WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

12 potwierdzonych przypadków w Koninie (4) i powiecie konińskim (8). 4 zgony

Wykorzystaj potencjał swojego ogrodu!

Materiał promocyjny

Dodano: 14.03.2019 17:07
  • Wykorzystaj potencjał swojego ogrodu!

Aura w ostatnich latach jest dla nas łaskawa i zima szybko ustępuje miejsca, już nawet nie tyle wiosennym roztopom, ile pełni lata. Taka sytuacja znacznie wydłuża sezon ogrodowy, pozwala na szybsze opuszczenie murów mieszkań czy domów i czerpanie radości z promieni słońca. Jeśli dysponujemy ogrodem lub tarasem, warto zadbać o dostosowanie tych miejsc tak, aby dostarczały nam maksimum komfortu.

Zjedz rodzinny obiad w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy ogród traktujemy jako miejsce pod uprawę i pieczołowicie pielęgnujemy posadzone w nim grządki warzyw, czy wolimy duże przestrzenie równo przystrzyżonych trawników – wygospodarowanie miejsca do wypoczynku jest niezbędne. Nie chodzi tu tylko o złapanie chwili oddechu po wzmożonych pracach pielęgnacyjnych. Ogród to przede wszystkim miejsce rekreacji i relaksu, dlatego powinniśmy szczególną uwagę poświęcić kwestii wyboru i aranżacji mebli ogrodowych. Możliwości jest wiele, jednak nie wszystkie są na tyle uniwersalne, by zapewnić satysfakcję każdemu użytkownikowi.

Przede wszystkim warto się zastanowić, jaką rolę ma pełnić kącik rekreacyjny w ogrodzie czy na tarasie. Specjalne wymagania postawimy przed meblami stojącymi w okolicy grilla – z pewnością będą one służyły do spożywania posiłków. W trosce o wygodę, stół i krzesła powinny mieć wysokość zbliżoną do tych domowych. Takie wymiary zapewnią odpowiednią pozycję podczas siedzenia, a to z kolei przełoży się na komfort i wygodę użytkowników. Dzięki temu biesiady będą mogły być nie tylko częstsze, ale też dłuższe. Warto zwrócić uwagę, aby blaty jadalne były łatwe w czyszczeniu. Zapewni to nie tylko higienę, ale też znacznie podniesie walory estetyczne.

Stwórz prywatną naturalną strefę relaksu

Nieco inaczej wygląda kwestia doboru wyposażenia, jeśli projektujemy przestrzeń typowo rekreacyjną, gdzie przede wszystkim będziemy odpoczywać, czytając lub tocząc rozmowy z rodziną i znajomymi. W takim wypadku można pokusić się o zakup narożnika wypoczynkowego. Godne uwagi są komplety wykonane z technorattanu. Łączą w sobie domowy wygląd z dużą odpornością na różne warunki atmosferyczne. Zazwyczaj są wyposażone w skrzynie pozwalające na wygodne przechowywanie poduch i siedzisk, co zabezpiecza je przed niesprzyjającą pogodą.

Na rynku znajdziemy szereg propozycji znacznie różniących się cenami, wzornictwem i materiałami użytymi do ich budowy. Warto przejrzeć oferty sklepów internetowych oferujących meble ogrodowe i dodatkowe akcesoria do ogrodu. Na stronie eDomator.pl możemy zapoznać się z najnowszymi trendami oraz poradami dotyczącymi zakupu i późniejszej eksploatacji. To prosty sposób, aby wypoczynek na świeżym powietrzu uczynić jeszcze bardziej atrakcyjnym!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dom,   ogród

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego cenzura LM-u nie usuwa komentarzy pod tym artykułem, przecież tu występuje mowa nienawiści ?
Dodano: 15.03.2019 16:32    Przez: ~Pytam się
Tak się na LM-e przejęliśmy Twoim zaleceniem, że pousuwaliśmy wszystkie komentarze, a zostawiliśmy tylko Twój - Zadowolony ?
Dodano: 15.03.2019 18:44    Przez: ~REDAKCJA
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO