WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

Dodano: 14.03.2019 14:56
Źródło: LM.pl

Poseł Platformy Obywatelskiej apeluje do emerytów górniczych, żeby założyli stowarzyszenie. Ma ono pomóc w zmianie systemu emerytalnego.

Górnicy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie i Adamowie mają problemy z przechodzeniem na emeryturę. Z pismem, w którym je opisują, związkowcy z Adamowa zwrócili się między innymi do posła Tomasza Nowaka.

- Wynika z niego, że od sierpnia 2016 roku znacznie zwiększyła się liczba negatywnie rozpatrzonych wniosków dotyczących emerytur górniczych, nastąpiło celowe przewlekanie postępowań wyjaśniających i wydania decyzji, a także że zwiększyła się lawinowo liczba złożonych do sądu odwołań od decyzji ZUS – mówi Tomasz Nowak.

Parlamentarzysta podkreśla, że rozmawiał na ten temat z kierownikiem konińskiego oddziału ZUS.

- Rozbieżności w prawie powodują to, że górnicy wpadają w swoistą pułapkę. Jest ona zawiniona przez ustawodawcę – mówi Tomasz Nowak. - Zwróciłem się do ministra o wydanie rozporządzenia, które wyjaśni te wszystkie rozbieżności prawne - dodaje.

Zdaniem posła, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zorganizowanie się górniczych emerytów.

- Namawiam i zwracam się z apelem: Organizujcie się! Załóżcie stowarzyszenie emerytów górników, takie na wzór Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych na Śląsku, które walczyło o deputat węglowy i po ponad roku walki go uzyskało. Jeśli będzie partner do rozmowy, które będzie zabiegał o rozwiązanie, które będzie korzystne dla górników KWB Konin i Adamów to sądzę, że ta siła spowoduje, że takie rozporządzenie powstanie – podkreśla poseł Nowak.

  • Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

8 lat był przy KOrycie rządowym. Co wtedy zrobił dla kopalni ? Teraz jak jego KOledzy nie rządzą to wielce walczy o górników i to jeszcze przed wyborami ? HiPOkryzja PO prostu. Szuka elektoratu i tyle. Głosujcie dalej na niego a jak wygrają (nie daj Boże) to znowu będzie miał was w dupie górnicy.
Dodano: 14.03.2019 15:48    Przez: ~Taka prawda
Oj Nowak Nowak stary hipokryto .Gdzie byłeś jak twoje PO
Dodano: 14.03.2019 16:34    Przez: ~gwarek
Pan POseł za rządów PO-PSL cicho siedział jak mysz POd miotłą, a przecież mógł z D. Tuskiem odkrywkę w Ościsłowie załatwić, ale tego nie uczynił.
Dodano: 14.03.2019 15:54    Przez: ~Dlaczego ?
już pan niech się nie dokłada trzeba było się dołożyć jak sprzedawali
Dodano: 14.03.2019 15:18    Przez: ~pracownik
Wybory idą.
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~obłuda

KOMENTARZE

Wybory idą.
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~obłuda
Oj Nowak Nowak stary hipokryto .Gdzie byłeś jak twoje PO
Dodano: 14.03.2019 16:34    Przez: ~gwarek
@gwarek - przynajmniej jrst tam gdzue piwinien kiedy twoj ukochany PiS skazuje na biede w regionie przykladajac lape do zamkniecia kopalni. Id pobad 3,5 roku nie potrafia pisowskie tuzy podpisac jednej kartku A4....
Dodano: 14.03.2019 17:01    Przez: ~Pn
@Czyż to nie Komedia - ,piles? Nie pisz 😁
Dodano: 14.03.2019 17:24    Przez: ~Pn
Panie Pośle znowu medialny kit.
Dodano: 14.03.2019 17:27    Przez: ~€va Jezak
Minę ma taką jakby świetny dowcip o tych stowarzyszeniach powiedział. Z was się śmieje wyborcy z was!!!!
Dodano: 14.03.2019 17:34    Przez: ~TW
Wybory idą, masz rację. Teraz trzeba będzie uważać żeby z lodówki nie wyskoczył z tym swoim uśmiechem.
Dodano: 14.03.2019 17:43    Przez: ~Frost
Ale marynarkę mógłby zmienić..w tej faktycznie wygląda jak aktor komediowy
Dodano: 14.03.2019 18:04    Przez: ~Allo allo odcinek 57
Jak ten człowiek nienawidzi ludzi i gardzi wyborcami mistrz hipokryzji aktor nie tylko w SB.dno moralne najpierw zniszczyl region koniński teraz pali głupa i dobrodzieja dno.
Dodano: 14.03.2019 18:45    Przez: ~Jak
Najpierw gornikow sprzedali okradli tuskowicze a teraz im stowarzyszenia kaza zakladac
Dodano: 14.03.2019 20:18    Przez: ~J
Pracownicy kopalni i elektrowni to chyba naprawde ciemny lud. Glosuja na zlodziei nadal po.tym hal ci zlodzieje ich okradli
Dodano: 14.03.2019 20:19    Przez: ~Laka
Tak ciemnota głosowala na donka krzyczeli donek donek teraz do roboty,na niemieckie pola a wasze baby do obcierania osranych dup starych pryków.
Dodano: 15.03.2019 07:13    Przez: ~Mir
już pan niech się nie dokłada trzeba było się dołożyć jak sprzedawali
Dodano: 14.03.2019 15:18    Przez: ~pracownik
Teraz PiS zamyka wiec posel Nowak pozytywnie dziala.
Dodano: 14.03.2019 17:01    Przez: ~Pn
To co zrobił gdy miał ku temu możliwości będąc z KOlegami u władzy ?
Dodano: 14.03.2019 17:10    Przez: ~Do Pn
Oscisloeo to dodc świeża sprawa a oni juz nie rzadza od prawie 4 lat. Gdyby rzadzili odkrywka by powstala.
Dodano: 14.03.2019 17:25    Przez: ~Pn
Gornicy i tak glosowac beda na PO. Nadal wierza w nich i sa przekonani ze to pis ich sprzedal :)
Dodano: 14.03.2019 20:20    Przez: ~Ejze
Górnicy popierają PO -
Dodano: 15.03.2019 11:29    Przez: ~a PO to DNO
8 lat był przy KOrycie rządowym. Co wtedy zrobił dla kopalni ? Teraz jak jego KOledzy nie rządzą to wielce walczy o górników i to jeszcze przed wyborami ? HiPOkryzja PO prostu. Szuka elektoratu i tyle. Głosujcie dalej na niego a jak wygrają (nie daj Boże) to znowu będzie miał was w dupie górnicy.
Dodano: 14.03.2019 15:48    Przez: ~Taka prawda
Pan POseł za rządów PO-PSL cicho siedział jak mysz POd miotłą, a przecież mógł z D. Tuskiem odkrywkę w Ościsłowie załatwić, ale tego nie uczynił.
Dodano: 14.03.2019 15:54    Przez: ~Dlaczego ?
Gdyby dzisiaj rzadzila PO to odkrywka na bank by byla.
Dodano: 14.03.2019 17:08    Przez: ~Pn
Hahaha. Ty w to wierzysz serio ? 8 lat rządów mieli na to i nie podpisali jednej kartki A4
Dodano: 14.03.2019 17:12    Przez: ~Do Pn
Hahaha.... zobacz kiedy Sokirz kupil kopalnie....
Dodano: 14.03.2019 17:29    Przez: ~Pn
Panie Nowak a co Pan w tym temacie robi??? Jak Pan wszystkich obywateli tak traktuje to po co Pan jest w Parlamencie? Może niech Pana partia złoży odpowiedni projekt zmian w prawie? Ta propozycja pokazuje jak PO pomaga zwykłym ludziom. Najlepiej nawoływać do protestów jak się jest w opozycji albo siedzieć cicho jak moi koledzy rządzą. Dziwię się ludziom którzy głosowali na Pana. Być może Pan Nowak faktycznie się szykuje się do wyborów przecież to parę miesięcy czas zacząć się pokazywać. Przykre że znajdą się tacy co i tak pójdą i na tego Pana zagłosują. :-(
Dodano: 14.03.2019 19:14    Przez: ~EkoP
W czym kopacze torfu z KWB są lepsi od rolników,drogowców i budowlańców że wg nich emerytury należą im się od 50 roku życia ?
Dodano: 14.03.2019 15:51    Przez: ~Pytam
A może by górnicy chcieli przechodzić na emerytury w wieku 40-tu lat ? 50-iąt lat to już wiek zbyt leciwy ?
Dodano: 14.03.2019 15:59    Przez: ~Czyż nie ?
A w czym lepszy byl Agent Tomek z OiSu, ze odszedl na 4000 zł emeryturke majac zaledwie 37 lat????
Dodano: 14.03.2019 16:32    Przez: ~Pn
Gdybyś wiedział to służby mundurowe mogą przejść na emeryturę po 25 latach służby .
Dodano: 14.03.2019 16:48    Przez: ~Doczytaj
@Doczytaj - 37-25=12. Czyli wielki posowski Agent Tomek mial 12 lat kiedy rozpoczal sluzbe dla ojczyzny.... 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 14.03.2019 17:10    Przez: ~Pn
Może odszedł na emeryturę za starej ustawy gdy miał prawo odejść po 15 latach ? A może dostał emeryturę specjalną jak H. Krzywonos ?
Dodano: 14.03.2019 17:17    Przez: ~Kto wie
Przez takich osobników i brak ustawy deubekizacyjnej powstał PIS.
Dodano: 14.03.2019 15:52    Przez: ~1984
PiS PO PSL SLD cała jedna banda . Tylko Koalicja Propolska może znieść większość podatków utrudniających życie co zwiększy realnie zarobki .
Dodano: 14.03.2019 15:58    Przez: ~Precz z bandą czworga
@Precz z bandą czworga - ta twoja propolska kolalicja jak na razie obdarowaka nas dodatkowtmi 34 daninami... 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 14.03.2019 16:33    Przez: ~Pn
Przecież ani Korwin Liroy Braun i Narodowcy nie rządzili to jak mogli obdarować nas 34 daninami ?
Dodano: 14.03.2019 16:50    Przez: ~Do Pajaca Pn
skonczmy wreszcie z sbecja i tajnymi wspolpracownikami. zakaz sprawowania funkcji publicznych. temat i klimat sie oczysci. ustalic poziom emy i nara
Dodano: 14.03.2019 15:57    Przez: ~Sen
Gdyby nie T. Mazowiecki i jego gruba kreska, którą także popierał L. Wałęsa, dziś tych dylematów by nie było.
Dodano: 14.03.2019 16:03    Przez: ~A tak są
Poseł Nowak się szeroko uaktywnia... przed wyborami. Na LM-ie o nikim tak nie piszą często. Osobiście nic do posła nie mam. Życzę takiej aktywności przez całe 5 lat. I to wszystkim posłom i senatorom.
Dodano: 14.03.2019 16:06    Przez: ~Q
A 8 lat koalicji PO-PSL pominąłeś ?
Dodano: 14.03.2019 16:29    Przez: ~Górnik
Do roboty posełczyno. Zero efektow wielu lat chapania kasy z koryta
Dodano: 14.03.2019 16:40    Przez: ~Jarczk
Pomyliles chyba ludzi. Posla nie ma na misiewicze pl 😁
Dodano: 14.03.2019 17:30    Przez: ~Pn
Braci Górnicza, gwarkowie drodzy czy wy już rozum postradaliście!!! Do kogo wy się zwracanie! Przecież to jego partia zrobiła kiedyś 67, a teraz dobrego społecznego udaje?
Dodano: 14.03.2019 16:48    Przez: ~ludzie!!!
A pis ztobil 65! I tych, co mieli 2-3 lata temu odejsc od 50 uziemnil! Teraz brac popierajaca pis bedzie tyrac do tuch 65 😂😂😂 tak ich pis załatwił. Juz pomijam fajt, ze mlodzi beda dzueki tej obniżce wieku emerytalnego jakies 30%,czyli beda non stop glodowac. No ale pis jest super bo obnizyl wiek emerytalny 😂😂😂