facebook
wyszukiwarka

Niezastąpiona Chudzik. Medyk Konin coraz bliżej mistrzostwa!

Dodano: 11.05.2019 13:54

Jeden z dwóch kluczowych meczów w rundzie finałowej wygrał w sobotę Medyk Konin. Na własnym terenie koninianki pokonały Czarnych Sosnowiec 1:0 po golu Natalii Chudzik.

Początek rundy finałowej od razu miał rozstrzygnąć, który z dwóch mierzących się w Koninie zespołów będzie walczył z Górnikiem Łęczna o mistrzostwo Polski. Spotkanie z Czarnymi Sosnowiec zaczęło się podobnie, jak mecz z liderem Ekstraligi - od twardej walki zakończonej pokazaniem żółtych kartek Gabiji Gedgaudaite i Andrei Horvathovej. Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu piłki miał jednak Medyk, a już w dwunastej minucie koninianki stworzyły sobie pierwszą groźną sytuację. Po podaniu Anny Gawrońskiej niecelnie uderzyła jednak Dominika Kopińska.

W 28. minucie Medyk objął prowadzenie i, podobnie jak w ostatnim meczu w Sosnowcu, gola z rzutu karnego strzeliła Natalia Chudzik. W polu karnym, w momencie oddawania strzału, faulowana była Nikol Kaletka. Joanna Operskalska kartki nie obejrzała, ale jedenastkę pewnie wykorzystała Chudzik, strzelając 25. bramkę w Ekstralidze w tym sezonie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Czarni mogli wyrównać. Blisko sytuacji sam na sam była Marta Cichosz, ale w ostatniej chwili perfekcyjną interwencją popisała się Haley Lukas. Do przerwy Medyk prowadził 1:0.

Po zmianie stron na boisku działo się znacznie mniej, Medyk skutecznie kontrolował mecz. W obronie bardzo dobrze rywalki neutralizowała Haley Lukas, a na prawym skrzydle w ofensywie szarpała Nikol Kaletka. Sosnowiczanki rzadko pojawiały się pod bramką Medyka, ale i koniniankom o wiele trudniej było konstruować akcje na połowie Czarnych.

Groźnie zrobiło się w 88. minucie. Po zagraniu z prawej strony zakotłowało się w polu karnym Medyka. Pierwsze uderzenie zostało zablokowane przez piłkarki z Konina, a strzał Hmirovej z jedenastu metrów świetnie nad poprzeczką przerzuciła Stephanie Busch. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzała jeszcze Gabija Gedgaudaite i Medyk kończył mecz w dziesiątkę. Koninianki utrzymały jednak prowadzenie do końca i zwyciężyły 1:0.

Dzięki wygranej Medyk Konin odskoczył Czarnym na trzy punkty i zrównał się dorobkiem z Górnikiem Łęczna, lider Ekstraligi swój mecz rozegra jednak dopiero w niedzielę. Drużyna Romana Jaszczaka kolejne spotkanie ma zaplanowane na 19 maja. W Katowicach medyczki zagrają z tamtejszym GKS.

Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 1:0 (28' Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Dorota Hałatek (42' Joanna Węcławek), Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Karolina Wieczorek (46' Maja Osińska), Patricia Hmirova, Lucia Suskova (71' Julia Wycisk), Marta Cichosz.