WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzież myśli ekologicznie. Niedługo Szkolny Strajk dla Klimatu

Dodano: 12.03.2019 12:19
Źródło: LM.pl

Konińska młodzież będzie walczyć o ochronę świata przed katastrofą klimatyczną. W najbliższy piątek odbędzie się „Szkolny Strajk dla Klimatu”.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań.

- Greta Thunberg, szwedzka nastolatka zrozumiała, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość. Rozpoczęła strajk szkolny. Swoim przykładem zainspirowała dziesiątki tysięcy młodych ludzi na całym świecie. 15 marca to dzień kolejnej, wielkiej mobilizacji dla klimatu! - podkreślają organizatorzy konińskiego strajku i dodają. - 15 marca wychodzimy ze szkoły na ulicę!

Młodzież spotka się w najbliższy piątek o godz. 12:00 na schodach przy byłym Domu Towarowym „Centrum” w nowej części Konina. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowego Strajku Szkolnego dla Klimatu.

  • Młodzież myśli ekologicznie. Niedługo Szkolny Strajk dla Klimatu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

proponuję aby uczniowie zablokowali pracę elektrowni,kopalni,huty.Nieważne, tatusiowie i mamusie stracą pracę,ważne,że będzie ekologicznie.
Dodano: 12.03.2019 12:59    Przez: ~dżordż
Ma Pan rację, ja na pewno nie wezmę udziału w tym cyrku. Dowiedziałem się w szkole o tym i nieźle się uśmiałem. To tylko okazja do urwania się z lekcji. Pozdrawiam
Dodano: 12.03.2019 15:49    Przez: ~Młody
aPSik trzeba byłolepiej pilnować poprzedniego rządu(nie napisze polskiego) za którego pościągali te śmieci do Polski a teraz zabierają sie im do dupy to śmieci palą zeby dowody zatrzeć ale mam nadzieje że całe to bandyctwo odpowie i za to!!!!!!!
Dodano: 12.03.2019 14:15    Przez: ~UPs
Ciemne byki
Dodano: 12.03.2019 16:55    Przez: ~Art

KOMENTARZE

proponuję aby uczniowie zablokowali pracę elektrowni,kopalni,huty.Nieważne, tatusiowie i mamusie stracą pracę,ważne,że będzie ekologicznie.
Dodano: 12.03.2019 12:59    Przez: ~dżordż
Ma Pan rację, ja na pewno nie wezmę udziału w tym cyrku. Dowiedziałem się w szkole o tym i nieźle się uśmiałem. To tylko okazja do urwania się z lekcji. Pozdrawiam
Dodano: 12.03.2019 15:49    Przez: ~Młody
Ciemne byki
Dodano: 12.03.2019 16:55    Przez: ~Art
Ciemne byki
Dodano: 12.03.2019 16:56    Przez: ~Art
Inicjatywa ok. Tylko niech dzieci wiedzą że 70% syfu w powietrzu emitują ich tatusiem i mamusie. 50% to kominy do 12 m wysokości (czyli nie elektrownii) i 20% to transport. I Póki dzieci mają matematykę w szkole to może policzą że 50 20=70. I zastanowią czemu ta kochana UE zakazać u Nas chce węgla w elektrowniach emitującego 9% syfu do powietrza pod pozorem walki o czyste powietrze i tak popierają ich media Niemieckie w Polsce a nikt nie myśli o zdrowiu realnym Nas i tej młodzieży, czyli tych 70% emitentów. Tak się składa, że problem węgla w Polsce powstał kiedy Niemcy uzyskały nadprodukcję energii i szukają rynku zbytu a w cysternie tego do Hiszpanii nie zawiozą czy atomowej Francji nie upchnąć. Tylko czekać na prąd w ofercie Lidla. PO dumnie nazwie to wspólnym rynkiem a jak wejdzie Euro to i cena ta sama zostanie, ale w Euro.
Dodano: 12.03.2019 22:41    Przez: ~Lo
Przy gęstości zaludnienia w Hongkongu, CAŁA ludność świata zmieści się na terenie Polski i kawałka Słowacji. Niezliczone rzesze mrówek na całym świecie wytwarzają wiele razy więcej dwutlenku węgla niż ludzkość. Jedna erupcja wulkanu emituje więcej dwutlenku węgla niż ludzkość przez całe dziesięciolecia. Taki jest wpływ człowieka na klimat. Kto twierdzi że jest inaczej, niech sprawi np. żeby nie było już powodzi, a niech nie zabierają nam ciepła, bo wolę żeby w Polsce był klimat jak w Madrycie a nie jak w Sztokholmie!
Dodano: 13.03.2019 02:09    Przez: ~Korwin
recykling po Polsku czyli płonące składowiska odpadów to obraz PiSu na 100-lecie niepodległości = smutek! Rozsławili nasz kraj w Europie... swoją niekompetencją. Szyszko wyciął puszczę, chwalił się skórą rysia = szkoda gadać!
Dodano: 12.03.2019 14:06    Przez: ~aPSik
aPSik trzeba byłolepiej pilnować poprzedniego rządu(nie napisze polskiego) za którego pościągali te śmieci do Polski a teraz zabierają sie im do dupy to śmieci palą zeby dowody zatrzeć ale mam nadzieje że całe to bandyctwo odpowie i za to!!!!!!!
Dodano: 12.03.2019 14:15    Przez: ~UPs
komuchy z LM znów zablokowali mój wpis komuchy jedne prawda jak zwykle w oczy kole!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 12.03.2019 14:16    Przez: ~UPs
LM jak TVN, lewicą stoi i komu oni służą ?
Dodano: 12.03.2019 16:03    Przez: ~POrtal
A mojego komentarza komuchy z LM-u nawet na chwilę nie udostępnili... "proszę czekać" napisali
Dodano: 12.03.2019 20:31    Przez: ~Żałosne to
Najlepiej ten region zaorac,tak się wyludnia,brak perspektyw,posadzić LAS !
Dodano: 12.03.2019 14:32    Przez: ~Ech
Przez 5 lat Prezydentury Pana Korytkowskiego Konin wraz z całym regionem tak się rozwinie, że pod koniec kadencji ze zdziwienia aż gęby pootwieramy.
Dodano: 12.03.2019 16:10    Przez: ~PO nam DA
Czyste powietrze to podstawa. BRAWO.
Dodano: 12.03.2019 17:17    Przez: ~Miś
Masony, globaliści, syjoniści, międzynarodowe bankstery i światowe Lichwiarze już za nasze dzieci i młodzież się biorą... Tak jakby ta zmiana klimatu tylko od nas zależała...
Dodano: 12.03.2019 20:13    Przez: ~Żałosne to
Mamy w tym udział ok 0.4% proszę Pani/Pana. Ekologiczna gospodarka UE z 20%. I My walczymy, dumnie, pięknie i do du... Bo 80% reszty świata: USA, Afryka, cała Azja z Chinami (bez Japonii) i Indie trują i emitują co się da. Przy czym Chiny robią krok w stronę ekologii ale nadal są daleko w tyle ze swoimi wyzwaniami dla 1.5 mld ludzi. Myślę że i my musimy walczyć z węglem, ale w domach, z ubustwem energetycznym, z docieplaniem domów, gazyfikacją,nowoczesnym transportem, ale Tylko i wyłącznie z Polskich fabryk. Ws. domów i emisji z kominów jest to do zrobienia 100% w Polsce a koszt tego to z 150 miliardów złotych, ale trudno o tą kasę jak PO i Kopacz zagłosowali za pakietem klimatycznymi UE i musimy wydać kilkadziesiąt miliardów złotych poza granicę Polski na walkę z energetyka zawodowa i węglem emitującymi jedynie 9% tzw. smogu.
Dodano: 12.03.2019 22:51    Przez: ~Lo
Masony, syjoniści, międzynarodowi banksterzy, korporacyjne hieny, światowe Lichwiarze już z ogłupianiem za nasze dzieci i młodzież się biorą... Tak jakby ta zmiana klimatu to od nas zależała...
Dodano: 12.03.2019 20:21    Przez: ~Żałosne to
Masony, syjoniści, międzynarodowi banksterzy, korporacyjne hieny, światowe Lichwiarze już z ogłupianiem za nasze dzieci i młodzież się biorą... Tak jakby ta zmiana klimatu to od nas zależała...
Dodano: 12.03.2019 20:22    Przez: ~Żałosne to
Masony, syjoniści, międzynarodowi banksterzy, korporacyjne hieny, światowe Lichwiarze już z ogłupianiem za nasze dzieci i młodzież się biorą... Tak jakby ta zmiana klimatu to tylko od nas zależała...
Dodano: 12.03.2019 20:25    Przez: ~Żałosne to
Masony, syjoniści, międzynarodowi banksterzy, korporacyjne hieny, światowe Lichwiarze już z ogłupianiem za nasze dzieci i młodzież się biorą... Tak jakby ta zmiana klimatu to tylko od nas zależała...
Dodano: 12.03.2019 20:28    Przez: ~Żałosne to
znów brak autor tego artykułu to staje się normą na LM . Informacja jest nie pełna czy jest zgoda pisemna rodziców na udział w takiej trudno nazwać jakiej imprezie czy to ma się odbyć a na to wskazuje w ramach lekcji . Na to moje zgody nie będzie moje dzieci jak się dowiem to zrobię grandę w szkole Pani dyrektor długo to będzie pamiętała jeszcze raz ostrzegam to jest namawianie do nie naiwiści (Eko terroryści )zapewne przypadkiem znajdzie się tam ta z Zielonych (opłacanych z Niemieckich pieniędzy -oni w tym mają interes )Milka Stępień z tymi nie realnymi pomysłami ,od mówienia jeszcze nic nie powstało, tam gdzie się spotka wielu tzw intelektualistów to nie ma kto chleba upiec. Pytam się tych ekoterorystów dlaczego używacie komputerów przecież one działają na energię elektryczna z tzw brudnej energii- węgla. brunatnego. Jeżeli jestem czemu przeciwny to z tego nie korzystam i nie używam ,sam sobie nie zaprzeczam. Strajkujcie tylko dzieciaków ...
Dodano: 13.03.2019 12:01    Przez: ~xxx
cd... Strajkujcie tylko dzieciaków w to nie wciągajcie. w tym wszystkim zamieszaniu największy interes mają Niemcy i środowiska Lewaków wszystko to małymi kroczkami próbują, jak skłócić Polaków. Tak Niemcy zamknęli swoje kopalnie węgla kamiennego (zostawili na tzw godzinę "O") a po cichu na całego sprowadzają od ruskich. Jaka jest emisja CO2 z elektrowni opalanych na węgiel brunatny w Niemczech 4 x większa niż w Polsce . Oni doskonale wiedzą ze Polska leży na węglu, dlatego robią takie kłamliwe przy UE platformy węglowe żeby takie dyrdymały wciskał i opowiadał Sytek z PO. Ja nie wiem czy oni zdaja sobie z tego sprawę jak ich wykorzystują (świadomi lub nie świadomi agenci innych Państw) I znów wielu uzna ze się mylę -odpowiem, oby (wiem że ma racje i się nie mylę)
Dodano: 13.03.2019 12:21    Przez: ~xxx
1 z 2
12>>