WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Dodano: 14.03.2019 14:14
Źródło: LM.pl

Żółwik, piątka, przytulas, czy podanie ręki – takie sposoby przywitania z nauczycielem mogą wybrać uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 7 w Koninie. W placówce pojawiły się oryginalne witacze.

Przed wejściem do sal, w których uczą się „pierwszaki” w SP7 pojawiły się kolorowe znaczki. Każdy z nich oznacza inny sposób przywitania się z nauczycielem. To dzieci wybierają jak chcą to zrobić. Uczniowie dotykają odpowiedniego znaczka, po czym witają się z wychowawcą.

- Wszystko w pakiecie z uśmiechem nauczyciela – podkreśla Paweł Kawka, dyrektor SP7.

To nie jedyna nowość w tej szkole. Na korytarzu powstała ścieżka edukacyjna, której pomysłodawcą była Rada Rodziców.

- Chcieliśmy pokazać dzieciom, że przerwy nie muszą być nudne. Od zawsze wiadomo, że najlepiej uczy się poprzez zabawę – mówi Irena Krzywonos z Rady Rodziców.

Uczniowie mogą korzystać z alfabetu - gąsienicy, łapek z lateralizacją, skoków żaby, czy przejścia przez rzekę tiptopami.

fot. SP7

  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7
  • Konin. Przybijają "piątkę" lub "żółwika". Oryginalny witacz w SP7

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

świetne. podpatrzone ale kto powiedział, że fajnych rzeczy nie należy "kopiować" :) swoja drogą świetnie rozwijająca się szkoła
Dodano: 14.03.2019 14:46    Przez: ~mama
okazywanie czułości, taka zwyczajna rzecz, kiedyś. teraz wszystkim kojarzy się tak jednoznacznie. jak pani wolańskiej z filmu "kogel-mogel". nalezy byc czujnym ale nie popadać w paranoje.
Dodano: 14.03.2019 15:13    Przez: ~tez mama
Super!!!! Radość dzieci w szkole to coś pięknego :-)
Dodano: 14.03.2019 15:03    Przez: ~rrr
Świetnie :) Wiele Szkół w Polsce ma raczej depresyjny wygląd- szarości, okropna połyskująca farba rodem z klatek schodowych z lat 90. Trochę uśmiechu i przytulania to same plusy dla dzieciaków :)
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~Kasia
Rewelacja!
Dodano: 14.03.2019 14:58    Przez: ~Xyz

KOMENTARZE

Ktos ma tam dzieci? Jakie macie opinie?
Dodano: 14.03.2019 19:05    Przez: ~Mama przyszlego pierwszoklas
Same pozytywy:)
Dodano: 14.03.2019 19:39    Przez: ~mama
najlepszy Pan Dyrektor !
Dodano: 14.03.2019 19:41    Przez: ~mama
super jedna z fajniejszych szkół w Koninie. Polecam, moje dziecko jest uczniem 2giej klasy teraz zapisuję do czwartej klasy syna
Dodano: 14.03.2019 20:52    Przez: ~N.J
Zdecydowanie polecam! Fajna, rodzinna atmosfera, uśmiechnięci nauczyciele i wciąż pojawiające się w szkole kolory.
Dodano: 14.03.2019 22:22    Przez: ~mama 2-go klasistki
Niech będzie kolorowa byle nie tęczowa
Dodano: 15.03.2019 08:09    Przez: ~Tata
Najlepsza szkoła! Najfajniejsi nauczyciele! Super Dyrektor! tak trzymać 👍
Dodano: 14.03.2019 20:16    Przez: ~rodzic
Tak naprawdę to wszystkie negatywne komentarze to konkurencja i to się wyczuwa i te łapki w dół to też konkurencja . Jestem tatą chłopca, który jest uczniem klasy pierwszej i wiem że to była dobra dec. Pani Monika wychowawczyni najlepsza na świecie. Pan Dyrektor zasługuje na brawa, Pani Woźna najkochańsza na świecie. Szkoła pełna ciepła i rodzinnej atmosfery . Obiadki 👍 dziecko jest zachwycone i czego chcieć wiecej 😊
Dodano: 14.03.2019 21:01    Przez: ~Jan
to prawda 😊w 100 procentach
Dodano: 14.03.2019 21:13    Przez: ~Asia
Popieram w 100%! Tam każdy pracownik tworzy atmosferę, a uśmiech Pani J. po przekroczeniu progu "robi dzień" :)
Dodano: 14.03.2019 22:24    Przez: ~dfsdf
"Jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku kierowcy za litr benzyny płacili ponad 5 zł. Średnio wychodziło prawie 5,15 zł, co oznaczało najdroższe tankowanie od 2014 roku. Sama końcówka poprzedniego roku i początek tego przyniosły zdecydowaną ulgę i spadek nawet w okolice 4,50 zł na niektórych stacjach."
Dodano: 15.03.2019 06:45    Przez: ~Pn
Siweren odstaw siwuchę bo zupełnie nie w temacie jestes
Dodano: 15.03.2019 07:31    Przez: ~Piłeś? Nie komentuj!
Sp 12 widzi ??? :)
Dodano: 15.03.2019 07:44    Przez: ~mama
Ściągnięte z internetu. Zero twórczości
Dodano: 15.03.2019 08:08    Przez: ~Konin
W dzisiejszych czasach wiele rzeczy ściągamy z internetu i najważniejsze żeby to były rzeczy, które są dobre i do czegoś prowadzą i tak jest własnie w tym przypadku , ale zdarzają się niestety takie cebulaki, którym wszystko przeszkadza no albo mają jakiś cel żeby tak pisać hehe Brak słów !!!
Dodano: 18.03.2019 20:40    Przez: ~Karola
2 z 2
<<12