Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?

Pożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?

Materiał promocyjny

Dodano:
Pożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?

Kiedy pojawia się potrzeba zdobycia dodatkowych pieniędzy, jedną z możliwości ich uzyskania jest pożyczka w domu klienta. Na czym ona polega? Kto najczęściej z niej korzysta? Ile kosztuje? Warto poznać odpowiedzi na te pytania, zanim się podpisze umowę.

Dla kogo pożyczka w domu klienta

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka w domu klienta polega na tym, że do mieszkania przychodzi przedstawiciel lub pośrednik, który w imieniu wybranej firmy zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z udzieleniem pożyczki. Można ją otrzymać wyłącznie w firmach pozabankowych – w bankach tego rodzaju oferty nie są dostępne. W zależności od firmy pożyczka wiąże się z weryfikacją dochodów lub nie jest ona przeprowadzana. Czytaj dalej i sprawdź, jak działa pożyczka w domu klienta.

Pożyczka w domu jest interesującą dla osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z ofert online, np. ze względu brak konta internetowego w banku czy nieumiejętność obsługi komputera, a do najbliższej placówki firmy pożyczkowej nie mogą się udać np. z uwagi na dużą odległość czy zły stan zdrowia. Przykładem tego rodzaju klientów mogą być osoby starsze, które mieszkają na wsiach i w niewielkich miejscowościach, gdzie usługi finansowe nie są dostępne.

Gdzie i jak szukać pożyczki w domu klienta

Ofertę pożyczki w domu można znaleźć dosłownie wszędzie, począwszy od Internetu, poprzez gazetę i telewizję, skończywszy na słupach ogłoszeniowych. Decydując się na podpisanie umowy z daną firmą, warto ją sprawdzić i upewnić się, że jest wiarygodna, np. poprzez zweryfikowanie jej danych rejestrowych. Formalności związane z pożyczkami w domu są niewielkie i z reguły ograniczają się tylko do sprawdzenia tożsamości i niekiedy do osiąganych dochodów. Ponadto firmy sprawdzają historię kredytową wnioskodawcy – jeżeli jest zła, a jego nazwisko znajduje się w bazach nierzetelnych dłużników, szanse na otrzymanie pożyczki są praktycznie zerowe. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być pożyczka bez dochodu – więcej w artykule: o pożyczce na raty bez dochodu.

Wybierając ofertę pożyczki w domu, należy zwracać uwagę przede wszystkim na koszty. Niestety nie są one niskie i poza dużym oprocentowaniem oraz równie wysoką prowizją obejmują też opłaty związane z obsługą w domu klienta. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego rodzaju pożyczek z reguły wynosi co najmniej kilkaset procent, czyli nawet kilkadziesiąt razy więcej niż kredytu gotówkowego dostępnego w banku. Jeśli chodzi o zalety, to oprócz ograniczonych formalności warto zwrócić uwagę na dużą elastyczność i możliwość wyboru różnych kwot oraz terminów spłaty.

Minimum formalności

W jakim wieku można otrzymać pożyczkę w domu? To zależy od polityki danej firmy – podczas gdy w jednej placówce obsługuje się klientów od 18. roku życia, w innej minimalny wiek wnioskodawcy jest określony na poziomie 21 lat. Poszukując oferty, warto zajrzeć do Internetu, żeby mieć jak największy przegląd rynku, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu porównywarek i rankingów pożyczek. Za ich pośrednictwem w kilka chwil można się dowiedzieć, gdzie są dostępne najtańsze i spełniające indywidualne kryteria pożyczki z obsługą w domu. Wystarczy tylko wpisać kwotę i termin spłaty w formularzu, żeby otrzymać szybki wgląd w wiele ofert.

Podpisując umowę, pamiętaj, żeby ją dokładnie przeczytać i w pełni zrozumieć jej treść. Składając na niej swój podpis, zobowiązujesz się do przestrzegania jej zapisów, a w razie ich złamania – do poniesienia określonych sankcji. Żeby w razie czego się przykro nie rozczarować, wyjaśnij każdy wątpliwy punkt umowy, zanim ją parafujesz.

Pożyczka w domu klienta - dla kogo, na jakich zasadach, ile kosztuje?
Czytaj więcej na temat:budżet domowy, finanse osobiste, pożyczka
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole