facebook
wyszukiwarka

MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla Brazdysa!

Dodano: 23.03.2019 13:34

Złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie w kat. 64 kg wywalczył Robert Brazdys. Wicemistrzem w kat. +91 kg został Dominik Tomalczyk.

Do finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie awansowało dwóch zawodników Zagłębia Konin. W kat. 64 kg z Marcinem Chudobińskim (RKS Łódź) zmierzył się Robert Brazdys. Koninianin przeboksował całe trzy rundy i decyzją sędziów zwyciężył 4:1. To pierwsze mistrzostwo Polski wywalczone przez Brazdysa (w zeszłym roku zdobył brązowy medal) i pierwszy złoty krążek na tegorocznych mistrzostwach dla Zagłębia Konin.

Ze srebrem udział w mistrzostwach zakończył Dominik Tomalczyk. Walczący w kat. +91 kg pięściarz Zagłębia przegrał w piewrszej rundzie finału przez poddanie narożnika z Oskarem Koperą (Orkan Gorzów Wlkp.). Łącznie Zagłębie zakończy tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów z dorobkiem czterech krążków. Wczoraj dwa brązowe medale wywalczyli Dominik Wojtczak i Mateusz Tomalak.