WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Chór Czarownic "przyleciał" do Konina Miasta Kobiet i zaśpiewał

Dodano: 10.03.2019 21:35

Zwieńczeniem tegorocznego projektu Konin Miasto Kobiet był występ Chóru Czarownic. Trudno o lepszy finał. Kobiecy manifest zabrzmiał w Konińskim Domu Kuktury głośno, konkretnie i bez znieczulenia.

Inspiracją do powstania Chóru Czarownic była historia pierwszej kobiety w Polsce, oskarżonej o czary i spalonej na stosie na poznańskim Chwaliszewie. To zespół wokalny składający się z ok.30 kobiet różnych zawodów, wieku i światopoglądów. Na scenie jest także wiele oryginalnych instrumentów, na których grają chórzystki.

Chór Czarownic śpiewa głośno, gniewnie, ale także z refleksją. To kobiecy punkt widzenia, a słowa pieśni, piosenek, protest songów, można by cytować jako złote myśli np. „Jestem kobietą, a nie rakietą”. To prawdziwa wataha kobiet, które wspólnie manifestują swoją kobiecość w halkach i są gotowe na wszystko.

Chór Czarownic wystąpił już w wielu znaczących miejscach: na Forum Przyszłości Kultury w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Festiwalu Spoiwa Kultury w Szczecinie, Festiwalu Sztuki Współczesnej w Białymstoku, Festiwalu Rockowym w Jarocinie, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, w Teatrze Polskim w Poznaniu i na Kongresie Kobiet w Poznaniu.

To nie tylko wydarzenie artystyczne,  to także manifest filozoficzny. Pieśń Chóru Czarownic „Twoja władza" stała się nieformalnym hymnem czarnego protestu w 2016 roku w Poznaniu, był również śpiewany w innych miastach. Wybrzmiał także na zakończenie tegorocznego, kilkudniowego projektu Konin Miasto Kobiet, organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

slajd 1 z 11
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Chór Czarownic,   Konin Miasto Kobiet 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mężczyzna powinien czuć kobiecą rękę, jeśli jej nie czuje, to potem są takie efekty tych złych mężczyzn na forum lm i w życiu
Dodano: 11.03.2019 13:47    Przez: ~Kobietaaa

KOMENTARZE

a ja gratuluję koniniance Klaudia Szafrańska z XXANAXX zdobycia Fryderyka ❤️👍
Dodano: 11.03.2019 10:24    Przez: ~Aga
Kobieta powinna czuć męską rękę, jeśli jej nie czuje, to potem są takie efekty jak tych złych kobiet na scenie i w życiu.
Dodano: 11.03.2019 13:39    Przez: ~Mężczyzna
Mężczyzna powinien czuć kobiecą rękę, jeśli jej nie czuje, to potem są takie efekty tych złych mężczyzn na forum lm i w życiu
Dodano: 11.03.2019 13:47    Przez: ~Kobietaaa
Masz rację, uwielbiam czuć kobiecą rękę. Więcej jeszcze więcej.
Dodano: 11.03.2019 21:20    Przez: ~Kozin
Komentarze poznikały, zaznaczam, że merytoryczne komentarze, czyżby Pani Redaktor Pilarska wkroczyła do akcji ?
Dodano: 11.03.2019 15:56    Przez: ~Chrzescijanin
Kij w oko temu portalowi, nie ma na nim wolności. Oby przyszły czasy, w których tacy dziennikarze nie mogli swobodnie pisać. Tego im życzę, amen. Zapraszam na Do rzeczy jeden z ostatnich wolnych portali. Dziękuję wszystkim za dyskusje na LM-ie :Artysta, Arjawarta, Zadruga.
Dodano: 11.03.2019 19:58    Przez: ~Zadruga
Arjawarta nie opuszczaj nas ! Trzeba się zmobilizować i walczyć ze złem do końca. Albowiem ucieczka, czy stanie z boku, bądź "nie mieszanie się", to ciche przyzwolenie na panujące syjonistyczne, lewackie i liberalne zło. LM Pn = TVN
Dodano: 11.03.2019 20:59    Przez: ~Matilan
Zachowanie tych lewicowych kobiet jest naganne i to się Bogu nie podoba. Co człowiek sieje to i zbierać będzie. Myślę, że żadna z tych kobiet nieba nie ujrzy i dobrze.
Dodano: 11.03.2019 16:01    Przez: ~Chrz...
średniowiecze juz za nami ...a ty dobry człowieku nie złorzecz...boś puchem marnym
Dodano: 11.03.2019 16:07    Przez: ~chrzanić
tego boga co pedofili wśród kleru chowa ....
Dodano: 11.03.2019 16:11    Przez: ~kryk
A skąd Ty wiesz? Bogiem jesteś? Sąd ostateczny przeprowadzasz? Za stawianie się na równi z Bogiem to ty Chrz... możesz mieć z Nim na pieńku. Zastanów się.
Dodano: 11.03.2019 22:19    Przez: ~Jah
Ja prdole ale lachony. Dżejzes Kraist!!!
Dodano: 11.03.2019 16:59    Przez: ~Bon Jovi
Na te baby, aż trudno patrzeć, ich wygląd zasmuca, jak one musza być nieszczęśliwe i w ten sposób sprzedają swoje niepowodzenia
Dodano: 11.03.2019 20:06    Przez: ~Zadowolony
Obrzydliwe, nie ?
Dodano: 11.03.2019 20:12    Przez: ~Facet
To nie patrz. To ludzie, a nie obiekty do patrzenia. De gustibus non desputantum est.
Dodano: 11.03.2019 22:20    Przez: ~Lat
Ależ konserwy nie są atrakcyjne dla wspólczesnych kobiet
Dodano: 13.03.2019 20:07    Przez: ~Kon
Te kobiety są bardzo nieszczęśliwe, aż mi jest ich żal. Ciekawe dlaczego jest tyle niespełnionych i nieszczęśliwych kobiet w Koninie ?
Dodano: 11.03.2019 21:04    Przez: ~fan fan tulipan
bo ciebie nie znają fan fan tulipan. zbaw mnie
Dodano: 11.03.2019 22:21    Przez: ~Tuli
Z feministkami się nie zadaję. Trudno, wybacz mi.
Dodano: 12.03.2019 01:23    Przez: ~fan fan tulipan
,,MODA NA NIEDODAWANIE KOBIETOM ŚWIĘTOŚCI ,A TO PROWADZI DO MAŁEGO SZACUNKU : ,,WYBIŁA MARYJA CYCKIEM CZTERY ZĘBY : ,,TO CYTAZ Z TVN '', NAWET PROWADZĄCY SIĘ NIE UŚMIECHNĄŁ , BO TO ? KARYKATURA ROZUMU KOBIETY {KOBIETA MÓWIŁA O CYCKU]. ...
Dodano: 11.03.2019 21:22    Przez: ~L
Rzeczywiście poznikały, nie ma tych, które były rano.... To już nic nie wolno złego o feministkach napisać ?
Dodano: 11.03.2019 22:09    Przez: ~grysik