WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. Od czerwca zdrożeją opłaty za wywóz śmieci

Dodano: 15.05.2019 14:02
Źródło: LM.pl

13 zł za śmieci segregowane i 20 zł za śmieci niesegregowane - to nowe stawki opłat za odbiór odpadów w gminie Kazimierz Biskupi. Nowe stawki radni przyjęli podczas poniedziałkowej sesji.

Poprzednie, niższe stawki, obowiązywały na terenie gminy Kazimierz Biskupi od 2016 roku. Mieszkańcy za wywóz odpadów segregowanych płacili dziesięć złotych, a za odpady niesegregrowane - piętnaście złotych. Podobnie jednak, jak w innych gminach powiatu konińskiego, również w Kazimierzu Biskupim radni zdecydowali się te opłaty podnieść.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi przegłosowano nowe stawki. Od czerwca bieżącego roku za odbiór odpadów segregowanych mieszkańcy zapłacą trzynaście złotych, a za odbiór odpadów niesegregowanych - dwadzieścia złotych. Za nowymi stawkami było trzynastu obecnych na sesji radnych.
 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie bedzie konkursu tylko sprawiedliwy wojt bedzie przedluzal maciejwskiemu ciagle umowe teraz przedluzyl na 8 m-cy taka to sprawiedliwosc
Dodano: 15.05.2019 15:09    Przez: ~Widz
Nic tylko podwyżki podwyżki niedługo bandzie trzeba płacić za tlen podatek
Dodano: 15.05.2019 14:51    Przez: ~Uczeń
No a skad maja miec kase d la tych wszystkich zatrudnionych w gminie na umowe zlecenie1 Jerzy M2 Romuald S3 DRYJANSKI 4 ITD
Dodano: 15.05.2019 15:13    Przez: ~Widz
A kiedy konkurs na dyrektora GOKU?
Dodano: 15.05.2019 15:01    Przez: ~Mieszkaniec
Takie pytanie mi sie nasuwa,czytajac ten artykul,ze stawki za smieci podniesiono dlatego ze inne gminy podniosly,troche dziwne zazwyczaj sugerujemy sie ekonomią,a tutaj patrzymy na innych...czyli podniesc stawkę aby podniesc i nie byc gorszym od innych. Zazdroszcze mieszkancom gminy kazimierz biskupi trafnych wyborow
Dodano: 15.05.2019 15:21    Przez: ~Gratuluję

KOMENTARZE

Nic tylko podwyżki podwyżki niedługo bandzie trzeba płacić za tlen podatek
Dodano: 15.05.2019 14:51    Przez: ~Uczeń
Takie pytanie mi sie nasuwa,czytajac ten artykul,ze stawki za smieci podniesiono dlatego ze inne gminy podniosly,troche dziwne zazwyczaj sugerujemy sie ekonomią,a tutaj patrzymy na innych...czyli podniesc stawkę aby podniesc i nie byc gorszym od innych. Zazdroszcze mieszkancom gminy kazimierz biskupi trafnych wyborow
Dodano: 15.05.2019 15:21    Przez: ~Gratuluję
Dla kazimierza biskupiego to zaden problem. Lasów ci u nas pod dostatkiem.
Dodano: 15.05.2019 16:21    Przez: ~Mieszkaniec
Na alibabie śmieciarki są po około 40-100 tys Dolarów. Może kupują śmieciarki dla szpanu? Labo są robieni w Konia przez dealerów Ciężarówek.
Dodano: 15.05.2019 20:20    Przez: ~Informator880
Wejdzie na blog playa każdy znajdzie autko dla siebie nowe. Nie przepłacajcie za auta.
Dodano: 15.05.2019 20:21    Przez: ~Informator880
Wójt z Kazimierza Biskupiego jest na wszystkich spędach PiSu, a kandydował jako niezależny. Tak się robi wyborców w bambuko!
Dodano: 16.05.2019 10:40    Przez: ~hmm
Podwyzki.Podwyzki.Poziekujcie za to radnym gminy Kazimierz Biskupi
Dodano: 16.05.2019 12:01    Przez: ~Odbiorca tych uslug.
Trzeba śmieci do lasu wywozic. Przynajmniej komunalka będzie miała co robic
Dodano: 16.05.2019 12:28    Przez: ~Seba
brawo wy!
Dodano: 15.05.2019 14:53    Przez: ~ws
Brawo radni Kazimierscy !!!! Czekamy na podwyżki w Koninie.
Dodano: 15.05.2019 14:58    Przez: ~Pn
W Koninie nie będzie aaa to dlatego że śmieci są za drogie
Dodano: 15.05.2019 15:31    Przez: ~Ola
Raczej wywóz śmieci jest drogi, im większe skupisko ludzi, tak jak Konin, tym wywóz śmieci powinien być tańszy, w hurcie zawsze taniej.
Dodano: 15.05.2019 16:27    Przez: ~K-n
Przecież ropa jest tania
Dodano: 15.05.2019 16:31    Przez: ~Rtr
A kiedy konkurs na dyrektora GOKU?
Dodano: 15.05.2019 15:01    Przez: ~Mieszkaniec
Nie bedzie konkursu tylko sprawiedliwy wojt bedzie przedluzal maciejwskiemu ciagle umowe teraz przedluzyl na 8 m-cy taka to sprawiedliwosc
Dodano: 15.05.2019 15:09    Przez: ~Widz
Bo brygada MM czuje się dobrze i kaskę kręci .
Dodano: 15.05.2019 19:54    Przez: ~jan123
Czy jestes zaneresowany tym stanowiskiem? Jesli tak to zglos swoja kandydature w Urzedzie Gminy w Kazimierzu Bisk.
Dodano: 16.05.2019 11:48    Przez: ~Wyborca 16.05 2019r.
Z miłą chęcią tylko niech ogłoszą konkurs.
Dodano: 16.05.2019 17:56    Przez: ~Kandydat
Nigdy
Dodano: 16.05.2019 21:17    Przez: ~Niunia
Też czekam. 8 miesięcy mówicie. Prawie jak ciąża..rodzi się nowa jakość. Będzie boleć.
Dodano: 16.05.2019 22:53    Przez: ~Antyfan
Dziekujemy panom maciejewskim za Dni Kazimierza cudowna pogoda szczegolnie w sobote Proponuje przenies swieto na 21 marca bedzie cieplej
Dodano: 15.05.2019 15:10    Przez: ~Widz
Od tylu lat zawsze nie ma pogody w weekend majowy a ci uparcie ida w ten termin. Wszyscy robia dni w czerwiec lipiec a u nas maj
Dodano: 15.05.2019 16:23    Przez: ~Ue
Jerzy Maciejewski to dobry orgnizator|
Dodano: 16.05.2019 11:51    Przez: ~Podatnik16.05 br,
Oj tak...słyszałem, że na wysokim poziomie organizacji było szczególnie zarządzanie budżetem. Grube sumy...ryby...A właśnie Święto Ryby będzie? Wszak stawów I jezior dostatek we gminie. Noo I może jakis lokalny śpiewak wystąpi. Mogę zaproponować.
Dodano: 16.05.2019 22:50    Przez: ~Antyfan
No a skad maja miec kase d la tych wszystkich zatrudnionych w gminie na umowe zlecenie1 Jerzy M2 Romuald S3 DRYJANSKI 4 ITD
Dodano: 15.05.2019 15:13    Przez: ~Widz
I Józef
Dodano: 15.05.2019 16:23    Przez: ~7
Nie potrzeba brać kasy z podwyżki za śmieci bo kasa była w budżecie opracowanym przez Sikorskiego z przeznaczeniem na pana doktora T.Pias.....go.
Dodano: 16.05.2019 08:46    Przez: ~NieWidz
I siostra wójta z Wierzbinka
Dodano: 16.05.2019 19:24    Przez: ~Pracownik gminy
W KONINIE nie będzie Podwyżki za śmieci bo i tak są za drogie
Dodano: 15.05.2019 15:33    Przez: ~Renia
Radni z PO w Radzie Miasta Konina byli za podwyżką wywozu śmieci.
Dodano: 15.05.2019 16:29    Przez: ~Pamiętajmy o tym
PO przyjazne mieszkańcom ?
Dodano: 15.05.2019 16:30    Przez: ~Dobre co ?
Tylko w Radnych z prawicy nadzieja ze nie pozwolą na podwyżki
Dodano: 15.05.2019 16:32    Przez: ~Iga
0 podwyżki
Dodano: 15.05.2019 17:38    Przez: ~Pyk
Śmieci muszą być drogie nawet o 1000 procent ,bo czas się zastanowić co my robimy z naszą Ziemią .Wtedy nie będziemy używać plastiku wystarczy cofnąć się o 50 lat do szklanych opakowani wymiennych czy toreb wielokrotnego użytku .
Dodano: 15.05.2019 20:04    Przez: ~jan123
tak wybraliście tak macie..
Dodano: 15.05.2019 16:00    Przez: ~sikorka
STOP PODWYŻKOM ZA ŚMIECI
Dodano: 15.05.2019 16:30    Przez: ~Jan
Ciekawi mnie to jak zagłosują radni?
Dodano: 15.05.2019 17:24    Przez: ~Aktor
W Koninie MZGOK podzieliło już zysk na premie dla swoich za " ŚMIECI " no i BAL już się odbył ,a 29 Maja PO wniesie następny projekt na podwyżkę "ŚMIECI "
Dodano: 15.05.2019 16:45    Przez: ~podpatrzył
STOP PODWYŻCE
Dodano: 15.05.2019 16:58    Przez: ~Jaro
Ciekawi mnie co na to RADNI na których glosowalismy?
Dodano: 15.05.2019 17:01    Przez: ~Sprawdzam
W końcu przeglosują to kwestia czasu. ...no chyba ze cud się stanie ze będą twardzi
Dodano: 15.05.2019 17:31    Przez: ~Dyl
PO chce nas POgrążyć.
Dodano: 15.05.2019 18:25    Przez: ~Tylko nie PO
1 z 2
12>>