WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koniński Rower Miejski lada dzień rozpocznie pierwszy pełny sezon

Dodano: 25.02.2019 11:41
Źródło: LM.pl

Od 1 marca na ulice Konina wrócą miejskie rowery. To będzie pierwszy pełny sezon systemu.

W najbliższy piątek ponownie ruszy Koniński Rower Miejski. Na 11 stacjach po raz kolejny do dyspozycji będą 102 jednoślady.

- Już w ubiegłym roku mieszkańcy Konina udowodnili, że rower publiczny to jest to, na co czekali. 17 tysięcy wypożyczeń to świetny wynik. W piątek zaczynamy pełny, trwający 9 miesięcy sezon. Zachęcamy do przesiadki na rowery zarówno tych, którzy już je wypróbowali w zeszłym roku, jak i nowych użytkowników – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

System wystartował pod koniec sierpnia ubiegłego roku i trwał do końca listopada. W tym czasie zarejestrowało się ponad 3300 użytkowników.

- Zaobserwowaliśmy w naszym mieście modę na jazdę rowerem – i to niezależnie od wieku. Regularnie o poranku w roku szkolnym pustoszała baza rowerowa przy dworcu PKP. Uczniowie i studenci przesiadali się z autobusów na rowery i dojeżdżali do szkół czy na uczelnię, nie przekraczając pierwszych darmowych trzydziestu minut. Wiele osób dojeżdżało latem na imprezy organizowane na bulwarze, w starej części miasta. Na stacji nad rzeką było tak tłoczno, że brakowało miejsca, by pozapinać rowery – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Zasady korzystania z Konińskiego Roweru Miejskiego się nie zmieniają. Bez zmian zostaje też cennik. Również ważne pozostają konta użytkowników, które są aktywne jeśli jest na nich co najmniej 10 zł. Nowi użytkownicy mogą się zarejestrować korzystając z terminala stacji wypożyczeń, strony internetowej KoninskiRower.pl lub aplikacji mobilnej Nextbike.

Sezon Konińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

  • Koniński Rower Miejski lada dzień rozpocznie pierwszy pełny sezon

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To sobie kup,a nie tylko dajcie,dajcie.
Dodano: 25.02.2019 13:05    Przez: ~aco
rowery tak, Józef nie
Dodano: 25.02.2019 12:20    Przez: ~xxx
miały być przystawki dla niepełnosprawnych obiecano dodatkowe miejsca parkingowe obok tych co są, dla rowerów prywatnych często jest tak ze jedzie cała rodzina nie wszyscy mają z wypożyczalni i gdzie teraz mają zaparkować , uważam że jest wiele jeszcze miejsca by dostawić dodatkowe miejsca i np. oznaczyć je na zielono miejsce na rower prywatny niech miasto dogada się z ta firma oni mają takie uchwyty Tylko trzeba chcieć coś pożytecznego zrobić dla miasta i mieszkańców chyba jest jakiś nadzór ze strony Miasta ,tak jest jak najbardziej za pomysłem uzupełnienia o rowery dziecięce ,a może by tak umówić się z firma jak będzie duża ilość wypożyczeni to cena z wynajem spadnie (propagować zachowania ekologiczne -zachęcanie mieszkańców do korzystania z rowerów)Kiedy zacznie się budowa drogi rowerowej z Konina do Pątnowa też Prezydent obiecał przed wyborami (obietnic się dotrzymuje )
Dodano: 25.02.2019 12:18    Przez: ~xxx
Teraz będą budować drogę za prawie 70 mln do pustej strefy inwestycyjnej. Puście tam jeszcze rower miejski i linię MZK. Wiosną i latem ludzie będą zbierać szczaw i mirabelki a na jesieñ grzyby. A tak na poważnie- kiedy Prezydent m. Konin przedstawi swój podstawowy punkt programu z kampanii wyborczej a mianowicie - inwestycyjną Dolinę Energii. Mija 3 m-ce a temat jest objęty klauzurą milczenia...
Dodano: 25.02.2019 13:40    Przez: ~Obserwator gospodarczy
Bieresz 500 to se kup. Chyba coe stac? P.S. Dlaczego LM usunal podobny komentaz do powyzszego? Co w nim jest nie tak?
Dodano: 25.02.2019 14:02    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Dajcie rowery dla dzieci!!!!
Dodano: 25.02.2019 11:56    Przez: ~Marian
To sobie kup,a nie tylko dajcie,dajcie.
Dodano: 25.02.2019 13:05    Przez: ~aco
Teraz będą budować drogę za prawie 70 mln do pustej strefy inwestycyjnej. Puście tam jeszcze rower miejski i linię MZK. Wiosną i latem ludzie będą zbierać szczaw i mirabelki a na jesieñ grzyby. A tak na poważnie- kiedy Prezydent m. Konin przedstawi swój podstawowy punkt programu z kampanii wyborczej a mianowicie - inwestycyjną Dolinę Energii. Mija 3 m-ce a temat jest objęty klauzurą milczenia...
Dodano: 25.02.2019 13:40    Przez: ~Obserwator gospodarczy
Bieresz 500 to se kup. Chyba coe stac? P.S. Dlaczego LM usunal podobny komentaz do powyzszego? Co w nim jest nie tak?
Dodano: 25.02.2019 14:02    Przez: ~Pn
Prezydent nie ma czasu na spełnienie obietnic wyborczych(zresztą i tak nie ma zamiaru) więc woli tańczyc na rynku i wmachiwać łapkami hihi
Dodano: 25.02.2019 18:16    Przez: ~PL
A ja żądam dostępu do morza.
Dodano: 25.02.2019 20:04    Przez: ~Alf
Ywoj prezydent tez nie ma czasu spelnic swoich obietnic....
Dodano: 25.02.2019 20:05    Przez: ~Pn
Nie mów hop ... Jeszcze się sezon nie zaczął a oni już że na pewno będzie pełny. Proroki jakie czy co??
Dodano: 25.02.2019 22:45    Przez: ~Romek
ŚWIĘTOCHŁOWICE NA KRAWĘDZI BANKRUCTWA. ZNIKNĄ Z MAPY POLSKI?Miasto jest zadłużone na ponad 102,6 mln a wiecie na ile PO-SLD zadłużyło Konin? Z odsetkami jeszcze raz tyle. Tylko czekać jak spotka nas to samo.
Dodano: 26.02.2019 00:03    Przez: ~mieszkaniec
@mieszkaniec - a wiecie na ile pi$$ zadluzylo kra? Wg niektórych wyliczen na..... uwaga.... 6 bilionów!!!
Dodano: 26.02.2019 01:23    Przez: ~Pn
Naprawdę bardzo fajny temat dziękujemy panie Józefie dobrze Pa rządził
Dodano: 25.02.2019 12:15    Przez: ~Koninianin
rowery tak, Józef nie
Dodano: 25.02.2019 12:20    Przez: ~xxx
Ojcem tych rowerów jest P. Nowicki i jego trzeba zaprosić na nowy sezon rowerowy by go otworzyć. Niech trochę poczuje ważnym !!!!!
Dodano: 25.02.2019 14:36    Przez: ~Rowerek
Wiecznie trzeba się kłaniać. Łaski nie robił. W innym miastach już dawno były. Takie rowery powinny być jeszcz na każdym osiedlu / Niesłusz, Międzylesie itp./
Dodano: 25.02.2019 15:01    Przez: ~rower.
Międzylesie... tak kuffa, już od razu tam...
Dodano: 25.02.2019 17:04    Przez: ~r
A MI SIĘ RZĄDY Nowickiego podobały!Dlaczego.Przygotował wszystko. A następca przyszedł na gotowe.
Dodano: 26.02.2019 04:30    Przez: ~Wer
Bardzo dziękujemy za rowery
Dodano: 25.02.2019 12:17    Przez: ~Rowerzysta
Pomysl dobry ale hejterkom pisowskm nic nie pasuje. Gdyby to ich piss te rowerki wprowadzil to pialiby z zachwytu...
Dodano: 25.02.2019 13:19    Przez: ~Pn
Pn, ty piejesz z zachwytu codziennie wychwalając oPOzycję, a ganisz prawy rząd PiS-u.
Dodano: 25.02.2019 18:21    Przez: ~Kogut Pn
@Kogut Pn - a za co mam chwalić twoich ukochanych? Czy za to, że niszczą kraj?
Dodano: 26.02.2019 08:53    Przez: ~Pn
Pn idż do dobrego psychiatry.
Dodano: 26.02.2019 11:11    Przez: ~Dobrze ci radzę
Pn-a nikt nie chce leczyć,bo to stary PZPR-owiec i i kapuś ORMO-wiec,prawie wszyscy go znają z działań w PRL-u.
Dodano: 26.02.2019 12:46    Przez: ~haker
miały być przystawki dla niepełnosprawnych obiecano dodatkowe miejsca parkingowe obok tych co są, dla rowerów prywatnych często jest tak ze jedzie cała rodzina nie wszyscy mają z wypożyczalni i gdzie teraz mają zaparkować , uważam że jest wiele jeszcze miejsca by dostawić dodatkowe miejsca i np. oznaczyć je na zielono miejsce na rower prywatny niech miasto dogada się z ta firma oni mają takie uchwyty Tylko trzeba chcieć coś pożytecznego zrobić dla miasta i mieszkańców chyba jest jakiś nadzór ze strony Miasta ,tak jest jak najbardziej za pomysłem uzupełnienia o rowery dziecięce ,a może by tak umówić się z firma jak będzie duża ilość wypożyczeni to cena z wynajem spadnie (propagować zachowania ekologiczne -zachęcanie mieszkańców do korzystania z rowerów)Kiedy zacznie się budowa drogi rowerowej z Konina do Pątnowa też Prezydent obiecał przed wyborami (obietnic się dotrzymuje )
Dodano: 25.02.2019 12:18    Przez: ~xxx
Nie ma jak Jarosław, co nie? Ten to nawet gdyby obiecal gruszki na wierzbie to by musialy sie znalezc. Wow, prawdziwy wodz narodu...
Dodano: 25.02.2019 13:30    Przez: ~Pn
Pn zionie nienawiścią w każdym swoim wpisie.
Dodano: 25.02.2019 18:22    Przez: ~Co za truteń ?
Prawda boli?
Dodano: 25.02.2019 20:07    Przez: ~Pn
Pn, ciebie głowa boli.
Dodano: 26.02.2019 11:12    Przez: ~A nie prawda
Brawo PiS, dzięki za rowery
Dodano: 25.02.2019 12:55    Przez: ~Szyderca
Szyderca !
Dodano: 26.02.2019 11:13    Przez: ~August
Ekstra 💞
Dodano: 25.02.2019 13:17    Przez: ~Ola
Znowu będą wypadki z udziałem rowerków bo ścieżki są z czapy porobione. A i ta społeczność lubi nawet pod prąd jeździć a na spółdzielców rowerki ulicą i ścieżką po staremu wot i miasto
Dodano: 25.02.2019 14:31    Przez: ~Fix
Jak się jeździ po ścieżkach rowerowych pod prąd?
Dodano: 25.02.2019 15:55    Przez: ~serio pytam
Może kiedyś hulajnogi i przystanki PKS zrobią
Dodano: 25.02.2019 16:20    Przez: ~Gruby Zawiadowca
Ppzystanki PKS to PiS ma zrobić bo chce reaktywować PKS.
Dodano: 25.02.2019 17:34    Przez: ~Pn
Rząd PiS- zawsze ma dobre pomysły i je realizuje.
Dodano: 26.02.2019 11:14    Przez: ~Popieram PiS
Bardzo się cieszę, ze rowerki już niedługo będą dostępne. Nie będę musiała chodzić na piechotę do PUP, żeby się dowiedzieć o braku pracy.A inwestycje kiedy?
Dodano: 25.02.2019 19:24    Przez: ~wer
Roboty jest tyle, ze bycie dzis bezrobotnym to wstyd. Serio.
Dodano: 25.02.2019 20:09    Przez: ~Pn
Pn ale ci bije na mózg.
Dodano: 26.02.2019 11:16    Przez: ~Jola
A kiedy wreszcie ten tramwaj wodny zacznie pływać z bulwarów do amfiteatru i Chorznia, oraz do Sławska i Lądku ?
Dodano: 25.02.2019 20:28    Przez: ~sternik
Jak Zawsze Dziewica odejdzie na emeryturę, czyli niedlugo... ma nadzieje.
Dodano: 26.02.2019 01:25    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>