WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Pożar w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ogień ominął zbiory

Dodano: 12.05.2019 19:41
Źródło: LM.pl

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, który w niedzielę wybuchł w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spaleniu uległo pomieszczenie techniczne.

Konińscy strażacy zgłoszenie o pożarze otrzymali tuż po godz. 18.00. Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało pięć zastępów PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili wydobywający się dym z przewodów wentylacyjnych, znajdujących się na dachu budynku. Ze względu na stwierdzone zagrożenie oraz brak administratora, podjęto decyzję o wyważeniu drzwi wejściowych do budynku.

Podczas przeszukania obiektu znaleziono źródło pożaru w pomieszczeniu technicznym na parterze. - Pomieszczenie uległo całkowitemu spaleniu, ale pożar nie wyszedł dalej - informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy PSP w Koninie. Strażacy przy pomocy gaśnic proszkowych ugasili pożar. 

Dzięki sprawnemu systemowi sygnalizacji pożarowej, który wykrył pożar w początkowej fazie, a następnie przekazał informację do konińskich strażaków, ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku, tym samym zbiory nie uległy spaleniu. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

 



  • Pożar w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ogień ominął zbiory
  • Pożar w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ogień ominął zbiory

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

rzeczywiście komputery w tej czytelni internetowej to pamiętają Gierka prawie
Dodano: 12.05.2019 23:22    Przez: ~gray
Parking to parking kto wiedział że się będzie paliło.. zastanów się zanim coś napiszesz
Dodano: 12.05.2019 22:40    Przez: ~Mieszkaniec
Mnie bardziej martwi stan techniczny infrastruktury budynku, widać że na wszystko jest kasa a na to nie. Powinny być panele fotowoltaiczne, nowa elektryka, nowe komputery w czytelni, a jest jak za NBP.Tak szczerze to powinien być zupełnie nowy dedykowany bibliotece budynek, a teraz 5 filii w jednym budynku, dziecięca, muzyczna, dla dorosłych, czytelnia prasy, czytelnia komputerowa
Dodano: 12.05.2019 22:58    Przez: ~Czytelnik
Na szczęście zbiory ocalały. Ku mojej radości biblioteka ma dużo nowych książek, wszystkie nowości można tam wypożyczyć. Dużo mieszkańców korzysta z jej zasobów. Cieszmy się ,że takie miejsce w Koninie jest i dbajmy o to by nadal funkcjonowało.
Dodano: 13.05.2019 12:43    Przez: ~ewa
Bardzo mi przykro, ale należy cieszyć się, że ocalały przecudowne książki i wiele innych zbiorów. Jestem stałą czytelniczką biblioteki i mogę powiedzieć z wielką odpowiedzialnością, że jestem zadowolona z miłej i sympatycznej obsługi przez pracowników. Pozdrawiam przesympatyczną i zawsze uśmiechniętą Panią Renatkę.
Dodano: 13.05.2019 21:25    Przez: ~J.G.

KOMENTARZE

Mogła spalić sie ta buda było by ciekawie
Dodano: 12.05.2019 22:53    Przez: ~Ja
Po tak mądrej wypowiedzi można nabrać przekonania, że jesteś członkiem (bez akcentu na owo słowo) plemienia przywiązującego większe znaczenie do wiary przodków i tradycji niż do wiedzy i sprawności umysłowej. Ale cóż i takie egzemplarze jak Ty Pan Bóg stworzył ku udręce ludzi inteligentnych, kulturnych i naumianych.
Dodano: 13.05.2019 09:30    Przez: ~jaś
Bez komentarza
Dodano: 13.05.2019 09:40    Przez: ~zetka
Wszystkich ludzi Bóg stworzył do tego samego, odchylenia są przez grzech i ludzie wzorem Chrystusa powinni sobie pomagać i np. dlatego w bibliotece publicznej nie powinny się znajdować tak dobrane księgozbiory że ich spalenie nie spowodowało by strat innych niż straty materialne.
Dodano: 13.05.2019 10:03    Przez: ~@jaś
*powinny
Dodano: 13.05.2019 10:04    Przez: ~@jas
Mnie bardziej martwi stan techniczny infrastruktury budynku, widać że na wszystko jest kasa a na to nie. Powinny być panele fotowoltaiczne, nowa elektryka, nowe komputery w czytelni, a jest jak za NBP.Tak szczerze to powinien być zupełnie nowy dedykowany bibliotece budynek, a teraz 5 filii w jednym budynku, dziecięca, muzyczna, dla dorosłych, czytelnia prasy, czytelnia komputerowa
Dodano: 12.05.2019 22:58    Przez: ~Czytelnik
rzeczywiście komputery w tej czytelni internetowej to pamiętają Gierka prawie
Dodano: 12.05.2019 23:22    Przez: ~gray
Na szczęście zbiory ocalały. Ku mojej radości biblioteka ma dużo nowych książek, wszystkie nowości można tam wypożyczyć. Dużo mieszkańców korzysta z jej zasobów. Cieszmy się ,że takie miejsce w Koninie jest i dbajmy o to by nadal funkcjonowało.
Dodano: 13.05.2019 12:43    Przez: ~ewa
Dziwne rzeczy dzieją się ostatnio z tymi pożarami.... Płoną biblioteki, archiwa... Itd . W ostatnim czasie w Wielkopolsce płoną również lasy, domki letniskowe i pustostany. Jakieś dziwne przypadki... Hmm... Śmierdzi coś tu polityką
Dodano: 13.05.2019 00:11    Przez: ~On
nauczyciele dajcie juz spokój!!!
Dodano: 13.05.2019 07:47    Przez: ~to nauczyciele
No nie jeden mądrzejszy od drugiego. Po prostu zdarzył się wypadek, zapaliło się. Czy trudno w to uwierzyć, zamiast dopisywać jakieś ideologie?
Dodano: 13.05.2019 12:35    Przez: ~pożar
Jas. He he przestan głupoty pisać o bogu itp dno dno może jesteś dzieckiem kościoła którym nie widzi noc po za tym tymi pedofila mi
Dodano: 13.05.2019 12:36    Przez: ~Jas
Koninska biblioteka ....oj byloby zal jestem zapisany, korzystam i ciesze sie ze nic sie nie stało wielkiego :0
Dodano: 13.05.2019 20:59    Przez: ~M ...
Bardzo mi przykro, ale należy cieszyć się, że ocalały przecudowne książki i wiele innych zbiorów. Jestem stałą czytelniczką biblioteki i mogę powiedzieć z wielką odpowiedzialnością, że jestem zadowolona z miłej i sympatycznej obsługi przez pracowników. Pozdrawiam przesympatyczną i zawsze uśmiechniętą Panią Renatkę.
Dodano: 13.05.2019 21:25    Przez: ~J.G.
KSIĄŻKI DO SKRZYŃ ,BO KOMPUTER MAJĄCY DOSTĘP DO : AUDIOBOOKÓW LEPSZY . BIBLIOTEKARZ TO NIE LEKTOR ?, DLACZEGO ?. ...