WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembrandta i Rubensa

Dodano: 22.04.2019 11:18

Pierwsza w Polsce wystawa grafik Rembrandta i Rubensa w licheńskim muzeum. Wernisaż 26 kwietnia o godz. 19.00.

Pierwsza w Polsce wystawa zestawionych obok siebie grafik Rembrandta i Rubensa „Nic dodać, nic ująć: Rubens, Rembrandt” niebawem zostanie otwarta w Muzeum im. Józefa Jarzębowskiego MIC w licheńskim sanktuarium. Wernisaż grafik wielkich mistrzów już 26 kwietnia o godz. 19.00.

Wystawa grafik niderlandzkich artystów powstała w licheńskim muzeum z okazji Roku Rembrandta – minęło 350 lat od śmierci artysty. Skąd dzieła tak sławnych artystów w Licheniu Starym? To ksiądz Jarzębowski, marianin, który fascynował się historią, zgromadził tysiące eksponatów. Dzięki jego staraniom w zbiorach licheńskiego muzeum znalazł się opasły album w drewnianej oprawie z 1855 roku podpisany: „Lady Louis”, a wewnątrz około 200 grafik z zakładu Flamanda Petera Paula Rubensa, sygnowanych jego nazwiskiem. Licheńskie Muzeum posiada także 20 grafik Holendra Rembrandta Harmenszoona van Rijn, zarówno oryginały, jak i kopie.

Nie ma bardziej znanych, a jednocześnie kontrastowo różnych artystów, jak dwaj wielcy mistrzowie baroku – Rembrandt to poszukujący emocji indywidualista, nazwany malarzem duszy, a Rubens – książę malarzy – tworzył typowo barokowe bogate kompozycje, ale nie zindywidualizowane. Śledzenie tych różnic to ciekawa i inspirująca wyprawa do Niderlandów złotego wieku. Licheńskiego muzeum zaprasza.

  • Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembrandta i Rubensa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   licheńskie muzuem,   Rubens,   Rembrandt,   grafiki Licheń,  
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO