WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Światowy Dzień Chorego. Wspólna modlitwa w hospicjum

Dodano: 11.02.2019 15:32
Źródło: LM.pl

Pacjenci, wolontariusze, personel medyczny i kapłani wzięli udział we wspólnej modlitwie z okazji 27. Światowego Dnia Chorego.

Eucharystii w kaplicy hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu przewodniczył ks. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Kramsku. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Janusz Kumala – kustosz licheńskiego sanktuarium oraz ks. Krzysztof Jagoda i ks. Julian Sztuczka – kapłani hospicyjni.

- Choroba jest często stanem umysłu, który nie dostrzega spraw istotnych dla życia ludzkiego – mówił ks. Sławomir Kasprzak. - Bycie z ludźmi chorymi to jedne z największych skarbów mojego życia kapłańskiego. To uwrażliwia nas, że nie jesteśmy zależni sami od siebie, a cierpienie może ukształtować człowieka – dodał.

W dalszej części homilii kapłan powiedział, iż opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu.

– Nie może zabraknąć miłości, dotyku, obecności drugiego człowieka. Przez dotyk człowiek łamie pewną barierę – wtedy bratamy się z emocjami osoby chorej. Ważne jest, aby móc dopuścić do naszego rozumu taki sposób myślenia, że choroba może być dla człowieka darem, a nie przekleństwem, jak często, jako ludzie, uważamy – podkreślał proboszcz z Kramska.

Przed zakończeniem Eucharystii kapłani udali się z monstrancją do sal pacjentów, aby zanieść im Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Obecnie w licheńskim hospicjum przebywa 22 pacjentów.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu 

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak czasem włącze Radio Maryja, to tylko słyszę "matka boska", "najświętsza pani", "królowa Polski", jakie głupoty ten Rydzyk ze swoimi zakonnikami opowiada, to się w głowie nie mieści, zaznaczam, że jestem wierzący.
Dodano: 11.02.2019 17:29    Przez: ~Sylwek
Witam na pierwszym zdjęciu widać nowoczesny tomograf rodem zTorunia .
Dodano: 11.02.2019 17:14    Przez: ~Końkat
Leżał mój ojciec chory w szpitalu, wchodzi ksiądz i próbuje odprawić "czary-mary" nad nim, zwracam mu uwagę, że nie jest katolikiem, to się obraził, chciał siłą narzucić swoje modły, a był taki agresywny, że mało brakowało a by mnie pobił.
Dodano: 11.02.2019 17:23    Przez: ~Syn
Za pieniądze ksiądz się modli.
Dodano: 12.02.2019 11:30    Przez: ~Parafianin
Mają to w naturze, zawsze próbują panować nad innymi.
Dodano: 12.02.2019 06:30    Przez: ~Q

KOMENTARZE

Jezus w jakiejś "monstrancji" uwięziony, noszą go księża gdzie im się żywnie podoba, tu przynieśli go do hospicjum, a tak naprawdę katolicy Jezusa zjadają, twierdząc, że w tym białym opłatku jest ciało Jezusa, czy to nie jest kanibalizm ?
Dodano: 11.02.2019 15:53    Przez: ~Chrzescijanin
Kanibalizm-proszę Ciebie co Ty mówisz. Szoooooook Nie rań moich uczuć religijnych.
Dodano: 11.02.2019 19:14    Przez: ~Brak slow
choćby odstawiali cuda na kiju - nigdy nie uwierzę w bezinteresowność tego kościoła,pożal się boże.....
Dodano: 12.02.2019 09:35    Przez: ~zx
Za pieniądze ksiądz się modli.
Dodano: 12.02.2019 11:30    Przez: ~Parafianin
Jeśli znaliście Jezusa Chrystusa w ciele, to teraz już Go nie znacie i nie wiecie jak wygląda, dlatego, że jest Duchem. Spożywając wieczerze /kolację/ jemy chleb i kosztujemy czerwone wino na pamiątkę Jego śmierci. Chleb oznacza symbolicznie Jego ciało, a wino Jego krew, to nie znaczy, że chleb jest Jego ciałem, a wino Jego krwią.
Dodano: 11.02.2019 15:59    Przez: ~Chrz...
Mimo, że przez dwa tysiące lat nasza religia została przez masoństwo, iluminatów, żydów, ateistów, lewaków, NWO i marksizm kulturowy, znacznie wypaczona i zniekształcona, to my Polacy-katolicy i tak jesteśmy jej wierni i oddani. Życie nie znosi pustki... Nie będziemy przecież wierzyć w jakiś kamień, drewno czy głaz. Jest takie powiedzenie : " Gdy człowiek nie wierzy w Boga, uwierzy w cokolwiek " — /Gilbert Keith Chesterton/
Dodano: 11.02.2019 18:06    Przez: ~dyżurny krajowy filozof
Jezusa fizycznie tu na Ziemi nie ma, On został wzięty w górę do Nieba i tam zasiada wraz z Bogiem Ojcem po Jego prawicy, a więc nie ma Go w obrazach, figurach, na krzyżach, czy w jakichś przedmiotach typu "monstrancje". To co prezentuje Kościół Katolicki to zwykłe bałwochwalstwo, a więc nie wolno się modlić do tych przedmiotów.
Dodano: 11.02.2019 16:06    Przez: ~Chrz...
wszystko się zgadza ??!!! tylko jedno pytanie -Czy Jezus ma brata ??
Dodano: 11.02.2019 16:31    Przez: ~M..k
Chyba jedyna prawda !!! -ale na pewno nie wiem !!!
Dodano: 11.02.2019 16:33    Przez: ~Kali
modlisz się przed obrazem..... nie do obrazu!
Dodano: 11.02.2019 20:31    Przez: ~f
Brak slow na te poganskie brednie,ktore wypisujesz. Lepiej zamilcz bo w tym momencie milczenie jest zlotem.Dzis pomodle sie za Ciebie.
Dodano: 11.02.2019 20:52    Przez: ~jechowita
Prawdziwy chrześcijanin modli się do Boga i Syna Bożego w Duchu i Prawdzie, innej opcji nie ma, a więc ani Boga, ani Jego Syna nie wolno sobie nawet wyobrażać, gdyż nie wiemy jak wyglądają. Świat duchowy dla nas żyjących jest niedostępny i niewyobrażalny.
Dodano: 11.02.2019 16:11    Przez: ~Chrz...
Modlimy się za zdrowych i za chorych, nigdy natomiast za zmarłych, bo tak nakazuje Bóg w swoim Słowie.
Dodano: 11.02.2019 16:16    Przez: ~Chrz...
Czy wszyscy przebywający w hospicjum to katolicy ?? Chyba nie !!!to nie jest kościelna instytucja , kiedy jest finansowana przez NFZ ?? Czy w umowie z NFZ jest wpisane zadanie dla plebanów -coroczne przeprowadzanie takiej celebry ???
Dodano: 11.02.2019 16:39    Przez: ~Mundek
Radzę się dowiedzieć ile pieniędzy idzie z NFZ-u, a ile przeznaczają Marianie na utrzymanie hospicjum. Pozdrawiam :)))))))
Dodano: 13.02.2019 12:30    Przez: ~xyz
wwwkonopiafarmacjapl - bezplatna konsultacja cbd oraz produkty konopne
Dodano: 11.02.2019 16:43    Przez: ~cbd
Dodładnie księże Sławomirze, dotyk najważniejszy, dotyk banknotów...w Kramsku końca inwestycji nie widać, w Licheniu nawet 1000 księgowych by nie dało rady podliczyć co, za ile itd.... Przy pierwszym milionie by wymiękli. Ale oczywiście ubóstwo na pierwszym miejscu.
Dodano: 11.02.2019 16:56    Przez: ~Knur
Co ci przeszkadzają inwestycje w Kramsku. Dajesz na nie kasę? Nie sądzę.
Dodano: 11.02.2019 20:42    Przez: ~R
Witam na pierwszym zdjęciu widać nowoczesny tomograf rodem zTorunia .
Dodano: 11.02.2019 17:14    Przez: ~Końkat
Zapewniam Ciebie, że wszechmocny ojciec z Torunia jak i pomniejsi proboszczowie korzystają z najnowocześniejszego sprzętu nie gardząc tym zakupionym przez WOŚP!
Dodano: 11.02.2019 20:00    Przez: ~Antyhipokryta
Leżał mój ojciec chory w szpitalu, wchodzi ksiądz i próbuje odprawić "czary-mary" nad nim, zwracam mu uwagę, że nie jest katolikiem, to się obraził, chciał siłą narzucić swoje modły, a był taki agresywny, że mało brakowało a by mnie pobił.
Dodano: 11.02.2019 17:23    Przez: ~Syn
Szkoda ze tego nie zrobil,nie chcial odprawic zadne czary-mary tylko Twojego ojca chcial przygotowac na spotkanie z Bogiem ale Ty nie pozwoliles.
Dodano: 11.02.2019 20:57    Przez: ~Anty PiS
Mają to w naturze, zawsze próbują panować nad innymi.
Dodano: 12.02.2019 06:30    Przez: ~Q
1 z 3
123>>