WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Podsumowanie Światowego Tygodnia Mózgu 2019 w Żychlinie

Dodano: 18.03.2019 10:05

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, odbyło się podsumowanie Światowego Tygodnia Mózgu 2019.

Autorkami projektu „Stres a nasz mózg – walka do wygrania” są Joanna Gadomska, Ewelina Jankowska, Monika Kieliszak, Agnieszka Marciniak, Agnieszka Rogalska i Ewa Wallis. W ramach projektu przeprowadzono wiele działań, tj wykłady i warsztaty dla uczniów z ZSEU w Żychlinie oraz uczniów ze szkół powiatu konińskiego, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców Konina, Żychlina i Starego Miasta, które miały miejsce w ZSEU w Żychlinie: wykłady: „Mózg kobiety a mózg mężczyzny” Joanna Gadomska, „Wpływ stresu na zdrowie” Cyntia Szymańska, "Stres w różnych kulturach” Agnieszka Marciniak,„Stres i jego wpływ na funkcjonowanie człowieka. Metody radzenia sobie ze stresem” Margareta Kurzawa oraz liczne warsztaty tj.: „O zarządzaniu sobą w stresie" oraz „Emisja, higiena i rehabilitacja głosu", Marlena Brzezińska – Stawicka, warsztaty kulinarne „Brain food – nakarm swój mózg, a on Ci się odwdzięczy” Katarzyna Hryciuk, „Co stresuje młodych ludzi” oraz „Zdrowe sposoby walki ze stresem” – Joanna Gadomska, „Praca i pasja – czy to możliwe?” Żanetta Matlewska, „Gry i zabawy neurodydaktyczne, jako forma walki ze stresem” Ewa Wallis, „Radzimy sobie ze stresem” Monika Kieliszak, „Joga dobra na stres” Julita Roszak, „Siła oddechu” Agnieszka Rogalska, „Osiągnięcie stanu relaksu metodą SITA” Ewelina Jankowska, „Sportem w stres” Bartosz Pluciński

W ramach projektu zaplanowano dalszy cykl wykładów : Ewelina Petzke – 4 kwietnia – „Chemiczne podłoże stresu”, Joanna Gadomska – 10 kwietnia – „Wpływ alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy na mózg człowieka”, Izabela Sołtysik – 17 kwietnia - „Czy to prawda, że stres jest motorem wszystkich naszych działań? Czy można go oswoić lub całkowicie wyeliminować? , Joanna Gadomska – 30 kwietnia – „Budowa i praca naszego mózgu”

Podczas podsumowania projektu zaprezentowane zostały także wyniki ogólnopolskiej ankiety „Stres w życiu naszych uczniów”, w której uczestniczyło ponad 2200 uczniów ze szkół podstawowych (klasy V, VI, VII i VIII), gimnazjalnych (III klasa) oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Miała miejsce również premiera części I filmu „Zdrowe sposoby walki ze stresem”, który składał się z kilku filmików nagranych przez uczniów i nauczycieli ze szkół z całej Polski, które dołączyły do projektu. Zaprezentowany został również filmik przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Przedszkola Nr 4 w Koninie pod tytułem „Nasze sposoby na stres, czyli Biały Konik poleca”.

W czasie uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie dwóch ogólnopolskich konkursów, organizowanych w ramach tego projektu: konkurs plastyczny na plakat „Stop dla narkotyków, alkoholu, papierosów i dopalaczy”; konkurs na prezentację multimedialną „Zdrowe sposoby walki ze stresem”; oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom i osobom wyróżnionym w konkursach. Nagrody w konkursach ufundowało Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Fundacja Dana z Brukseli. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Marzena Pałasz, dietetyk, która wygłosiła bardzo ciekawy wykład „Balans w życiu, bilans w diecie – jak nakarmić swój mózg zdrowo i bezstresowo”.

Dla wszystkich laureatów konkursów oraz gości wystąpiła Julia Krzosek, uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w ZSEU w Żychlinie, zaprezentowała swój mini recital, grając na ukulele. Po uroczystości uczestnicy podsumowania zostali zaproszeni na wystawę nagrodzonych prac konkursowych, wystawę ulotek antystresowych zaprojektowanych przez uczniów klasy III TOR z ZSEU w Żychlinie, do kącika antystresowego przygotowanego przez Wydawnictwo IBIS oraz na chwilę refleksji przy kawie i słodkim poczęstunku. 

slajd 2 z 9

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo ZSEU w Żychlinie. Moja była szkoła.
Dodano: 18.03.2019 12:07    Przez: ~Była uczennica
Światowy dzień mózgu, to chyba mógł to wymyśleć tylko bezmózgowiec ?
Dodano: 18.03.2019 12:20    Przez: ~Mózg się ludziom lasuje
Super projekt, fajne pomysły. Może wreszcie nauczyciele rozpoczną rozmawiać z uczniami o stresie, szczególnie teraz przez egzaminami klas 8 i 3 klasy gimnazjum.
Dodano: 18.03.2019 13:06    Przez: ~mama
Brawa za kreatywność i pomysł na projekt. Fajnie, że nauczycielom chce się działać i wymyślać, a nie tylko zmuszać uczniów do zakowania na pamięć.
Dodano: 18.03.2019 14:31    Przez: ~Podpis
Muszą brać udział.... wszystko obowiązkowe na ocenę.....każdy konkurs ! Każdy projekt...i nauczyciele później pochwały....
Dodano: 20.03.2019 16:11    Przez: ~Szubin
Super szkoła, super nauczycieleZSEU - Rządzi
Dodano: 26.03.2019 22:17    Przez: ~Pppp.
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO