WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Maj to czas na Jazzonalia, czyli coroczne święto jazzu w Koninie

Dodano: 22.04.2019 12:07

Możdżer, Jopek i Orzechowski oraz Młynarski z Maseckim – to gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Jazzonalia.

Podczas majowego święta jazzu w Koninie nie zabraknie pianistyki i wokalistyki na najwyższym poziomie, a także brzmienia big bandów. Festiwal wystartuje 22 maja i potrwa pięć dni. W dwudziestej szóstej edycji imprezy nie zabraknie zatem głośnych nazwisk, gorących projektów muzycznych i utworów pochodzących z najnowszych wydawnictw płytowych, a także ciekawych przedsięwzięć koncertowych konfrontujących lokalne środowisko muzyczne z dorobkiem wybitnych osobowości polskiego jazzu.

Szczególnie mocna i intersująca w tym roku wydaje się być reprezentacja polskiej pianistyki jazzowej – począwszy od wirtuoza klawiatury - Leszka Możdżera, przez twórczego interpretatora jazzowej tradycji - Marcina Maseckiego i samozwańczego „chuligana” fortepianu - Piotra Orzechowskiego, po niezwykle czułego „akompaniatora”, Krzysztofa Herdzina, w zespole towarzyszącym jednej z najbardziej znanych wokalistek jazzowych – Annie Marii Jopek. Listę wyjątkowych gości dopełniają: jeden z najlepszych polskich puzonistów jazzowych – Grzegorz Nagórski oraz utalentowany wokalista i perkusista – Jan Emil Młynarski, syn znakomitego, zmarłego dwa lata temu, twórcy piosenek.

Tylko Leszek Możdżer i Piotr Orzechowski zaprezentują się w solowych projektach. Pozostali liderzy przywożą ze sobą znakomitych muzycznych partnerów, takich jak wspomniany Krzysztof Herdzin, ale też intrygujący perkusjonista Jerzy Rogiewicz, jeden z najlepszych saksofonistów tenorowych Jarosław Bothur czy wysoce ceniony kontrabasita Sławomir Kurkiewicz. Dwukrotnie podczas festiwalu na scenie zagoszczą liczniejsze formacje – jazz band Młynarski-Masecki oraz big band konińskiej szkoły muzycznej. Nie zabraknie również stałych przedsięwzięć edukacyjnych, takich jak warsztaty, jazzowa bitwa szkół czy Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej.

Ze względu na trwający w Domu Kultury „Oskard” remont festiwal odbędzie się w gościnnych wnętrzach Państwowej Szkoły Muzycznej i auli PWSZ w Koninie przy ul. Popiełuszki 4.

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - prezydent Konina. Organizatorem Festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki - Dom Kultury Oskard w Koninie.

  • Maj to czas na Jazzonalia, czyli coroczne święto jazzu w Koninie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bylem na dzezonaliach kiedyś w Oskardzie albo w Energetyku... ...mozna było na sali palic i pić piwao ...wiecej już nie pójdę..
Dodano: 22.04.2019 12:58    Przez: janegab
Też jazzonalia jak i bluesonalia oraz rock z mikołajem to zeszło na psy. Kiedyś chętnie brałem udzial.. teraz strata czasu i ludzie już inni...
Dodano: 22.04.2019 20:04    Przez: ~Aleks
Dlaczego LM nie usuwa komentarzy ?
Dodano: 23.04.2019 18:28    Przez: ~Ignac
Cenzor się zdrzemnął ?
Dodano: 24.04.2019 11:33    Przez: ~Wolność słowa
Takich dzezonali z Prowizorką i legendarnym śp. Tomaszem Sachy już nie będzie TO BYŁO COŚ...ale mam CD i słucham wpominajac
Dodano: 23.04.2019 19:17    Przez: janegab
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO