WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rzgów. O Zofii Urbanowskiej w spocie, recenzji i opowiadaniu

Dodano: 15.03.2019 12:18
Źródło: LM.pl

Dwa konkursy - literacki i filmowy - organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie. Ich główną bohaterką jest Zofia Urbanowska.

W Konińskim Roku Zofii Urbanowskiej Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie również włączyła się w promocję zasłużonej dla regionu postaci. Z tej okazji zorganizowane zostały dwa konkursy, w których promowana będzie twórczość i życie Zofii Urbanowskiej. 

W ramach pierwszego z nich uczestnicy będą musieli wykonać film promujący Zofię Urbanowską oraz jej dzieła. Materiał ma trwać maksymalnie trzy minuty, a prace będzie oceniać specjalnie powołane jury. W drugim konkursie, literackim, uczestnicy będą mieli do wybory dwie formy pracy. Jedną z nich będzie recenzja, która dowodzić ma, że książki Zofii Urbanowskiej są atrakcyjne również dla współczesnego czytelnika. Drugim tematem do wyboru jest napisanie opowiadania, w którym bohaterowie różnych dzieł Zofii Urbanowskiej spotykają się w XXI w.

Oba konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz klas gminazjalnych z terenu gminy Rzgów. Prace składać można do 6 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie lub w filii w Kowalewku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 15 maja w Domu Kutury w Kowalewku. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego cenzura nie usuwa komentarzy pod tym artykułem, przecież tu występuje mowa nienawiści ?
Dodano: 15.03.2019 16:06    Przez: ~Pytam się
Tak się na LM-e przejęliśmy Twoim zaleceniem, a nawet przestraszyliśmy, że pousuwaliśmy wszystkie komentarze, a zostawiliśmy tylko Twój - Zadowolony ?
Dodano: 15.03.2019 18:48    Przez: ~REDAKCJA
PROSZĘ PODAWAĆ : CYTATY PANI POETKI ,BO CYTATY KRYSZTALIKA MORALNOŚĆ . TAK JAK PROBOSZCZ Z PARAFI :POMPEJAŃSKIEJ ZWRACAJĄC SIĘ Z WĄTPLIWOŚCIAMI DO KARDYNAŁA BELGORIEGO , BO W RAZIE WĄTPLIWOŚCI ROZGRZESZAŁ CHODZĄC POD TARBENAKULUM BŁAGAJĄC ,O MIŁOSIERDZIE , MIŁOSIERDZIE RÓWNIEŻ ZA TO ,ŻE NIE ROZGRZESZYŁ DWUKROTNIE . ...
Dodano: 15.03.2019 23:15    Przez: ~L
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO