WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wiosna odwiedziła Posadę, a mieszkańcy ją ciepło powitali 

Dodano: 24.03.2019 11:36

Na wspólny spacer sprzed pałacu w Posadzie nad miejscowy stawek i topienie marzanny, zaprosiła mieszkańców rada sołecka i sołtys Kazimierz Król.

- Po tegorocznych wyborach sołeckich, postanowiliśmy zrobić coś dla mieszkańców Posady – mówi Kazimierz Król, który został sołtysem Posady. - Coś, co by integrowało środowisko. Część Posady to jest trochę taka sypialnia Konina, w starej części z kolei zasiedziali mieszkańcy, którzy się znają od lat. Są jeszcze bloki. Chodziło więc o integrację całej miejscowości. Przy współudziale stowarzyszenia Wioska z Przytupem, Koła Pałacowego Posada i OSP Bielawy, postanowiliśmy, że zrobimy najpierw coś dla dzieci. Stąd barwne powitanie wiosny. 

Jednym z grona współorganizatorów sobotniej imprezy w Posadzie była też Fundacja Grupa Inicjatywna Pałac Posada. Pogoda dopisała wyśmienicie. Kolorowe kukły zostały zrobione przez dzieci na poprzedzających "powiatanie wiosny" warsztatach. Przed pałacem w Posadzie, gdzie mieści się także filia Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim, zebrali się mieszkańcy. Stamtąd wyruszył kolorowy korowód, który z marzannami dotarł nad stawek, gdzie symbolicznie pożegnano zimę, a z tłumu wyłoniła się barwna pani wiosna, która poprowadziła korowód z powrotem do pałacu. Tam kontynuowano to ciepłe, wiosenne popołudnie

- To pierwsza, wspólna inicjatywa na rzecz integracji – mówi Kazimierz Król. - W planach mamy kolejne, jak chociażby rajd rowerowy, dzień dziecka, dzień sąsiada, czy dzień pieczonego ziemniaka.

slajd 1 z 28
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Posada,   Kazimierz Biskupi,   GOK,   powiatanie wiosny,  
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO