WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?

Dodano: 15.02.2019 14:38
Źródło: LM.pl

W ciągu najbliższych kilku lat budynek Urzędu Miejskiego ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prezydent Piotr Korytkowski zapewnił o tym, przy okazji przedstawiania „Raportu o dostępności architektonicznej miasta Konina".

Raport powstał z inicjatywy oficera dostępności, który pracował nad nim wspólnie z pracownikami Centrum Organizacji Pozarządowych, fundacją im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” oraz młodzieżą Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie.

- Prace nad raportem rozpoczęły się rok temu. Opracowywaliśmy koncepcję i metodologię badawczą. Postawiliśmy na główne osie, czyli północ-południe od Przystani w Gosławicach do ul. Szpitalnej i wschód-zachód, od ul. Jana Pawła II i Staromorzysławskiej do ul. Rumiankowej – mówi Tomasz Gilewski, oficer dostępności.

W sumie sprawdzono 400 miejsc. Badano przejścia dla pieszych, kwestie obniżenia krawężników (na 232 krawężniki tylko 129. było prawidłowo obniżonych), sygnalizację świetlną, przystanki, drogi rowerowe, a także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, miejsca rekreacyjne (park przy „Rondzie”, Przystań Gosławice, park im. F. Chopina) oraz budynki użyteczności publicznej.

- Ten raport pokazuje nam co robimy dobrze, a co należy poprawić, gdzie popełniamy błędy, gdzie można coś jeszcze usprawnić – mówi Tomasz Gilewski. - To pierwszy etap. Mamy kolejne pomysły na rozwój projektu. To punkt odniesienia do dalszych badań jak planować inwestycje zgodnie z wytycznymi, żeby to wszystko skutkowało dobrym projektowaniem uniwersalnym - dodaje.

Prezydent Piotr Korytkowski zauważył przy tym, że najbardziej boli go brak dostępności do Urzędu Miejskiego.

- Dostępność jest ograniczona, a to nie powinno mieć miejsca. Mamy schodołaz, ale nie cieszy się on popularnością. Raczej urzędnicy schodzą na dół, żeby obsłużyć osobę niepełnosprawną. Chciałbym, żeby to się zmieniło, żeby każdy mógł pojawić się w odpowiednim biurze – mówi Piotr Korytkowski. - Jest przygotowany projekt, ale materia jest skomplikowana. Wszystko opiera się o finanse, bo to duża inwestycja. To jednak musi być zrealizowane. Chciałbym, żeby miało to miejsce w ciągu najbliższych lat, jak najszybciej to będzie możliwe – dodaje.

Raport od dzisiaj będzie dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej magistratu.

  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co z dostępnością miejsc pracy???
Dodano: 15.02.2019 16:01    Przez: ~K.
SUPER POMYSŁ POWODZENIA
Dodano: 15.02.2019 14:51    Przez: ~wyborca
Raport to sobie mozna......... Liczy sie dzialanie i rozwiazywanie problemow, a nie pozorantswo.
Dodano: 16.02.2019 01:16    Przez: ~xYz
Sprzeciwu może nie. Tylko czy to nie będzie następne któreś z kolei opracowanie które wyląduje na półce.
Dodano: 15.02.2019 15:13    Przez: ~Ok
Zapoznałem się z tym "raportem." Cóż.... Dość chaotyczne "dzieło." Właściwie nic z tego nie wynika... Podziękowania najlepsze. :)
Dodano: 15.02.2019 15:22    Przez: ~Ówczesny starszy szeregowy

KOMENTARZE

SUPER POMYSŁ POWODZENIA
Dodano: 15.02.2019 14:51    Przez: ~wyborca
Ok watpie. Widac, ze ten temat traktuja powaznie. Jedynym problemem moze byc tu kasa ale jak to rozloza na kilka lat to moze wypalic.
Dodano: 15.02.2019 15:15    Przez: ~Pn
Do LM prosze udunac tu moje wypowiedzi bo ta wyzej miala byc w innym miejscu. Dziekuje.
Dodano: 15.02.2019 15:16    Przez: ~Pn
Zapoznałem się z tym "raportem." Cóż.... Dość chaotyczne "dzieło." Właściwie nic z tego nie wynika... Podziękowania najlepsze. :)
Dodano: 15.02.2019 15:22    Przez: ~Ówczesny starszy szeregowy
"W sumie sprawdzono 400 miejsc. Badano przejścia dla pieszych, kwestie obniżenia krawężników (na 232 krawężniki tylko 129. było prawidłowo obniżonych), sygnalizację świetlną, przystanki, drogi rowerowe, a także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, miejsca rekreacyjne (park przy „Rondzie”, Przystań Gosławice, park im. F. Chopina) oraz budynki użyteczności publicznej" przynajmniej czesc pracy wykonano co uwazam za pozytywne.
Dodano: 15.02.2019 15:30    Przez: ~Pn
W tym mieście to niedługo będą sami niepełnosprawni POstKOmuna zamienia Konin w Czarnobyl .
Dodano: 15.02.2019 18:26    Przez: ~fdew
No to czekamuly na suwerena i jego głos s sprzeciwu? niezadowolenia? Dla mbie pomysl dobry. Niroelnosprawnych Konin powinien potraktowac inaczej niz zrobili to pisowcy w sejmie RP w zeszlym roku. Powodzenia!
Dodano: 15.02.2019 15:09    Przez: ~Pn
Sprzeciwu może nie. Tylko czy to nie będzie następne któreś z kolei opracowanie które wyląduje na półce.
Dodano: 15.02.2019 15:13    Przez: ~Ok
Ok watpie. Widac, ze ten temat traktuja powaznie. Jedynym problemem moze byc tu kasa ale jak to rozloza na kilka lat to moze wypalic. P.S. Tu miala byc moja wypowiedz.
Dodano: 15.02.2019 15:15    Przez: ~Pn
Do pn . Trzymajmy kciuki. Temat godny pochylenia się nad nim.
Dodano: 15.02.2019 15:22    Przez: ~Ok
Powodzenia świetny pomysł
Dodano: 15.02.2019 15:16    Przez: ~Ktos
CZY WIADOMO COS NA TEMAT KLASTRA ENERGII??BO CHĘTNIE PAPIERY ZŁOŻE DO PRACY
Dodano: 15.02.2019 15:21    Przez: ~ENERGETYK
KLASTER TO PIC NA WODĘ
Dodano: 15.02.2019 15:23    Przez: ~plaster
Zawsze mozesz zlozyc papiery na jeden z kos(m)icznych pomyslow Matoluska.
Dodano: 15.02.2019 15:24    Przez: ~Pn
@aco - obys nie musial na wlasnej skorze doswiadczyc. Choc karma lubi wracaac...
Dodano: 15.02.2019 15:35    Przez: ~Pn
Z boku Urzędu od strony CKU spokojnie można dobudować windę do ostatniego piętra tzw.poddasza. Z tej strony nie maja nawet wyjścia ewakuacyjnego więc winda by rozwiązała po części i tą kwestię.
Dodano: 15.02.2019 15:23    Przez: ~kol
tak to jest dobry pomysł, wykonanie około 2,5 mil nie ma pieniędzy w budżecie Korytkowski tego nie jest w stanie ogarnąć jest za mały.to słowa nie wystarczą tu muszą być czyny.
Dodano: 18.02.2019 13:14    Przez: ~xxx
TRZECH MUSZKIETERÓW
Dodano: 15.02.2019 15:25    Przez: ~PORTOS
W DOJBEJ to sami muszkietery 😂
Dodano: 15.02.2019 19:07    Przez: ~Pn
Każdy w innym krawacie....
Dodano: 16.02.2019 11:38    Przez: ~Xzx
A czy budynek urzędu miasta ma pozwolenie na użytkowanie, jak mi wiadomo to nie
Dodano: 15.02.2019 15:28    Przez: ~Zorientowany
Skoro w jesna noc moga w swjmie dowolna sprawe zrobic i o 3:58 podpisac to kaki problem jest tutaj? Wiem, ze nie jrst to armia pisiewiczowska ale pokazala ona, ze wszyatko jest mozliwe.
Dodano: 15.02.2019 15:33    Przez: ~Pn
Pseudo drogi dla rowerów sa niebezpieczne, chodniki krzywe, drogi dziurawe . Taka to w wsioa dostępność
Dodano: 15.02.2019 15:59    Przez: ~Społeczeństwo
Mam rozumoec, ze w innych miastach jest zgola inaczej? Bo gdzie bym nie pojechal to wszedzie widze np dziury w drogach...
Dodano: 15.02.2019 19:08    Przez: ~Pn
A co z dostępnością miejsc pracy???
Dodano: 15.02.2019 16:01    Przez: ~K.
Nowak pojedzie po kase do Warszawy na inwestycje ha ha
Dodano: 15.02.2019 16:15    Przez: ~mux
czekaj na te FABRYKI PRACY
Dodano: 15.02.2019 16:21    Przez: ~KAPUSTKA
@K. - to znaczy? No przeciez wstalismy z kolan i dzieki jedynej slusznej partyji mamy kraj mlekiem i miodem plynacy. A.... juz wiem.... chcialbys zapewne zarabiac jak dworki pewnego puna. Coz, tu ci nic nie poradze....
Dodano: 15.02.2019 19:11    Przez: ~Pn
Pracy nima i nie będzie
Dodano: 16.02.2019 13:44    Przez: ~xmen
Cenzura Lm niech lepiej usunie artykuł z walentynkami różowymi informującymi o śmierci Premiera Polski. Hańba
Dodano: 15.02.2019 18:15    Przez: ~ola
A moze wart zestawic ten artykul i komentarze z artykulem i wypowiedziami po zakobie prezydenta Gdanska...? Ram jakos mie widzialem twojego apelu. Za to morze pogardy, jadu.... Chorzy widze wiely z was jest ludzie...
Dodano: 15.02.2019 19:30    Przez: ~Pn
@ola, oto co ty i tobie podobni pisaliście o SP Adamowiczu na LM: "Jak już, to na całość !!! Proponuję aby od ....(tu wstawiamy jakąś datę) przemianować Konin na Adamowicz . Co tam rondo , Niech całe miasto nazywa się Adamowicz. Jak chcecie cyrk, to niech będzie wielki . Czegoś takiego chyba żadne miasto w europie nie przebije.adamowicz był preziem mafii trójmiejskiej A może ul.Zimnego Budynia?Adamowicz dla Gdańska nic nie zrobił a co tu o Koninie mówiąc. Nawet nie wiedział że takie miasteczko istniejeProponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Nie no ale ich pogielo.Kim ten gosciu byl???swietym??? Miałem nadzieję że ten korytkowski ma coś tam Pod sufitem. "
Dodano: 15.02.2019 19:54    Przez: ~Pn
@xd - riozumiem, że to ty i tobie podobni pisaliscie na LM o SP Adamowiczu (patrz wyżej), jest "mową miłości"?
Dodano: 15.02.2019 19:55    Przez: ~Pn
Całe to spotkanie to ogłupianie społeczeństwa z tego przekazu nic albo nie wiele wynika. dobrze że raport jest i będzie uzupełniany jest nie do końca profesjonalny . brakuje wiele np. wyceny wykonania lub poprawy stanu już istniejącego popartym konkretnym operatem ile ta poprawa warunków ma kosztować?. I tu jest sedno sprawy okazuje się ze na te zadania to całkowity budżet miasta na rok to złamało .można to robić małymi krokami to za jakieś 20 lat dojdziemy do wniosku ze to odległy termin i nie do zaakceptowania .Przecież jest dziś program flagowy Dostępność plus tam są pieniądze i tam należy kierować konkretne projekty nie mówić tylko składać jest bardzo duża szansa na pozyskanie dużej puli pieniędzy tak minister powiedział to co ja mam pisać projekty ja dam pieniądze musza być spełnione określone kryteria i tyle w temacie Pytam ile projektów można przestawić do programu dostępność plus ile Konin złożył takich projektów tam gd ...
Dodano: 18.02.2019 12:36    Przez: ~xxx
zupełnie serio to "Sprytni" wiedzą najlepiej co dla nich jest priorytetowe wystarczy ich zapytać.to że ZDM p. Pająk nie robi tego sukcesywnie to widać (pytanko co Pan jako kierownik ZDM zrobił by poprawić cokolwiek od ostatniego tzw spaceru)te sprawy można poprawiać na bieżąco bez wielkich kosztów. Oficerem winna być osoba sprytna więcej czuje bluesa. Druga sprawa przeprawy to wielokrotnie się wypowiadałem szkoda komentować Panie Korytkowski trzeba uregulować ratę około280 tyś)za ostatni darmowy transport w skutek zamknięcia przeprawy długi reguluje się na bieżąco a zaraz będą następne w koninie nie ma darmowego transportu ,ta ekipa nie o tym pojęcia.co do trzeciego punktu i pyta z tym smogiem to kompromitacja proszę się posłuchać p. Adamowicza że z tego mówienia nic nowego nie wynika i pomysłu na rozwiązanie Panowie nie mają .co z planami rozbudowy sieci gazowniczej ? co z planami rozbudowy sieci ciepłowniczej i za jakie pieniądze dlaczego n ...
Dodano: 18.02.2019 13:04    Przez: ~xxx
na koniec bo nie było więcej pytań, kiedy zostanie rozwiązany problem z domem ESSe w czym jest problem.
Dodano: 18.02.2019 13:08    Przez: ~xxx
dziś już starczy proszę się nie martwić jutro jak usuniecie to będzie control v