WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin leży w sercu Europy. Przedsiębiorcy o przyszłości regionu

Dodano: 4.04.2019 15:49
Źródło: LM.pl

Około 110 osób wzięło udział w pierwszym Konin Business Meeting. Przedsiębiorcy dyskutowali o tym, co dalej z regionem.

Właściciele małych i średnich firm, ale także instytucji okołobiznesowych spotkali się dziś w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. To miała być okazja do tego, żeby środowisko przedsiębiorców się poznało, wymieniło doświadczenia, ale też zainspirowało.

- Nasze miasto w zasadzie wyrosło na wielkim przemyśle. Musimy pamiętać, że Konin jest miastem, w którym nie było istotnych tradycji przedsiębiorczości. Naszym wyzwaniem jest teraz wymyślenie tego miasta na nowo. Oczywiście na pewno ogromną rolę ma do odegrania samorząd, ale też przedsiębiorcy. Jeżeli gospodarka w jakimkolwiek miejscu się rozwija, to idzie za tym rozwój innych dziedzin życia – mówił Mateusz Kowalewski, prezes firmy „Hortimex”, współorganizator Konin Business Meeting. - Mój tata kiedy zakładał działalność to nie były czasy sprzyjające prywatnej inicjatywie. W latach 90-tych przedsiębiorczość była mile widziana, ale otoczenie gospodarcze wcale nie było przyjazne. Dlaczego to mówię? Bo czasy są zawsze złe, albo zawsze dobre. Wszystko zależy od tego, jak do tego podejdziemy. Naszym jedynym ograniczeniem w jakimkolwiek działaniu jest tylko nasza wyobraźnia. Tylko od nas samych zależy, czy będziemy coś robić, czy się poddamy. Jeżeli chcemy, że w Koninie coś się wydarzyło, musimy zacząć coś robić – dodał.

Prezydent Piotr Korytkowski witając przedsiębiorców podkreślił, że Konin jest w okresie transformacji.

- Filarem rozwoju i transformacji będą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dlatego tak ważne jest stworzenie przestrzeni do współpracy, wymiany pomysłów i umacniania dotychczasowych relacji. Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność i ci funkcjonujący już na rynku muszą wiedzieć, że samorząd miasta Konina jest i będzie dla nich wsparciem – mówił Piotr Korytkowski. - W ujawnionym niedawno komunikacie Johnson Matthey było napisane, że Konin leży w sercu Europy. Firma angielska to zauważyła. Chciałbym, żebyśmy też mieli taką świadomość, że Konin leży w sercu Europy, Polski i Wielkopolski Wschodniej. Pamiętajmy o tym, wyciągnijmy z tego wnioski, a w przyszłości korzyści – dodał.

Przedsiębiorcy rozpoczęli spotkanie od dyskusji o misji, wizji i strategii firm. Zastanawiano się, czy ich posiadanie jest receptą na rozwój i sukces. Jak podkreślali zaproszeni goście, w czasach kiedy wszystko szybko się zmienia, strategia przedsiębiorstwa nie powinna być tworzona na dłużej niż 2-3 lata. Kolejny panel dotyczył tego, czy jak powiększać skalę biznesu i czy z Konina można odnieść międzynarodowy sukces. Nie zabrakło też warsztatów związanych z przyciągnięciem i zatrzymaniem pracownika w firmie, sukcesji w firmie rodzinnej, a także projektowania usług i produktów.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Z czasem nikt nie dojedzie do Konina, bo drogi i mosty będą zamknięte albo z powodu remontu lub stanu technicznego.
Dodano: 4.04.2019 15:58    Przez: ~Tom
Konin leży w sercu Europy... a serce jest bardzo chore - dramatyczny stan gospodarczy - bezrobocie, brak inwestycji ; dramatyczny kryzys demograficzny; dramatyczny kryzys komunikacyjny oraz dramatyczny kryzys intelektualny - brak odpowiedniej klasy rządzącej mającej wizję naprawy tego chorego serca.
Dodano: 4.04.2019 16:05    Przez: ~Obserwator szpitalny
I w tym sercu Europy za chwilę nie będzie można przeprawić się na drugą stronę rzeki mającej kilkadziesiąt metrów szerokości. Dramat!
Dodano: 4.04.2019 16:26    Przez: ~true
Nie licz na POlityków z PO.
Dodano: 4.04.2019 18:51    Przez: ~Wojtek
"Prezydent Piotr Korytkowski witając przedsiębiorców podkreślił, że Konin jest w okresie transformacji"..... no przecież Prima Aprilis już był.... ha ha ha
Dodano: 4.04.2019 16:28    Przez: ~kkk

KOMENTARZE

Z czasem nikt nie dojedzie do Konina, bo drogi i mosty będą zamknięte albo z powodu remontu lub stanu technicznego.
Dodano: 04.04.2019 15:58    Przez: ~Tom
Korytkowski twierdzi, że Konin ma okres? Ktoś wie ile taki okres trwa? Bo bez tej wiedzy, to pewnie nie ma co zaczynać . Odezwij się Pan jak się okres będzie kończył.
Dodano: 04.04.2019 17:43    Przez: ~wytrzymam?
Pnie Korytkowski, Pan teraźniejszości nie ogarniasz. Na dzień do przodu nie masz Pan realnych planów, a gdzie o przyszłości Panu mówić. Nie znamy dnia i godziny kiedy Pan konin doprowadzisz do bankructwa i ruiny. Starasz się Pan żebyśmy długo na to nie czekali. O take Polkske Panu chodziło?
Dodano: 04.04.2019 18:02    Przez: ~plusy ujemne
Nie licz na POlityków z PO.
Dodano: 04.04.2019 18:51    Przez: ~Wojtek
A co z Doliną Energii?? kiedy będzie!!??
Dodano: 04.04.2019 21:28    Przez: ~Fgh
Ten region funkcjonuje bo duzo ludzi na zachod jezdzi tyrac
Dodano: 04.04.2019 22:07    Przez: ~E
Konin to zadupie. A do tego jeszcze przesiakniete komunizmem.
Dodano: 04.04.2019 22:11    Przez: ~Pq
A co ten Florek tam robi pognać dziada wpław na drugą stronę. Co on zrobił dla naszego regionu gdy był wojewodą? Nic nie zrobił to jest nieudacznik, który z mizernym skutkiem prowadził warsztat geodezyjny. Mierny bierny ale wierny to zrobili z nieudacznika wojewodę niestety bardzo miernego, być może o to chodziło.
Dodano: 04.04.2019 23:23    Przez: ~Pn
Ci co pamiętają to wiedzą jak Kowalewski firmę założył, jak się uwłaszczyl. Teraz nie miał by żadnych szans.
Dodano: 04.04.2019 23:26    Przez: ~Pn
Panie Franku, czy pan żeś na głowę upadł, że szukałeś pan pracowników prze urząd pracy? Przecież oni tam sami sobie pracy nie potrafili znaleźć, a co dopiero innym! No, chyba, że chciał pan frajerów poniżej 30 roku życia na staż z refundacji, ale to teraz nie ma co płakać. Nikt nie szuka ofert pracy w PUP.
Dodano: 05.04.2019 01:59    Przez: ~mall
Trolu pissuarski On dziad to cie zrobil tluku jeden.
Dodano: 05.04.2019 06:45    Przez: ~Pn
Pn to dopiero jest tłuk, a lewicą śmierdzi z daleka.
Dodano: 05.04.2019 12:29    Przez: ~Szambo
Bando frustratów konińskich. To Lata rządów SLD, prezydenta Nowickiego doprowadziły do tego, że mosty się walą, albo były budowane w sposób karygodny, czego dziś mamy konsekwencje. Korytkowski przejął zarządzanie z woli mieszkańców, z ponad 50 procentowym poparciem - 21 listopada zeszłego roku - to niespełna 4 miesiące. O co Wam chodzi? Nie ma czarodziejskiej różdżki. Dziesięciolecia zaniedbań nie da się odrobić w kilka miesięcy. Trzeba być matołem i kompletnym durniem, żeby myśleć inaczej. Same porządki w kadrach miejskich, zmiana mentalności konińskich urzędników zajmie sporo czasu. Jak na tak krótki odcinek czasu i tak sporo się dzieje.
Dodano: 05.04.2019 12:53    Przez: ~Mieszkaniec
Konin leży w sercu Europy... a serce jest bardzo chore - dramatyczny stan gospodarczy - bezrobocie, brak inwestycji ; dramatyczny kryzys demograficzny; dramatyczny kryzys komunikacyjny oraz dramatyczny kryzys intelektualny - brak odpowiedniej klasy rządzącej mającej wizję naprawy tego chorego serca.
Dodano: 04.04.2019 16:05    Przez: ~Obserwator szpitalny
Dramatyczny...to ty jesteś i twoje podejscie do życia
Dodano: 04.04.2019 17:56    Przez: ~Wacek
Dramatyczny kryzys intelektualny dotknął Obserwatora szpitalnego. Bezrobocie ?? - od początku roku szukam pracowników. Mimo zgłoszenia w Urzędzie pracy nie zgłosił się NIKT. Płaca na poziomie 2800 - 3000 zł netto. Brak inwestycji - proszę przejechać się po okolicach - ile nowych domów się buduje. Inwestuje Chemat, Huta, będzie angielska fabryka baterii, wielkie inwestycje planuje ZEPAK. Jest całe mnóstwo małych firm i ciągle powstają nowe. Klasa rządząca wizję ma. Na pewno jest to diametralna zmiana w stosunku do władzy na szczęście minionej. Jak będzie - okaże się za kilka lat. Dolina energii jeśli powstanie to pierwsze jej oznaki pojawią się jeszcze przed końcem aktualnej kadencji. Przed wyborami obietnic było dużo - będzie z czego rozliczać. Mimo, że nie jestem miłośnikiem rządzącej nami opcji politycznej, życzę im sukcesu i trzymam kciuki. Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy Konina i okolic. Również Ci tak pesymistycznie komentuj ...
Dodano: 04.04.2019 22:41    Przez: ~Franek
Kiedy będziesz pan w ART - KLUBIE POtańczysz sobie Pan
Dodano: 04.04.2019 22:53    Przez: ~Upi
@Upi - kiedy? Jak kaczafi odejdzie w niebyt. A to juz blizej jak dalej.😁
Dodano: 05.04.2019 09:28    Przez: ~Pn
I w tym sercu Europy za chwilę nie będzie można przeprawić się na drugą stronę rzeki mającej kilkadziesiąt metrów szerokości. Dramat!
Dodano: 04.04.2019 16:26    Przez: ~true
Konin bedzie jak Stambuł
Dodano: 04.04.2019 22:10    Przez: ~Tur
"Prezydent Piotr Korytkowski witając przedsiębiorców podkreślił, że Konin jest w okresie transformacji"..... no przecież Prima Aprilis już był.... ha ha ha
Dodano: 04.04.2019 16:28    Przez: ~kkk
transformaxcja trwa od 1994
Dodano: 04.04.2019 17:11    Przez: ~czerwona świnia
Ten nowy inwestor niech zacznie łodzie dla mieszkańców produkować a nie części do aku.
Dodano: 04.04.2019 16:28    Przez: ~biznesman
Tylko plakac potraficie. Zalosne. A co wy, poza jadem i niechecia zrobiliscie dla Jonina??
Dodano: 04.04.2019 17:34    Przez: ~Pn
dla Jonina jeszcze nic... ale się postaramy.... w najbliższym "okresie" ha ha ha
Dodano: 04.04.2019 21:03    Przez: ~kkk
Zobaczcie jak się wygina na krześle były wojewoda wielkopolski Pan Lorek, członek PO, siedzący obok Prezydenta.
Dodano: 04.04.2019 18:56    Przez: ~Obserwator
Florek, nie lubię GO bo z PO.
Dodano: 05.04.2019 12:33    Przez: ~Celina
biznesmeni - hm !!!!!!!!!???????
Dodano: 04.04.2019 19:01    Przez: ~daaniel
Jakie miasto tacy biznesmeni. Pseudobiznesmeni.
Dodano: 04.04.2019 19:03    Przez: ~ikor
Ten na drugim zdjęciu z mikrofonem jakby go przycisneło do WC taki spięty.
Dodano: 04.04.2019 19:01    Przez: ~iza
Balcerowicz musi odejść...