WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Maj to czas na Jazzonalia, czyli coroczne święto jazzu w Koninie

Dodano: 22.04.2019 12:07

Możdżer, Jopek i Orzechowski oraz Młynarski z Maseckim – to gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Jazzonalia.

Podczas majowego święta jazzu w Koninie nie zabraknie pianistyki i wokalistyki na najwyższym poziomie, a także brzmienia big bandów. Festiwal wystartuje 22 maja i potrwa pięć dni. W dwudziestej szóstej edycji imprezy nie zabraknie zatem głośnych nazwisk, gorących projektów muzycznych i utworów pochodzących z najnowszych wydawnictw płytowych, a także ciekawych przedsięwzięć koncertowych konfrontujących lokalne środowisko muzyczne z dorobkiem wybitnych osobowości polskiego jazzu.

Szczególnie mocna i intersująca w tym roku wydaje się być reprezentacja polskiej pianistyki jazzowej – począwszy od wirtuoza klawiatury - Leszka Możdżera, przez twórczego interpretatora jazzowej tradycji - Marcina Maseckiego i samozwańczego „chuligana” fortepianu - Piotra Orzechowskiego, po niezwykle czułego „akompaniatora”, Krzysztofa Herdzina, w zespole towarzyszącym jednej z najbardziej znanych wokalistek jazzowych – Annie Marii Jopek. Listę wyjątkowych gości dopełniają: jeden z najlepszych polskich puzonistów jazzowych – Grzegorz Nagórski oraz utalentowany wokalista i perkusista – Jan Emil Młynarski, syn znakomitego, zmarłego dwa lata temu, twórcy piosenek.

Tylko Leszek Możdżer i Piotr Orzechowski zaprezentują się w solowych projektach. Pozostali liderzy przywożą ze sobą znakomitych muzycznych partnerów, takich jak wspomniany Krzysztof Herdzin, ale też intrygujący perkusjonista Jerzy Rogiewicz, jeden z najlepszych saksofonistów tenorowych Jarosław Bothur czy wysoce ceniony kontrabasita Sławomir Kurkiewicz. Dwukrotnie podczas festiwalu na scenie zagoszczą liczniejsze formacje – jazz band Młynarski-Masecki oraz big band konińskiej szkoły muzycznej. Nie zabraknie również stałych przedsięwzięć edukacyjnych, takich jak warsztaty, jazzowa bitwa szkół czy Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej.

Ze względu na trwający w Domu Kultury „Oskard” remont festiwal odbędzie się w gościnnych wnętrzach Państwowej Szkoły Muzycznej i auli PWSZ w Koninie przy ul. Popiełuszki 4.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - prezydent Konina. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki - Dom Kultury Oskard w Koninie.

  • Maj to czas na Jazzonalia, czyli coroczne święto jazzu w Koninie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bylem na dzezonaliach kiedyś w Oskardzie albo w Energetyku... ...mozna było na sali palic i pić piwao ...wiecej już nie pójdę..
Dodano: 22.04.2019 12:58    Przez: janegab
Też jazzonalia jak i bluesonalia oraz rock z mikołajem to zeszło na psy. Kiedyś chętnie brałem udzial.. teraz strata czasu i ludzie już inni...
Dodano: 22.04.2019 20:04    Przez: ~Aleks
Dlaczego LM nie usuwa komentarzy ?
Dodano: 23.04.2019 18:28    Przez: ~Ignac
Cenzor się zdrzemnął ?
Dodano: 24.04.2019 11:33    Przez: ~Wolność słowa
Takich dzezonali z Prowizorką i legendarnym śp. Tomaszem Sachy już nie będzie TO BYŁO COŚ...ale mam CD i słucham wpominajac
Dodano: 23.04.2019 19:17    Przez: janegab
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO