WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wierzbinek nadal bez funduszu sołeckiego. Dyskusja na sesji

Dodano: 19.02.2019 12:56
Źródło: LM.pl

- To jest dla sołtysów, którzy chcą szczerze pracować - apelowali do radnych gminy Wierzbinek sołtysi. Ostatecznie projekt wprowadzenia funduszu sołeckiego w gminie nie zyskał jednak przychylności władz Wierzbinka.

Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Wierzbinek odbyła się dyskusja nad funduszem sołeckim. To popularne w wielu gminach rozwiązanie nie zostało nadal wprowadzone w Wierzbinku. - Prędzej czy później my go musimy przyjąć. Jesteśmy na końcu - apelowali do radnych sołtysi gminy. Według nich, fundusz sołecki pozwoliłby się im wykazać. - To jest dla sołtysów, którzy chcą szczerze pracować, a nie dla tych, którzy tylko przyjdą i dietę zbiorą. 

Opór radnych budziła jednak kwestia konieczności rozliczania pieniędzy z budżetu. Według nich, dla sołtysów byłoby to dodatkowe utrudnienie i obowiązek. Nie wszyscy radni zgadzali się jednak z taką argumentacją. - Na pewno jakieś utrudnienia w stosunku do sołtysów będą, ale nie traktujmy z góry, że wszyscy sołtysi są ułomni, że wszyscy sobie nie poradzą. Nikt, dopóki się nie przekona, to nie wie, jak to jest. W niektórych przypadkach nas się po prostu straszy. Powinniśmy w końcu zaryzykować i ten fundusz przyjąć. Jeżeli nie damy rady możemy potem zrezygnować - oceniał jeden z radnych, będący jednocześnie sołtysem.

Według wstępnych wyliczeń do podziału między sołectwa byłoby ok. 340 tys. zł. Wysokość budżetu każdego z sołectw byłaby różna, zależna od liczby mieszkańców. Funduszu w 2020 roku jednak nie będzie. Jedenastu radnych zagłosowało za odrzuceniem projektu, trzech było przeciw odrzuceniu, a jeden się wstrzymał.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   fundusz sołecki,   Rada Gminy Wierzbinek,   sołtysi

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co za bzdury opowiadasz?!? - fundusz sołecki to możliwość decydowania przez mieszkańców na co chcą wydać sołeckie pieniądze. Wierzbinku, gdzie idziesz? Taka postępowa gmina, Wójt Roku, a funduszu sołeckiego nie mają - WSTYD!
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~~do sołtys

KOMENTARZE

I bardzo dobrze,że odrzucili. Fundusz sołecki to narzędzie do kłótni w sołectwach.To pięknie wygląda,każdy myśli dostaniemy pieniądze i ,,róbta co chceta'' Problemy zaczynają się przy podziale środków w sołectwie.Tylko zgrane sołectwa ,które dołożą własny wkład pracy mogą coś z funduszu zyskać. Pozostałe oprócz kłótni nie uzyskają nic. Pisze to z własnego doświadczenia sołtysa.
Dodano: 19.02.2019 14:47    Przez: ~sołtys
co za bzdury opowiadasz?!? - fundusz sołecki to możliwość decydowania przez mieszkańców na co chcą wydać sołeckie pieniądze. Wierzbinku, gdzie idziesz? Taka postępowa gmina, Wójt Roku, a funduszu sołeckiego nie mają - WSTYD!
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~~do sołtys
Tak, dokładnie, na co chcą wydać :D a na co można wydać np 10 tyś zł? Na grila dla solectwa? Na kiełbaski? ;) lepiej scalić wdzystkie fundusze soleckie i co roku zrobic w każdej wiosce ( przy pomocy gminy) kawałek drogi. W innych przypadkach pieniążki były przejadane. Do tego jak napisał przedmówca ,,sołtys" potrzeba zgranego społeczeñtwa (rzadko trafić takie).....
Dodano: 19.02.2019 18:39    Przez: ~Knur
już widzę ten kawałek drogi... to Księciunio jest od wydawania pieniędzy i dzielić władzą się z nikim nie będzie
Dodano: 20.02.2019 10:53    Przez: ~Morzyczyniak
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO