WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

Dodano: 15.04.2019 17:34
Źródło: LM.pl

Koniec utrudnień na drugiej przeprawie przez Wartę w Koninie. Tuż przed Wielkanocą, kierowcy będą mogli jeździć również wschodnią nitką.

O dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, firma zakończyła wymianę kabli sprężających na odcinku Rondo Miast Partnerskich - skrzyżowanie z ul. Nadrzeczną. To oznacza, że wschodnia nitka z powrotem będzie otwarta dla ruchu kołowego. Decyzję dopuszczającą do eksploatacji wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

Przypomnijmy, że w pierwszych dniach marca br. wyłączony z ruchu został fragment Trasy Bursztynowej w Koninie, a powodem tego była naprawa kabla sprężającego. Prace miały się zakończyć po miesiącu. Pod koniec marca, prezydent Piotr Korytkowski poinformował, że wydłużą się one o kolejny miesiąc. Do tej pory wymienione zostały cztery kable, z czego trzy w ostatniej serii prac trwających od niemal 1,5 miesiąca. Najpierw wykonawca robót na swój koszt miał w marcu wymienić jeden kabel i wrócić na estakadę po kilku tygodniach, by dokończyć prace. W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.

Tymczasem nie na koniec kwietnia, a już dzisiaj w nocy, pracownicy Zarządu Dróg Miejskich będą przywracać ruch na przeprawie. Decyzję taką wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

- Powyższe dopuszczenie obowiązuje do 30 czerwca 2019 r., tj. do czasu opracowania końcowej ekspertyzy estakad - czytamy w uzasadnieniu decyzji. - To oznacza, że obiekt w tym czasie musi być poddawany m.in. regularnym przeglądom i jeśli nie wystąpią żadne awaryjne sytuacje - to w estakadach części wschodniej mamy sytuację opanowaną - mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. 

Jak podkreśla Grzegorz Pająk, we wtorek rano ruch będzie się odbywał płynnie w obu kierunkach.Teraz jeszcze trwają prace sprawdzające na estakadach zachodniej części przeprawy oraz na moście.

  • Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja przekonany jestem ze ten bubel w najblizszym czasie znowu zamkniety bedzie. Strach tym jechac
Dodano: 15.04.2019 18:20    Przez: ~kierowca
Ciekawe na jak dlugo...
Dodano: 15.04.2019 17:51    Przez: ~Hmmm
Oooo wreście inwestorzy z Kataru przyjadą
Dodano: 15.04.2019 18:16    Przez: ~Ufo
W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.A na czyj koszt moze nas podatników spartolili robote to wymieniaja na swoj koszt!!!!
Dodano: 15.04.2019 19:27    Przez: ~obywatel konina
Jaką wazelina
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Gy

KOMENTARZE

Ol jeeeee nareszcie ihhhaaaa super kozak
Dodano: 15.04.2019 17:50    Przez: ~U
Chyba az przestane strajkować
Dodano: 15.04.2019 17:52    Przez: ~Nauczyciel
W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.A na czyj koszt moze nas podatników spartolili robote to wymieniaja na swoj koszt!!!!
Dodano: 15.04.2019 19:27    Przez: ~obywatel konina
Za ten syf odpowiada pseudokierownik wydzialu drog. I dostaje sowite premie za partactwo.
Dodano: 15.04.2019 20:17    Przez: ~Taka prawda
Ciekawe na jak dlugo...
Dodano: 15.04.2019 17:51    Przez: ~Hmmm
nauczyciele strajkują i dostaną jeszcze za to kasę...
Dodano: 15.04.2019 18:24    Przez: ~robcio
Dostaną kasę od Prezydenta, taki hojny ? Ale to wbrew prawu.
Dodano: 15.04.2019 18:29    Przez: ~Obywatel
ale dostaną
Dodano: 15.04.2019 18:31    Przez: ~a
Prawo ustala pan Prezes.
Dodano: 15.04.2019 18:32    Przez: ~Sym.PiS
BMW i wszystko jasne
Dodano: 15.04.2019 19:04    Przez: ~Pn
Brawo prezydencie korytowski! konin jest panu wdzieczny, dziekujemy, może pan dużo więcej niż poprzednik nowicki. Ma pan zapewnioną wygraną w drugiej kadencji i trzeciej.
Dodano: 15.04.2019 18:00    Przez: ~wdzieczny wyborca
Jaką wazelina
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Gy
Niech zrobi coś ponad program i wyciągnie konin z tej depresji, to wtedy może wygra następną kadencję.... To jego praca i jakby tego nie załatwił, to po prostu byłby cyrk i żenada... Jak pracownik stacji benzynowej zatankuje Ci samochód, to też tak mu wiwatujesz z wdzięcznością??
Dodano: 16.04.2019 08:26    Przez: ~...
Póki co jest dużo bardziej aktywny, to sie chwali.
Dodano: 16.04.2019 22:39    Przez: ~123qqq
Stara sie ten nasz prezydent.
Dodano: 15.04.2019 18:04    Przez: ~Miś
Nooooo he he
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Ytr
Oooo wreście inwestorzy z Kataru przyjadą
Dodano: 15.04.2019 18:16    Przez: ~Ufo
A ja przekonany jestem ze ten bubel w najblizszym czasie znowu zamkniety bedzie. Strach tym jechac
Dodano: 15.04.2019 18:20    Przez: ~kierowca
To nie jezdzij tam
Dodano: 16.04.2019 11:04    Przez: ~Tt
teraz czas na zachodnią nitke mostu
Dodano: 15.04.2019 18:25    Przez: ~acze
Na tydzień, czy na dwa???
Dodano: 15.04.2019 18:26    Przez: ~Kierowca
Czyli co, firma naprawiająca te kable zbiera zabawki, pakuje się i wyjeżdza z nienaprawionego mostu i już jej nie ujrzymy ? Bo z treści artykułu niewiele można się dowiedzieć.
Dodano: 15.04.2019 18:28    Przez: ~K-n
toż to nasza Mistrzyni Pióra pisała ten artykuł - to i tak ciesz się że w ogóle coś zrozumiałeś. He,he,he....
Dodano: 16.04.2019 13:25    Przez: ~kkk
Co by tu jeszcze zaorać? hmmm
Dodano: 15.04.2019 18:28    Przez: ~PO-SLD-SLD-PO
Na wiosnę się sieje, aby ziarno urosło i wydało plon, czy w Koninie pod rządami PO coś wyrośnie ?
Dodano: 15.04.2019 18:32    Przez: ~Siewca
Nowogrodzką bo od piątku patrzę na konto i nie ma pincet na krowę.
Dodano: 15.04.2019 19:05    Przez: ~naiwny wyborca PiS
Brawo PiS