WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Więcej spraw karnych. Prokuratura podsumowała miniony rok

Dodano: 19.02.2019 13:27
Źródło: LM.pl

Blisko 10 000 spraw wpłynęło w ubiegłym roku do prokuratur w okręgu konińskim. Do sądów skierowano ponad 2800 aktów oskarżenia.

Najwięcej spraw zarówno karnych, cywilnych jak i rodzinnych wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Koninie. Było ich aż 4176. Dalej w Kole – 2345 spraw, w Turku – 1594 sprawy, a w Słupcy – 1572 sprawy. Natomiast Prokuratura Okręgowa w Koninie zajmowała się 269 sprawami.

- Najwięcej, bo 8308 wpłynęło spraw karnych. W porównaniu do poprzedniego roku, gdzie było ich 8122 to prawie 200 spraw więcej. Jeżeli uwzględni się przy tym wskaźnik zaległości, który wyniósł ponad 118 procent to świadczy to o bardzo dobrej pracy prokuratorów naszego okręgu. Dla porównania wskaźniki pozostałych okręgów to Zielona Góra – 124 procent i Poznań – 150 procent. Jednoznacznie widać wkład pracy naszych prokuratorów w załatwialność spraw karnych – mówi Mariusz Skupin, prokurator okręgowy w Koninie.

W minionym roku do sądów skierowanych zostało 2803 akty oskarżenia, co stanowi 45,3 procent załatwionych spraw. Pozostałe sprawy zostały umorzone, bądź też odmówiono wszczęcia postępowania przygotowawczego, albo zawieszono postępowanie przygotowawcze, czy też przekazano sprawę innej prokuraturze. W 2018 roku oskarżono łącznie 3027 osób, z czego 62 osoby aresztowano. Uniewinnionych natomiast zostało 37 osób, co stanowi 1,2 procent w stosunku do osób oskarżonych.

Prokuratura Okręgowa w Koninie w ubiegłym roku otrzymała 31 wniosków z zagranicy o udzielenie pomocy prawnej oraz 23 Europejskie Nakazy Dochodzeniowe. Ponadto Prokurator Okręgowy wystąpił z jednym wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania i przekazanie do obcego państwa, osób poszukiwanych europejskim nakazem aresztowania wydanym przez obce państwo, a zatrzymanych na terenie działalności konińskiej prokuratury.

W trakcie prowadzonych postępowań prokuratorzy wydali 572 postanowienia co do osób o zabezpieczeniu majątkowych, w wyniku czego zabezpieczono mienie o wartości 2 250 694 zł.

  • Więcej spraw karnych. Prokuratura podsumowała miniony rok

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy te dane to skutek dobrej zmiany ??
Dodano: 19.02.2019 16:01    Przez: ~M..k
"w załatwialność spraw " - co to za określenie? ...
Dodano: 22.02.2019 07:08    Przez: ~po po-mu
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO