WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowoczesne urządzenia do kontrolowania pracownika

Materiał promocyjny

Dodano: 22.04.2019 17:16

Podstawowym obowiązkiem każdego pracownika jest sumienne i staranne wykonywanie swoich obowiązków, a także stosowanie się do poleceń przełożonego. W niektórych branżach, szczególnie w przypadku stanowisk opierających się na pracy w terenie, zdalnie lub przez telefon, trudno jest jednak sprawdzić rzetelność zatrudnionych osób. Aby to zmienić, niezbędne jest zastosowanie urządzenia lub oprogramowania monitorującego, które pozwoli kontrolować czynności wykonywane przez podwładnego.

Dlaczego kontrola pracowników jest potrzebna na niektórych stanowiskach?

Pracodawca ma prawo wymagać od pracownika, aby wykorzystywał czas pracy zgodnie z powierzonymi mu obowiązkami. Z tego względu na większości stanowiskach dozwolone jest monitorowanie działań podwładnego w celu sprawdzenia jakości obsługi klienta lub sposobu użytkowania powierzonego sprzętu, pod warunkiem poszanowania praw do prywatności oraz dóbr osobistych. Do wyjątków zaliczyć można jedynie profesje, takie jak psycholog, lekarz, detektyw czy adwokat, które objęte są obowiązkiem tajemnicy zawodowej. Decydując się na kontrolę pracownika koniecznie trzeba go o tym poinformować przed rozpoczęciem stosowania danej metody.

Monitoring pracowników w miejscu pracy to obecnie wyjątkowo powszechne zjawisko. Takie metody uzasadnione są różnymi okolicznościami, szczególnie ochroną mienia pracodawcy czy poprawą organizacji i optymalizacji procesu pracy. Stosowanie środków kontroli podwładnych powinno zawsze wynikać z obiektywnej, faktycznej i prawnie usprawiedliwionej potrzeby, a przy tym nie naruszać sfery prywatności pracownika oraz odbywać się jedynie w godzinach pracy. Aby w pełni zabezpieczyć się przed możliwością naruszenia dobra osobistego, warto swoje działania poprzedzić odpowiednimi zapiskami w umowie określającymi zakres kontrolowania.

Jakie są najczęstsze metody kontrolowania pracowników?

Obecnie istnieje wiele metod kontrolowania pracowników, dzięki czemu łatwo można dopasować odpowiednie rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Monitorowanie nie polega jedynie na obecności kamery, ale też podpinaniu urządzeń i instalacji specjalnych oprogramowań, które mają możliwość śledzenia czynności podejmowanych na komputerze, nagrywania rozmów telefonicznych, a także zapisywania SMS-ów i e-maili czy namierzania lokalizacji telefonu lub samochodu służbowego. Stosowanie takich zabiegów może skutecznie pomóc w ochronie mienia, badaniu rzetelności pracownika oraz podnoszeniu jakości obsługi klientów.

Chcąc nagrywać rozmowy pracowników, powinno się wskazać prawnie uzasadniony cel. Do takich przykładów zaliczyć można konieczność zawierania umów przez telefon w imieniu firmy lub kiedy rozmowa ma wpływ na dobro oraz sferę praw i obowiązków pracodawcy. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku stosowania kamer monitoringu w miejscu pracy. Uzasadnienie prawne można znaleźć w ochronie mienia przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, szczególnie w sklepach i miejscach użyteczności publicznej. Nie dozwolone jest jedynie instalacja monitoringu w pomieszczeniach, takich jak toalety czy szatnie. Innym sposobem legalnej kontroli pracownika może być monitorowanie komputera lub blokada niektórych stron internetowych.

Wybierz wysokiej jakości urządzenia do kontrolowania pracowników w sklepie internetowym SpyShop!

W sklepie detektywistycznym SpyShop dostępne są rozmaite urządzenia i oprogramowania, które doskonale sprawdzą się, aby kontrolować pracę zatrudnionych osób i chronić firmowe mienie. Jednym z najchętniej wybieranych urządzeń jest monitoring wideo. Taka propozycja szczególnie przydatna jest w supermarketach, sklepach, zakładach produkcyjnych czy na magazynach, gdzie istnieje największe ryzyko kradzieży. Dodatkowo stosując tę metodę można zmotywować pracowników do cięższej pracy. Na stanowiskach biurowych i informatycznych ciekawym rozwiązaniem może być z kolei monitorowanie działań podejmowanych na służbowym komputerze.

Każdemu pracodawcy zależy na tym, aby standardy obsługi klienta w jego firmie były na jak najwyższym poziomie. W tym celu dobrym pomysłem może być zastosowanie podsłuchów, które pozwolą na nagrywanie rozmów z klientami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku świadczenia usług call-center, a także zawierania umów w imieniu firmy lub udzielania pomocy technicznej przez telefon. Jeśli obowiązki zatrudnionych osób związane są z pracą w terenie, a przy tym pracownicy otrzymali służbowy samochód lub telefon, idealnym rozwiązaniem jest montaż nadajnika GPS. Urządzenie umożliwia wgląd w lokalizację, dzięki czemu można sprawdzić położenie podwładnych w godzinach ich pracy.

  • Nowoczesne urządzenia do kontrolowania pracownika

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biznes,   praca,   pieniądze,   oszczędności

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

prosze ten material zaproponowac w szkolach urzedach szpitalach itp.instytucjach tam napewno spelniom swoje funkcje na 100 procent
Dodano: 22.04.2019 19:12    Przez: ~robotnik
W myśl zasady: wycisnąć z pracownika Jak najwięcej. Później zdziwienie, że ciężko znaleźć pracownika na dłużej.
Dodano: 22.04.2019 18:05    Przez: ~Calzedonia
Więcej urzędasów do kontroli a reszta sama się zrobi.Połowa urzędasów do roboty niech coś wytwarzają bo ich utrzymywanie to tylko generacja podatków.
Dodano: 23.04.2019 06:32    Przez: ~robotnik
Murzynow Europy z nas zrobili!
Dodano: 23.04.2019 16:59    Przez: ~Bolo
Taka ciuciubabka - niektórzy pracownicy udają, że pracują, a niektórzy pracodawcy udają, że płacą. Jakby obie strony zachowywały elementarną uczciwość, żadne szpiegowanie nie byłoby potrzebne.
Dodano: 23.04.2019 15:20    Przez: ~mirror

KOMENTARZE

W myśl zasady: wycisnąć z pracownika Jak najwięcej. Później zdziwienie, że ciężko znaleźć pracownika na dłużej.
Dodano: 22.04.2019 18:05    Przez: ~Calzedonia
Więcej urzędasów do kontroli a reszta sama się zrobi.Połowa urzędasów do roboty niech coś wytwarzają bo ich utrzymywanie to tylko generacja podatków.
Dodano: 23.04.2019 06:32    Przez: ~robotnik
Niech rząd zabierze się za lewicowych nauczycieli, zagonić ich do roboty, a Broniarza pod sąd.
Dodano: 23.04.2019 11:47    Przez: ~Tak uważam
Błagam wszystkich nauczycieli o przyjęcie przeprosin za dzisiejsze słowa Patryka Jakiego z PiS ,że nauczyciele zrobili szpaler jak Wehrmacht.
Dodano: 23.04.2019 12:46    Przez: ~Symp.PiS
Oto chodzi. Najnizsza krajowa na umowie umowy zlecenia pol etatu grupy inwalidzkie itd. Mentalnosc prywaciarzy nadal ta sama. WYDOIC . Zadne ulgi dla nich nic nie zmienia. We krwi maja wpojone ze tylko wlasciciel ma zarobic. Tak przez lata uczyly rzady od poczatku lat 90tych. Ale pozniej narzekaja na pis wszyscy ze 500 Rozdaje. No ale ktos musi dbac o pracownikow
Dodano: 23.04.2019 20:53    Przez: ~Jejku
prosze ten material zaproponowac w szkolach urzedach szpitalach itp.instytucjach tam napewno spelniom swoje funkcje na 100 procent
Dodano: 22.04.2019 19:12    Przez: ~robotnik
JAK ? W KONINIE ,,WIDAĆ PRAWO ,MOŻNA ''PRZEKONAĆ SIĘ PO DROGACH ROWEROWYCH ?. PO JEDNEJ STRONIE DROGI , A ,,JAK'' POJEDZIE ROWERZYSTA Z KIERUNKIEM RUCHU ,BO DROGA ROWEROWA JEST PO DRUGIEJ STRONIE ,,TO'' MOGĄ ZABIĆ ?.
Dodano: 23.04.2019 02:41    Przez: ~L
Swietnie tak ma byc
Dodano: 23.04.2019 20:53    Przez: ~Retu
Zainstalować pracownikom chipy w pewnej części ciała oraz kamery na głowach
Dodano: 23.04.2019 10:39    Przez: ~Assss
wiatraczek w dupę
Dodano: 23.04.2019 16:37    Przez: ~xmen
Taka ciuciubabka - niektórzy pracownicy udają, że pracują, a niektórzy pracodawcy udają, że płacą. Jakby obie strony zachowywały elementarną uczciwość, żadne szpiegowanie nie byłoby potrzebne.
Dodano: 23.04.2019 15:20    Przez: ~mirror
Jak sie placi tak sie robi.
Dodano: 23.04.2019 20:54    Przez: ~I na odwrot
Murzynow Europy z nas zrobili!
Dodano: 23.04.2019 16:59    Przez: ~Bolo
Ale nadal w unie wpatrzeni. Sprzedali wszystko co sie dalo. A teraz polowa narodu niemcom jaja myja albo w polu tyraja dluzej niz rok ma dni. Ale na swieta przyjedzie taki 10 letjim ałdi i szpanuje bo od switu do nocy na niego przy ogorkach tura i tyle z tego ma
Dodano: 23.04.2019 20:56    Przez: ~Lala
Taki system jest na przyklad w koninskich wodociagach ale z tym ze nie dotyczy zarzadu . A moze prezydent jako pracodawca powinien wiedziec co robia podwladni typu prezesi zastepcy itp z czasem pracy i im takie cos zaproponowac? Tfu kontrolujecie pracownika ktory pare groszy zarabia a ci ktorzy moga poszczycic sie zarobkami po kilkaset tysiecy zlotych chodza czasami do pracy jak swiete krowy a przeciez to nie ich prywatne firmy
Dodano: 23.04.2019 17:28    Przez: ~Pawel
Kilkaset tysiecy zlotych rocznie oczywiscie
Dodano: 23.04.2019 17:32    Przez: ~Pawel
Ale że co???
Dodano: 23.04.2019 20:26    Przez: ~L.
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO