LM.plSportMPJ w Boksie: Brazdys i Tomalczyk w finałach!

MPJ w Boksie: Brazdys i Tomalczyk w finałach!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Robert Brazdys i Dominik Tomalczyk, zawodnicy Zagłębia Konin, awansowali do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. Brązowe medale wywalczyli Mateusz Tomalak i Dominik Wojtczak.

W piątek w hali przy ul. Dworcowej rozgrywane były półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. O medale walczyła czwórka pięściarzy Zagłębia Konin. Na samym początku na ringu zaprezentował się Mateusz Tomalak. W kat. 49 kg koninianin krzyżował rękawice z Gabrielem Blezieniem (Morsy Dębica). Walka trwała niecałe dwie rundy - w drugiej odsłonie pojedynku sędziowie zadecydowali o porażce pięściarza Zagłębia Konin przez RSC. Mimo tego Tomalak zakończył mistrzostwa z brązowym medalem.

W kat. 64 kg swój kolejny pojedynek stoczył Robert Brazdys. Drugi z zawodników Zagłębia Konin w półfinale zmierzył się z Karolem Osipowiczem (Nowi Polnica). Dla koninianina była to kolejna trudna przeprawa, ale znów zakończona pozytywnym werdyktem sędziów. To oznacza, że Brazdys w niedzielę zaboksuje w finale o złoto, ma już jednak zagwarantowany co najmniej srebrny medal.

Bardzo dobrze swoją walkę rozpoczął rywalizujący w kat. 69 kg Dominik Wojtczak. W drugiej rundzie przewagę zdobył jednak jego rywal, Adrian Krukowski (Mazur Ełk). Koninianin dwukrotnie był liczony, po silnym ciosie na tułów sędzia zdecydował się zakończyć walkę. Wojtczak przegrał przez RSC i zakończył udział w mistrzostwach z brązowym medalem.

Drugim finalistą mistrzostw Polski został Dominik Tomalczyk. W kat. +91 kg koninianin wygrał na punkty z Szymonem Nadłonkiem (Fight Club Koszalin). Podobnie, jak Brazdys, Tomalczyk ma już zagwarantowany srebrny medal, ale w sobotę walczyć będzie o złoto i mistrzostwo Polski.

Finały Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie rozegrane zostaną jutro w hali sportowej przy ul. Dworcowej 2a w Koninie. Początek o godz. 11.00.

MPJ w Boksie: Pierwszy brąz dla Zagłębia, czekamy na więcej! [AKT.]