02.2019 16:11    Przez: ~Chrz...
Modlimy się za zdrowych i za chorych, nigdy natomiast za zmarłych, bo tak nakazuje Bóg w swoim Słowie.
Dodano: 11.02.2019 16:16    Przez: ~Chrz...
Czy wszyscy przebywający w hospicjum to katolicy ?? Chyba nie !!!to nie jest kościelna instytucja , kiedy jest finansowana przez NFZ ?? Czy w umowie z NFZ jest wpisane zadanie dla plebanów -coroczne przeprowadzanie takiej celebry ???
Dodano: 11.02.2019 16:39    Przez: ~Mundek
Radzę się dowiedzieć ile pieniędzy idzie z NFZ-u, a ile przeznaczają Marianie na utrzymanie hospicjum. Pozdrawiam :)))))))
Dodano: 13.02.2019 12:30    Przez: ~xyz
wwwkonopiafarmacjapl - bezplatna konsultacja cbd oraz produkty konopne
Dodano: 11.02.2019 16:43    Przez: ~cbd
Dodładnie księże Sławomirze, dotyk najważniejszy, dotyk banknotów...w Kramsku końca inwestycji nie widać, w Licheniu nawet 1000 księgowych by nie dało rady podliczyć co, za ile itd.... Przy pierwszym milionie by wymiękli. Ale oczywiście ubóstwo na pierwszym miejscu.
Dodano: 11.02.2019 16:56    Przez: ~Knur
Co ci przeszkadzają inwestycje w Kramsku. Dajesz na nie kasę? Nie sądzę.
Dodano: 11.02.2019 20:42    Przez: ~R
Witam na pierwszym zdjęciu widać nowoczesny tomograf rodem zTorunia .
Dodano: 11.02.2019 17:14    Przez: ~Końkat
Zapewniam Ciebie, że wszechmocny ojciec z Torunia jak i pomniejsi proboszczowie korzystają z najnowocześniejszego sprzętu nie gardząc tym zakupionym przez WOŚP!
Dodano: 11.02.2019 20:00    Przez: ~Antyhipokryta
Leżał mój ojciec chory w szpitalu, wchodzi ksiądz i próbuje odprawić "czary-mary" nad nim, zwracam mu uwagę, że nie jest katolikiem, to się obraził, chciał siłą narzucić swoje modły, a był taki agresywny, że mało brakowało a by mnie pobił.
Dodano: 11.02.2019 17:23    Przez: ~Syn
Szkoda ze tego nie zrobil,nie chcial odprawic zadne czary-mary tylko Twojego ojca chcial przygotowac na spotkanie z Bogiem ale Ty nie pozwoliles.
Dodano: 11.02.2019 20:57    Przez: ~Anty PiS
Mają to w naturze, zawsze próbują panować nad innymi.
Dodano: 12.02.2019 06:30    Przez: ~Q
1 z 3
123>>