WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Twórcze "Damy Reymonda". Sztuka kobiet w surowych wnętrzach

Dodano: 9.03.2019 11:45

W Koninie Mieście Kobiet, swoją surową przestrzeń otworzył, na jeden wieczór, pałac Reymonda. Swoje prace zaprezentowało tam dziewięć twórczych dam.

- Mamy Dzień Kobiet i spieszyliśmy się, żeby otworzyć drzwi do pałacu – powiedział Mariusz Harmasz, organizator wystawy „Damy Reymonda, prezentującej prace kreatywnych kobiet związanych z Koninem.

Wernisaż i jednodniowa ekspozycja była dostępna tylko 8 marca w zabytkowym, zamkniętym na co dzień, ale z przestrzennym potencjałem, obiekcie. Malarstwo, rzeźbę, instalację, poezję, zaprezentowały tam mieszkanki Konina: Paula Klama, Katarzyna Mijakowska, Justyna Czajkowska, Magdalena Janicka, Michalina Olesińska, Alexandra Dobrasiak, Aleksandra Sobiewska. Wiktoria Dębińska, Ewa Gaj.

Kuratorką wystawy była Monika Marciniak. - Zachęcam aby rozmawiać z autorkami o tym, co tworzą – powiedziała kuratorka. - Kobiety występują w sztuce zwykle jako modelki. Chcieliśmy pokazać, ile się zmieniło w tym zakresie. Widzimy dziewięć wspaniałych dziewczyn, które tworzą w różny sposób. Mamy do czynienia z poezją, malarstwem, rzeźbą. Zastanówmy się, co znaczy sztuka kobiet? Czy to znaczy, że jest jakiś specyficzny kolor, temat, materiał? Przed nami wiszą prace z metalu, akty malowane przez kobietę, poezja budowlano – inżynierska. Z okazji dnia kobiet życzymy sobie i innym kobietom, żebyśmy mogły się realizować w przyjaznej atmosferze, w przyjaznym środowisku, żebyśmy mogły się rozwijać i i iść tą drogą.

Koordynator wystawy: Pałac Reymonda – Tymczasowe Centrum Kultury Postindustrialnej.

 

slajd 1 z 39
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie mój klimat, ale mocno propsuje i szanuję takie akcje bo dzięki takim ludziom którzy to organizują takie szare miasteczko dostaje trochę KOLORU. Oby więcej takich akcji, pozdrawiam kobietki ;)
Dodano: 9.03.2019 12:59    Przez: ~33 lata
Andrzej mecenas kultury udostępnił budynek
Dodano: 9.03.2019 12:57    Przez: ~Andrzej

KOMENTARZE

Andrzej mecenas kultury udostępnił budynek
Dodano: 09.03.2019 12:57    Przez: ~Andrzej
Andrzej tak.
Dodano: 11.03.2019 22:47    Przez: ~mieszkaniec Zatorza
Nie mój klimat, ale mocno propsuje i szanuję takie akcje bo dzięki takim ludziom którzy to organizują takie szare miasteczko dostaje trochę KOLORU. Oby więcej takich akcji, pozdrawiam kobietki ;)
Dodano: 09.03.2019 12:59    Przez: ~33 lata
Tak troche powiało normalnosci dobrze ze jakie aferały z POmuny albo P Osieły nie zatańczyli na imprze a kulminacją nie był pokaz morsoełów
Dodano: 09.03.2019 17:09    Przez: ~Marx
Jak Ci Się chce kolorów to przystań do tęczowych :o
Dodano: 09.03.2019 18:19    Przez: ~EDSRD
ALE MAMY ARTYSTÓW W KONINIE JAK Z PIERWSZEJ ŁAPANKI WYBITNI STĄD DAWNO WYJECHALI
Dodano: 10.03.2019 08:12    Przez: ~CENZOR
Akurat swietne prace. Nie ma czego sie wstydzic.
Dodano: 10.03.2019 20:27    Przez: ~Asp
asp jak lubisz zwisy ;)
Dodano: 12.03.2019 06:50    Przez: ~c
a może by tak zamiast organizować w ruinach wernisaż jakiś bohomazów i odpadów ze śmietniska wyremontować ten pałacyk by już nie straszył? :)
Dodano: 11.03.2019 14:21    Przez: ~...
A może takie inicjatywy wyzwolą inicjatywy, żeby uratować to co jest jeszcze może do uratowania? Oby!
Dodano: 11.03.2019 22:20    Przez: ~Zbyszek
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO