WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

TuliBabki, czyli śpiewające babki z gminy Tuliszków na tournée

Dodano: 24.03.2019 13:04

Zespół "TuliBabki" działający przy MGOK w Tuliszkowie, krzewi muzykę ludową regionu Wielkopolski i nie tylko. Zespół wystąpił w OSP Piętno. To część gminnego tournée z okazji 10-lecia zespołu.

Tulibabki - to zespół wokalny krzewiący muzykę ludową, ukazujący różnorodność i bogactwo świata pieśni i piosenki. Zespół prowadzi kompozytorka, wokalistka, dyrygentka - Joanna Gogulska, znana od lat ze swej różnorodnej muzycznej kreatywności i aktywności. TuliBabki mają w swym repertuarze szeroki wachlarz utworów od pieśni XVII-wiecznych poprzez popularne utwory muzyki rozrywkowej do współczesnych utworów Czesława Niemena, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego. Wszystkie utwory w niepowtarzalnej aranżacji – Joanny Gogulskiej.

Najpierw był chór Vocalis. Na początku śpiewały w nim dzieci, młodzież i dorośli, nauczyciele wraz ze swoimi uczniami, rodzice i ich dzieci, zdrowi i niepełnosprawni – osoby, które lubiły śpiewać. W roku 2013 zespół przyjął nazwę TuliBabki. Tworzą go nauczycielki tuliszkowskiego przedszkola, młodzież i rodzice. Wspólnie pracują nad współbrzmieniem wielu głosów, poruszają się po przeróżnych rejonach muzycznej stylistyki. TuliBabki mają już za sobą szereg koncertów w gminie Tuliszków i poza nią, biorą udział w różnych projektach muzycznych, akcjach charytatywnych i są dumne, że śpiewały z takimi gwiazdami jak: Tadeusz Woźniak, Eleni, Justyna Majkowska, Jerzy Połomski, Paweł Orkisz

Z okazji 10-lecia, TuliBabki występują w sołectwach na terenie gminy Tuliszków. Wszędzie ciepło i życzliwie przyjmowane z powodu oryginalnego w brzmieniu przekazu. Te koncerty w salach OSP to prawdziwe perełki. Publiczność bowiem chętnie przyłącza się do wspólnego śpiewu albo ze wzruszeniem słucha niektórych utworów zaaranżowanych przez Joannę Gogulską.

 

 

slajd 1 z 12
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tulibabki,   Joanna Gogulska,   MGOK Tuliszków,  
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO