WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Muzyka i poezja - NOC MUZEÓW w „Wieży Ciśnień”

Materiał promocyjny

Dodano: 10.05.2019 23:14

Podobnie jak w latach ubiegłych Galeria CKiS Wieża Ciśnień włącza się w znaną i lubianą akcję Noc Muzeów. Sobotni wieczór wypełni muzyka Michała Jacaszka (17:00) oraz Tria Brzoska/Marciniak/Markiewicz (21:00).

Pierwszą część muzycznego spotkania wypełni MICHAŁ JACASZEK - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Jest autorem muzyki do filmu, teatru i słuchowisk. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej, laureatem prestiżowych nagród. Jego dyskografia to: „Lo-Fi Stories” (Gusstaff), „Sequel (Gusstaff), „Treny” (Miasmah), „Glimmer” (Ghostly Int), „Pentral” (Gusstaff), „Pieśni” (NCK), „Catalogue des Arbres” (Touch), „Kwiaty” (Ghostly Int).

W drugiej części sobotniego wieczoru pojawi się TRIO Wojciech BRZOSKA/Łukasz MARCINIAK/Marcin MARKIEWICZ, czyli muzyczny eksperyment łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką w otwartych kompozycjach i improwizacjach. To poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Zespół wydał dwie płyty zatytułowane „Brodzenie” i „Wpław” w wydawnictwie Fundacja Kaisera Söze. Okładkę płyty „Wpław” projektowała Pola Dwurnik.

  • Muzyka i poezja - NOC MUZEÓW w „Wieży Ciśnień”
  • Muzyka i poezja - NOC MUZEÓW w „Wieży Ciśnień”

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:noc muzeów,   ckis konin,   wieża ciśnień,   koncert,   poezja
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO