WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Strażacy ochotnicy jechali do wypadku. Uderzyli w samochód

Dodano: 20.02.2019 20:10
Źródło: LM.pl

Strażacy ochotnicy ze Starego Miasta jechali do wypadku w Modle Królewskiej. Nie dojechali. Sami zderzyli się z samochodem osobowym.

Około godz. 16:30 doszło do zderzenia trzech samochodów na drodze krajowej nr 25 w Modle Królewskiej. Kierująca citroenem 35-letnia mieszkanka Konina nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i doprowadziła do stłuczki z audi, którym kierował 33-letni mieszkaniec Konina, a ten uderzył w forda kierowanego przez 21-letnią mieszkankę gm. Rzgów.

Na miejsce skierowane zostały dwie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Konina, OSP Lisiec i OSP Stare Miasto. Ta ostatnia jednostka jednak do zdarzenia nie dojechała.

- 31-letni kierowca samochodu strażackiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z citroenem – mówi Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - Strażacy jechali na sygnale, ale nawet nie mogą wymuszać pierwszeństwa. Pojazd uprzywilejowany musi zachować szczególną ostrożność – dodaje.

Citroenem jechała 31-letnia mieszkanka gm. Stare Miasto, która została przewieziona na obserwacje do szpitala.

  • Strażacy ochotnicy jechali do wypadku. Uderzyli w samochód

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe co spowodowało, że kierująca samochodem osobowym nie zauważyła ani nie usłyszała samochodu strażackiego na sygnale?
Dodano: 20.02.2019 20:28    Przez: ~ciekawski
Pogotowiu ratunkowemu, Straży Pożarnej i Policji jadących na światłach i sygnale należy BEZWZGLĘDNIE USTĄPIĆ PRZEJAZD - Tak mnie uczone na kursie prawa jazdy 55 lat temu ! Oni jadą ratować w tym czasie życie - może twojej mamie, tacie, twemu dziecku, żonie, bratu, siostrze, sąsiadowi...
Dodano: 20.02.2019 21:11    Przez: ~Luniu
Majom prafko tak jak każdy. Nie zapominajmy że Straż pożarna i karetka ratujom ludziom życie. Więc moim zdaniem to każdy powinien im ustępować pierwszeństwa zawsze i na każdej drodze jeżeli jadom na sygnałach!!!!!!!!!
Dodano: 20.02.2019 20:40    Przez: ~Gość
Należy założyć, że dorosły, cywilizowany człowiek, widząc pojazd uprzywilejowany pojazd jadący na sygnale ustępuje mu pierwszeństwa.
Dodano: 20.02.2019 22:13    Przez: ~True
Krok w strone cywilizacji byłby gdyby MZK używało kierunkowskazów włączając się do ruchu.. Przez włączenie sie do ruchu rozumie sie ruszenie z przystanku nawet bez zatoczki - tak mnie uczono - coś sie zmieniło?
Dodano: 21.02.2019 00:07    Przez: ~kom2

KOMENTARZE

"Strażacy jechali na sygnale, ale nawet nie mogą wymuszać pierwszeństwa. Pojazd uprzywilejowany musi zachować szczególną ostrożność"' Warto ivtym wiedziec. BTW szkoda, ze wielu kieriwciw MZK, jsk wynika z moich obserwacji, wymusza...
Dodano: 20.02.2019 20:20    Przez: ~Pn
ITD - Widzac autobus mzk skupiam sie znacznie bardziej bo juz niejedno widzialem w ich wykonaniu. Szkoda, ze policja nie zwraca na mzk uwagi.
Dodano: 20.02.2019 20:38    Przez: ~Pn
Szkoda ze jak pis rozbija auta to są zawsze uprzywiliowani
Dodano: 20.02.2019 22:09    Przez: ~k
Krok w strone cywilizacji byłby gdyby MZK używało kierunkowskazów włączając się do ruchu.. Przez włączenie sie do ruchu rozumie sie ruszenie z przystanku nawet bez zatoczki - tak mnie uczono - coś sie zmieniło?
Dodano: 21.02.2019 00:07    Przez: ~kom2
do K... co na to bul i jego rozpieprzone limuzyny ? a rudy?
Dodano: 21.02.2019 09:27    Przez: ~yreek
kom2 widocznie miałeś hu....go instriktora- weź kodeks drogowy w łapki i poczytaj bo z tego co piszesz to jesteś słabym kierowcą...
Dodano: 21.02.2019 10:11    Przez: ~kierowca
do was wszystkich" mistrzów kierownicy " , zobaczcie jak wy jeździcie a dopirero później wypowiadajcie się w temacie innych.
Dodano: 21.02.2019 10:14    Przez: ~xy
@xy - wiesz czego bym sibie najbardziej zyczyl na polskich drogach?? Aby wdzyscy jezdzili tak jak ja. Tylko tyle.
Dodano: 21.02.2019 10:18    Przez: ~Pn
🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕🏻🖕 tyle mam do powiedzenie wam
Dodano: 21.02.2019 10:19    Przez: ~Mzk
kom2 krok w stronę cywilizacj to gdybyś używał kierunków np. na rondach.
Dodano: 21.02.2019 10:20    Przez: ~hgfj
już nie długo będziecie lamentować jak nowe rozkłady będą, wtedy to będzie 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 huhaha, huhaha
Dodano: 21.02.2019 10:22    Przez: ~paweł
Na miejscu kierowcy wozu strażackiego nie zgodził bym się z interpretacją pana rzecznika policji. Kluczowe jest sformułowanie "pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności". Trudno bowiem udowodnić, że kierowca pojazdu uprzywilejowanego, który uczestniczył w wypadku, nie zachował szczególnej ostrożności. To martwy zapis, prawny bełkot. Nikt nie wie, co to tak naprawdę oznacza. Dla zwykłego kierowcy, który spowoduje wypadek, może to być argument przemawiający za jego winą. Mógł jechać z dozwoloną prędkością, ale nie dostosował jej do panujących warunków, czyli nie zachował szczególnej ostrożności. Z drugiej strony trudno udowodnić pojazdom uprzywilejowanym, że ich kierowcy nie zachowali szczególnej ostrożności. Mogło przecież dojść do wypadku pomimo jej zachowania. Na miejscu rzecznika, natomiast, nie był bym taki pewien.
Dodano: 21.02.2019 11:34    Przez: ~Gulczas
Ciekawe co spowodowało, że kierująca samochodem osobowym nie zauważyła ani nie usłyszała samochodu strażackiego na sygnale?
Dodano: 20.02.2019 20:28    Przez: ~ciekawski
A skąd przypuszczenie, że "nie zauważyła ani nie usłyszała"?
Dodano: 20.02.2019 20:41    Przez: ~xXx
Należy założyć, że dorosły, cywilizowany człowiek, widząc pojazd uprzywilejowany pojazd jadący na sygnale ustępuje mu pierwszeństwa.
Dodano: 20.02.2019 22:13    Przez: ~True
a wiesz co to zasada ograniczonego zaufania? na przejscie dla pieszych tez na pałe wchodzisz ?
Dodano: 21.02.2019 09:29    Przez: ~zibi
Kolego, to miejsce w którym zderzyły się pojazdy to skrzyżowanie na łuku drogi widoczność jest tam bardzo ograniczona. Należy tam zachować szczególną ostrożność, jak widać kierowca wozu jej nie zachował - jego wina.
Dodano: 21.02.2019 09:39    Przez: ~prawy
@zibi - wielu tak robi no bo ma zawsze ivwszefzie pierszensteo 😂
Dodano: 21.02.2019 10:22    Przez: ~Pn
Mieszkam kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Przejeżdżam tam codziennie. Jadąc z przepisową prędkością (50 km/h) trzeba być głuchym i ślepym, żeby nie dostrzec samochodu strażackiego jadącego na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, i nie zdążyć zahamować. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie dość, że kierowca osobówki jechał szybciej, to dodatkowo nie skupiał się na tym co się dzieje na drodze.
Dodano: 21.02.2019 11:55    Przez: ~true
Mieszkam kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Przejeżdżam tam codziennie. Jadąc z przepisową prędkością (50 km/h) trzeba być głuchym i ślepym, żeby nie dostrzec samochodu strażackiego jadącego na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, i nie zdążyć zahamować. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że nie dość, że kierowca osobówki jechał szybciej, to dodatkowo nie skupiał się na tym co się dzieje na drodze.
Dodano: 21.02.2019 11:55    Przez: ~true
Pogotowiu ratunkowemu, Straży Pożarnej i Policji jadących na światłach i sygnale należy BEZWZGLĘDNIE USTĄPIĆ PRZEJAZD - Tak mnie uczone na kursie prawa jazdy 55 lat temu ! Oni jadą ratować w tym czasie życie - może twojej mamie, tacie, twemu dziecku, żonie, bratu, siostrze, sąsiadowi...
Dodano: 20.02.2019 21:11    Przez: ~Luniu
To cię źle uczyli.... "Sąd Rejonowy w E. wyrokiem z dnia ....... w sprawie II K 140/16 oskarżonego P. G. (2) uznał za winnego tego, iż w dniu ..... roku w E. przy skrzyżowaniu ul. (...) i ulicy (...) – R. nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym określone w art. 3 ust. 1 i art. 53 ust. 2 ustawy ..... Prawo o ruchu drogowym i spowodował wypadek drogowy .....kierując pojazdem uprzywilejowanym zespołu ratownictwa medycznego, tj. karetką pogotowia ratunkowego z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi ..... poruszał się z nadmierną prędkością tj. około 82 km/h i z taką prędkością wjechał na w/w skrzyżowanie na świetle czerwonym .....nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z samochodem osobowym marki H. (...)". Nie ma przepisu który by zezwalał na wymuszenie pierwszeństwa.
Dodano: 20.02.2019 21:28    Przez: ~xXx
@xXX - a o czym wczesniej pisalem i mowil zreszta rzecznik policji? Wlasnie o tym, o czym mowi ten wyrok. Zreszta miakem kumpla jezdzacego karetka, ktory spowidowal wypadek jadac do chorego na sygnale. Zostal uznany winnym i ukarany. A tu niedawno ktos pisal, ze MZK to pojazdyv uprzywilejowane.... ech....
Dodano: 21.02.2019 06:32    Przez: ~Pn
A somsiadowi to niech się pali passat...
Dodano: 21.02.2019 09:19    Przez: ~Janusz
Rzecznik policji nie jest na szczęście wyrocznią. To jest po prostu jego zdanie, które może być zweryfikowanie przez sąd. To że policjant tak mówi nie jest to prawda objawiona. Dużą wagę będzie miała analiza biegłego i zeznania kierowców. Że zdjęcia wynika że to citroen uderzył w wóz strażacki a nie jak w artykule opisano.
Dodano: 21.02.2019 11:02    Przez: ~Kowalski
Zawsze ustąp karetce lub straży pożarnej w końcu kiedyś mogą jechać po ciebie ... Za to nigdy nie ustępuj policji - wkońcu kiedyś mogą jechać po ciebie
Dodano: 21.02.2019 12:03    Przez: ~2
jedno pytanie dla znawców tematu.Czy zadysponowanie czterech zastępów straży pożarnej do samochodu w rowie to wszystko ok!!!!
Dodano: 21.02.2019 13:38    Przez: ~strażak nygus
w stanach kierujaca cytryna zostalaby ukarana, i tak powinno byc wszedzie... trzeba sluchac co sie dziejedookola . ciekawe czy zawalidrogi cieszylyby sie gdyby to do nich jechali
Dodano: 20.02.2019 21:15    Przez: ~ubcio
A skąd wiesz, że nie została ukarana???
Dodano: 20.02.2019 21:30    Przez: ~xXx
Pierwsze słyszę że pojazd uprzywilejowany wymusił pierwszeństwo. We wszelkich pytaniach na prawo jazdy dotyczących krzyżówek odpowiedź jest: pierwszy przejeżdża pojazd uprzywilejowany, potem cała reszta.W jakim celu miał by być pojazdem uprzywilejowanym?
Dodano: 21.02.2019 04:29    Przez: ~Niedorzecznik policji
Zawalidtogi to zawsze powinny byc karane. Ludzie narzekali, ze na egzaminie byli olewali za zbyt dynamiczna jazde. I mam nadzieje, ze nadal egzamibatorzy to robia bo jezeli przymykaja oko to mamy mnostwo zawalidrog...
Dodano: 21.02.2019 06:34    Przez: ~Pn
prawko jazdy z chipsow? swiatełka nie zwalniaja z przestrzegania przepisów i zachowania SZCZEGÓLNEJ OSTROZNOSCI !!! nie ma w polskim prawie "pierwszeństwa pojazdu uprzywilejowanego". Strach sie bac jak tacy jak wy jezdza po ulicach
Dodano: 21.02.2019 09:31    Przez: ~ehhhh
Przynajmniej straż ze starego miasta była pierwsza przy drugim wypadku 😁
Dodano: 20.02.2019 21:25    Przez: ~P
33-letnia mieszkanka Konina czy 31_letnia mieszkanka gminy Stare Miasto-kto w końcu kierował tym citroenem?!
Dodano: 20.02.2019 21:31    Przez: ~Gość
Oba zwei
Dodano: 20.02.2019 21:34    Przez: ~Alles
To chyba jest jasno napisane - "...Citroenem jechała 31-letnia mieszkanka gm. Stare Miasto..."
Dodano: 20.02.2019 21:34    Przez: ~xXx
No chyba nie proszę przeczytać jeszcze raz
Dodano: 20.02.2019 21:45    Przez: ~Gość
No dobrze, zanim zaczniemy dyskutować najpierw ustalmy pojęcia - o którą "cytrynę" pytasz? :)
Dodano: 20.02.2019 21:49    Przez: ~xXx
No tak były dwie cytryny... sorki!
Dodano: 20.02.2019 21:58    Przez: ~Gość
Bylem na miejscu. Ta Pani musiała ładnie gnać. koło stówki. Dwoje dzieci na pokładzie. Jednostka Stare Miasto wzyjeżdża ponad 100 razy w ciągu roku.Nigdy nie przytarli nawet lusterka. wypadki chodzą po ludziach. Nie oskarżajmy tutaj strażaków którzy są niczemu nie winni ponieważ jechali ratować ludzkie życie. A my powinniśmy mieć oczy szeroko otwarte bo to co niektórzy robią Jak słyszą sygnały to po prostu głowa mała. A ty Jarek głowa do góry
Dodano: 20.02.2019 22:09    Przez: ~7993
Tak się okazuje drodzy ludzie iż owa pani po jest jest poszkodowana , jechała wolno! I śmieszne jest to ze pan pisze ze 100/h chciałabym wiedzieć kim Pan jest skoro widział moj wypadek! ! Osobiście prosze o spotkanie jak dojdę do siebie! Nieszczelny! Dla wiadomości wszystkich : tak , wina bezwzględnie jest straży!
Dodano: 20.02.2019 23:21    Przez: ~Poszkodowana
Szanowna pani. Może się pani jeszcze spytać tego pana o nicku "7993" co we wpisie powyżej pisze, ze był na miejscu skąd takiie stwierdzenie "Ta panu musiała ładnie gnac. kolo stówki" Czy owy pan ma radar w oczach ze pisze o prędkości? Po drugie pisze ze był na miejscu a potem wymieniony wcześniej cytat "musiała" brzmiący jak domysły lub zapytanie. Pozdrawiam Panią.
Dodano: 20.02.2019 23:34    Przez: ~Do Poszkodowana
Strażacy nie wymusili pierwszeństwa oni jako że poruszali się pojazdem uprzywilejowanym mieli to pierwszeństwo. Pani niestety wymusiła pierwszeństwo.
Dodano: 21.02.2019 04:16    Przez: ~Fitipaldi
Skoro policja ustalila, ze "31-letni kierowca samochodu strażackiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z citroenem" to chyba temat jest zamkniety? Pojazd uprzywilejowany nie moze pędzić na oslep bo zamiast uratowac 1 zycie moze zabrac'... 3 inne!
Dodano: 21.02.2019 06:43    Przez: ~Pn
Pani powinna ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który miał pierwszeństwo jako pojazd uprzywilejowany. Sądy orzekają, że kierowcy pojazdów uprzywilejowanych, nawet gdy spowodują kolizję, nie ponoszą za nią odpowiedzialności jeśli wykażą, że szczególną ostrożność zachowali. Nieustąpienie pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu stanowi wykroczenie drogowe. Rzecznik policji ma swoje zdanie jednak przed sądem musi je udowodnić. Nie będzie to proste. Dziwię się że tak nonszalancko wypowiada się do mediów. Powinien za to podnieść konsekwencje. To może mieć wpływ na opinie społeczną i prowadzić do zlych interpretacji przepisów przez użytkowników ruchu drogowego. Sąd podejmie decyzję.
Dodano: 21.02.2019 10:34    Przez: ~Żebro
Kali pisać, Kali czytać 😂😂😂😂😂
Dodano: 20.02.2019 22:12    Przez: ~Ja
Po pierwsze to nie strażacy uderzyli w citroena tylko citroen uderzył w bok samochodu jadącego na sygnale gdy ten skręcał z prawego pasa w lewo w drogę podpożądkowaną i na dodatek na łuku jezdni. Tak więc strażacy nie wymusiłi pierwszeństwa tylko jechałi co najwyżej za wolno i nie zdążyli uciec przed piratem , który z górki koło komisarjatu zasówał tak szybko, że nie zdążył wychamować i zatrzymał się na boku wozu strażackiego. W tym miejscu kilka razy w miesiącu jakiś kierowca ląduja zazwyczaj na barierkach, które ustawiono kilka lat temu. Wcześniej lądowali w powie. Tak więć jak pan rzecznik KM policji nie zna miejsca zdarzenia i okoliczności to lepiej niech bzdur nie opowiada. Ja na miejscu kierowcy z OSP nie przyjął bym mandatu. A panom policjantom z Drogówki lepiej bym kazał przeanalizować przebieg kolizji !!!!!
Dodano: 20.02.2019 22:43    Przez: ~piotr, paweł
Prowadziłeś, że tak się udzielasz?
Dodano: 20.02.2019 23:28    Przez: ~Zzz
Oczywiście dziś afera z powodu Pani które nie potrafi udostępnić przejazdu ratownikom którzy CAŁE ZYCIE NIOSĄ POMOC INNYM. Ciekawe co powiedziała by dziś ona gdy jechali by do jej wypadku bądź wypadku jej rodziny!!! Jechali POMAGAC A ta Pani o czym myślała i co słuchała??????
Dodano: 20.02.2019 23:44    Przez: ~Każdy bywa w potrzebie
Nie bylo mnie na moejsvcu wypadku ale.... skoro policja ustalila, ze "31-letni kierowca samochodu strażackiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z citroenem" to chyba temat jest zamkniety? Pojazd uprzywilejowany nie moze pędzić na oslep bo zamiast uratowac 1 zycie moze zabrac'... 3 inne!
Dodano: 21.02.2019 06:48    Przez: ~Pn
Panie wszechwiedzący , to nie przypadkiem ty jesteś piratem drogowym?!hmm
Dodano: 23.02.2019 10:52    Przez: ~Kris
Ludzie nie oceniacie ani jednej ani drugiej strony. Stało się i robicie sztuczny tłum i komentarze które oskarżają kierowców. patrzymy na nas samych jak my jeździmy a dopiero oceniajmy. AKURTA PANI KTÓRA KIEROWAŁA JEST NAJBARDZIEJ POSZKODOWANA I PAMIĘTAJMY ŻE W SAMOCHODZIE JECHLY TEZ DZIECI I CO ONE CZUŁY GDY MAMĘ ZABRANO DO SZPITALA. Wina straży ale szacun dla nich za opanowanie i udzielenie pomocy.
Dodano: 21.02.2019 00:14    Przez: ~1234m
Zdaje sie, ze zdanie i ustalenia policji sa wazniejsze od naszego gdybania, czyz nie? A policja stwierdzila, ze winny jest kieriwca strazy. I na obecna chwile tak jest. Chyba, ze piznuej sad stwierdzi inaczej.
Dodano: 21.02.2019 06:51    Przez: ~Pn
Dokładnie ludzie sa mistrzami w ocenianiu innych ! Kto chciałby specjalnie mieć kolizje, wypadek, cokolwiek co może zagrozić życiu i odbić się na zdrowiu ! Dotyczy to obu stron .Skad tyle w Was jadu ! Patrzcie na siebie i swoje poczynania! Aż dziw ze nikt nie pomyślał co się dzieje z poszkodowanymi tylko ważne czyja wina!! Szok oby was nic takiego spotkać nie musiało! Ale Straż i tak nalezy pochwalić za zaangażowanie!Kazdy ma swoje zdanie , Ale Nie piszcie bzdur skoro nie znacie żadnych szczegółów zdarzenia ani przed ani po nim.ani tego co się działo i dzieje . Nie dziwie się ze na świecie tyle nienawiści wobec siebie-:niektórzy sami ja sieją:(
Dodano: 23.02.2019 11:11    Przez: ~Przyjaciel, musiałem
1 z 2
12>>