WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dzień Animatora Kultury to święto. Kariatydy dla wyróżniających się

Dodano: 14.05.2019 14:28

Dzień Animatora Kultury to wyjątkowe święto. Od 20 lat jest dla Centrum Kultury i Sztuki w Koninie okazją do wyróżnienia statuetką „Kariatydą” osób tworzących jedną z najważniejszych sfer życia społecznego.

W Miejskim Domu Kultury w Kole Justyna Kałużyńska-Markocka – dyrektor CKiS w Koninie – wręczyła 7 statuetek w kategoriach: Animator kultury, Twórca, Samorząd lokalny, Razem, Mecenas kultury – sponsor, Nova i Kariatyda Wielka. Otrzymali je: Zbigniew Osajda, Tomasz Olszewski, Grzegorz Matkowski, zespół XXANAXX, Dariusz Andrzejewski, Hubert Kulig, Beata Stanisławska-Królikiewicz. Podczas uroczystości wręczono również odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”, którą na wniosek CKiS Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał twórczyni ludowej Jadwidze Tyksińskiej.

Wieczór wzbogacił klimatyczny, poświęcony najpiękniejszym filmowym motywom muzycznym koncert wirtuozów gitary Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego.

Hubert Kulig – KARIATYDA NOVA - za wszechstronne oraz kreatywne rozwijanie muzycznej pasji

XXANAXX – KARIATYDA RAZEM - za wrażliwość muzyczną i brawurowe rozwijanie pasji

Tomasz Olszewski – KARIATYDA TWÓRCA - za konsekwentną postawę malarską i uważne pielęgnowanie pasji

Grzegorz Matkowski (sekretarz gminy Orchowo) – KARIATYDA SAMORZĄD LOKALNY - za tworzenie warunków do popularyzowania polskiej historii i kultury na arenie lokalnej oraz międzynarodowej.

Dariusz Andrzejewski – KARIATYDA SPONSOR - za niezawodne wspieranie wydarzeń kulturalnych i otwartość na potrzeby lokalnego środowiska

Zbigniew Osajda – KARIATYDA ANIMATOR KULTURY - Za niezwykle cenną i owocną pracę na rzecz rozwoju kultury muzycznej ze szczególnym uwzględnieniem jej edukacyjnego aspektu.

Beata Stanisławska-Królikiewicz – KARIATYDA WIELKA - za wieloletnią szeroką działalność artystyczną, wrażliwość oraz zaangażowanie w kształtowanie młodego człowieka.

Odznaka „Zasłużony dla kultury polskiej”dla Jadwigi Tyksińskiej, twórczyni ludowej i działaczki społecznej, promującej tradycyjne rękodzieło i polskość w kulturze.

  • Dzień Animatora Kultury to święto. Kariatydy dla wyróżniających się

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dzień animatora kultury,   kariatyda 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zmowu "sami swoi". Jak to jest, że niektóre osoby już w styczniu wiedziały, że otrzymają... Adoracja wzajemna- tak powinna nosić nazwę. Te osoby nic nie wnoszą ! Zaraz komentarz usuną. Robcie skriny i zdjęcia !
Dodano: 14.05.2019 16:33    Przez: ~wiem

KOMENTARZE

Odznaczenia, nagrody, medale, a robić nie ma kto. W swoim nędznym życiu przepracowałem fizycznie 42 lata i nigdy nie zostałem odznaczony, kto w tym kraju spija śmietanę ?
Dodano: 14.05.2019 15:25    Przez: ~Emeryt
Zmowu "sami swoi". Jak to jest, że niektóre osoby już w styczniu wiedziały, że otrzymają... Adoracja wzajemna- tak powinna nosić nazwę. Te osoby nic nie wnoszą ! Zaraz komentarz usuną. Robcie skriny i zdjęcia !
Dodano: 14.05.2019 16:33    Przez: ~wiem
piszesz jak zawodowy troll... Powinni ustanowić nagrodę "konińskiego trolla roku" - miałbyś szansę :-) "róbcie skriny i zdjęcia, bo usuną" ... normalnie się uśmiałem :-) Widać, że ktoś tu nie dostał żadnego orderu i się zaraz popłacze...
Dodano: 15.05.2019 13:15    Przez: ~olo
Olo widać, że prawda boli... Zapewne jesteś albo organizatorem albo celebrytą z adoracji wzajemnej...
Dodano: 15.05.2019 13:32    Przez: ~obserwuje
KULTURA ,BIZNES ,RELIGIA , UCZCIWOŚĆ ,RZETELNOŚĆ ,POLITYKA ,NARAŻENIE NA ATAKI , CHOROBA ,STAROŚĆ , ZAUFANIE , ŚMIERĆ . ....
Dodano: 16.05.2019 00:24    Przez: ~L
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO