WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Najlepsze babki i babeczki w biurze poselskim. Konkurs rozstrzygnięty

Materiał promocyjny

Dodano: 19.04.2019 09:54

Idealna wielkanocna babka to taka, jaką upiekły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Warence (gmina Turek). Tak orzekła komisja, która oceniała wypieki zgłoszone na konkurs organizowany przez posła Ryszarda Bartosika. Wyjątkowych babek było jednak więcej, w tym jedna, którą otrzymał prezydent Andrzej Duda.

11 marca poseł Ryszard Bartosik spotkał się z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tureckiego i ogłosił konkurs na najlepszą wielkanocną babkę. Do rywalizacji przystąpiło 41 kół, które łącznie przygotowały i dostarczyły do biura poselskiego w Turku aż 60 ciast.  - Jestem miło zaskoczony, jestem w szoku, że jest tylu uczestników konkursu. Od poniedziałku mam tutaj w swoim biurze cukiernię, której się nie spodziewałem - mówił poseł Bartosik podczas ogłoszenia wyników, które miało miejsce w środę, 17 kwietnia. W komisji konkursowej znalazły się znawczynie tematu: Ilona Wieczorek, Magdalena Gonczarewicz, Beata Bartczak, Anna Tyczyńska i Janina Kolęda. Wypieki oceniano według jednakowych dla wszystkich kryteriów, taki jak dekoracja, smak, pulchność, porowatość, oryginalność, sposób podania czy pomysłowość.

Wybór był niezwykle trudny. Zdecydowano jednak, że główna nagroda w wysokości dwóch tysięcy złotych trafi do Koła Gospodyń Wiejskich z Warenki. Dodatkowo jury przyznało także trzy wyróżnienia dla gospodyń z Targówki (gmina Malanów), Krwon (gmina Brudzew) oraz Leśnictwa (gmina Kawęczyn). Poseł postanowił też wyróżnić babkę przygotowaną przez panie ze Smaszewa. Było to szczególne wyróżnienie, bowiem to właśnie ich babka trafiła do rąk prezydenta Andrzeja Dudy podczas jego wizyty w Kole. Ryszard Bartosik wyróżnił też ciasto upieczone przez koło z Miłaczewa - przede wszystkim za dekorację. Babkę zdobiła bowiem podobizna posła.

Co stanie się z babkami? Zostaną nimi poczęstowani mieszkańcy Turku i Konina. Część trafi także do Domu Pomoc Społecznej w Skęczniewie (gmina Dobra).

Materiał wyborczy finansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

slajd 1 z 26
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Ryszard Bartosik,   polityka,   wielkanoc
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO