WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. Od czerwca zdrożeją opłaty za wywóz śmieci

Dodano: 15.05.2019 14:02
Źródło: LM.pl

13 zł za śmieci segregowane i 20 zł za śmieci niesegregowane - to nowe stawki opłat za odbiór odpadów w gminie Kazimierz Biskupi. Nowe stawki radni przyjęli podczas poniedziałkowej sesji.

Poprzednie, niższe stawki, obowiązywały na terenie gminy Kazimierz Biskupi od 2016 roku. Mieszkańcy za wywóz odpadów segregowanych płacili dziesięć złotych, a za odpady niesegregrowane - piętnaście złotych. Podobnie jednak, jak w innych gminach powiatu konińskiego, również w Kazimierzu Biskupim radni zdecydowali się te opłaty podnieść.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi przegłosowano nowe stawki. Od czerwca bieżącego roku za odbiór odpadów segregowanych mieszkańcy zapłacą trzynaście złotych, a za odbiór odpadów niesegregowanych - dwadzieścia złotych. Za nowymi stawkami było trzynastu obecnych na sesji radnych.
 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie bedzie konkursu tylko sprawiedliwy wojt bedzie przedluzal maciejwskiemu ciagle umowe teraz przedluzyl na 8 m-cy taka to sprawiedliwosc
Dodano: 15.05.2019 15:09    Przez: ~Widz
Nic tylko podwyżki podwyżki niedługo bandzie trzeba płacić za tlen podatek
Dodano: 15.05.2019 14:51    Przez: ~Uczeń
No a skad maja miec kase d la tych wszystkich zatrudnionych w gminie na umowe zlecenie1 Jerzy M2 Romuald S3 DRYJANSKI 4 ITD
Dodano: 15.05.2019 15:13    Przez: ~Widz
A kiedy konkurs na dyrektora GOKU?
Dodano: 15.05.2019 15:01    Przez: ~Mieszkaniec
Takie pytanie mi sie nasuwa,czytajac ten artykul,ze stawki za smieci podniesiono dlatego ze inne gminy podniosly,troche dziwne zazwyczaj sugerujemy sie ekonomią,a tutaj patrzymy na innych...czyli podniesc stawkę aby podniesc i nie byc gorszym od innych. Zazdroszcze mieszkancom gminy kazimierz biskupi trafnych wyborow
Dodano: 15.05.2019 15:21    Przez: ~Gratuluję

KOMENTARZE

Nic tylko podwyżki podwyżki niedługo bandzie trzeba płacić za tlen podatek
Dodano: 15.05.2019 14:51    Przez: ~Uczeń
Takie pytanie mi sie nasuwa,czytajac ten artykul,ze stawki za smieci podniesiono dlatego ze inne gminy podniosly,troche dziwne zazwyczaj sugerujemy sie ekonomią,a tutaj patrzymy na innych...czyli podniesc stawkę aby podniesc i nie byc gorszym od innych. Zazdroszcze mieszkancom gminy kazimierz biskupi trafnych wyborow
Dodano: 15.05.2019 15:21    Przez: ~Gratuluję
Dla kazimierza biskupiego to zaden problem. Lasów ci u nas pod dostatkiem.
Dodano: 15.05.2019 16:21    Przez: ~Mieszkaniec
Na alibabie śmieciarki są po około 40-100 tys Dolarów. Może kupują śmieciarki dla szpanu? Labo są robieni w Konia przez dealerów Ciężarówek.
Dodano: 15.05.2019 20:20    Przez: ~Informator880
Wejdzie na blog playa każdy znajdzie autko dla siebie nowe. Nie przepłacajcie za auta.
Dodano: 15.05.2019 20:21    Przez: ~Informator880
Wójt z Kazimierza Biskupiego jest na wszystkich spędach PiSu, a kandydował jako niezależny. Tak się robi wyborców w bambuko!
Dodano: 16.05.2019 10:40    Przez: ~hmm
Podwyzki.Podwyzki.Poziekujcie za to radnym gminy Kazimierz Biskupi
Dodano: 16.05.2019 12:01    Przez: ~Odbiorca tych uslug.
Trzeba śmieci do lasu wywozic. Przynajmniej komunalka będzie miała co robic
Dodano: 16.05.2019 12:28    Przez: ~Seba
brawo wy!
Dodano: 15.05.2019 14:53    Przez: ~ws
Brawo radni Kazimierscy !!!! Czekamy na podwyżki w Koninie.
Dodano: 15.05.2019 14:58    Przez: ~Pn
W Koninie nie będzie aaa to dlatego że śmieci są za drogie
Dodano: 15.05.2019 15:31    Przez: ~Ola
Raczej wywóz śmieci jest drogi, im większe skupisko ludzi, tak jak Konin, tym wywóz śmieci powinien być tańszy, w hurcie zawsze taniej.
Dodano: 15.05.2019 16:27    Przez: ~K-n
Przecież ropa jest tania
Dodano: 15.05.2019 16:31    Przez: ~Rtr
A kiedy konkurs na dyrektora GOKU?
Dodano: 15.05.2019 15:01    Przez: ~Mieszkaniec
Nie bedzie konkursu tylko sprawiedliwy wojt bedzie przedluzal maciejwskiemu ciagle umowe teraz przedluzyl na 8 m-cy taka to sprawiedliwosc
Dodano: 15.05.2019 15:09    Przez: ~Widz
Bo brygada MM czuje się dobrze i kaskę kręci .
Dodano: 15.05.2019 19:54    Przez: ~jan123
Czy jestes zaneresowany tym stanowiskiem? Jesli tak to zglos swoja kandydature w Urzedzie Gminy w Kazimierzu Bisk.
Dodano: 16.05.2019 11:48    Przez: ~Wyborca 16.05 2019r.
Z miłą chęcią tylko niech ogłoszą konkurs.
Dodano: 16.05.2019 17:56    Przez: ~Kandydat
Nigdy
Dodano: 16.05.2019 21:17    Przez: ~Niunia
Też czekam. 8 miesięcy mówicie. Prawie jak ciąża..rodzi się nowa jakość. Będzie boleć.
Dodano: 16.05.2019 22:53    Przez: ~Antyfan
Dziekujemy panom maciejewskim za Dni Kazimierza cudowna pogoda szczegolnie w sobote Proponuje przenies swieto na 21 marca bedzie cieplej
Dodano: 15.05.2019 15:10    Przez: ~Widz
Od tylu lat zawsze nie ma pogody w weekend majowy a ci uparcie ida w ten termin. Wszyscy robia dni w czerwiec lipiec a u nas maj
Dodano: 15.05.2019 16:23    Przez: ~Ue
Jerzy Maciejewski to dobry orgnizator|
Dodano: 16.05.2019 11:51    Przez: ~Podatnik16.05 br,
Oj tak...słyszałem, że na wysokim poziomie organizacji było szczególnie zarządzanie budżetem. Grube sumy...ryby...A właśnie Święto Ryby będzie? Wszak stawów I jezior dostatek we gminie. Noo I może jakis lokalny śpiewak wystąpi. Mogę zaproponować.
Dodano: 16.05.2019 22:50    Przez: ~Antyfan
No a skad maja miec kase d la tych wszystkich zatrudnionych w gminie na umowe zlecenie1 Jerzy M2 Romuald S3 DRYJANSKI 4 ITD
Dodano: 15.05.2019 15:13    Przez: ~Widz
I Józef
Dodano: 15.05.2019 16:23    Przez: ~7
Nie potrzeba brać kasy z podwyżki za śmieci bo kasa była w budżecie opracowanym przez Sikorskiego z przeznaczeniem na pana doktora T.Pias.....go.
Dodano: 16.05.2019 08:46    Przez: ~NieWidz
I siostra wójta z Wierzbinka
Dodano: 16.05.2019 19:24    Przez: ~Pracownik gminy
W KONINIE nie będzie Podwyżki za śmieci bo i tak są za drogie
Dodano: 15.05.2019 15:33    Przez: ~Renia
Radni z PO w Radzie Miasta Konina byli za podwyżką wywozu śmieci.
Dodano: 15.05.2019 16:29    Przez: ~Pamiętajmy o tym
PO przyjazne mieszkańcom ?
Dodano: 15.05.2019 16:30    Przez: ~Dobre co ?
Tylko w Radnych z prawicy nadzieja ze nie pozwolą na podwyżki
Dodano: 15.05.2019 16:32    Przez: ~Iga
0 podwyżki
Dodano: 15.05.2019 17:38    Przez: ~Pyk
Śmieci muszą być drogie nawet o 1000 procent ,bo czas się zastanowić co my robimy z naszą Ziemią .Wtedy nie będziemy używać plastiku wystarczy cofnąć się o 50 lat do szklanych opakowani wymiennych czy toreb wielokrotnego użytku .
Dodano: 15.05.2019 20:04    Przez: ~jan123
tak wybraliście tak macie..
Dodano: 15.05.2019 16:00    Przez: ~sikorka
STOP PODWYŻKOM ZA ŚMIECI
Dodano: 15.05.2019 16:30    Przez: ~Jan
Ciekawi mnie to jak zagłosują radni?
Dodano: 15.05.2019 17:24    Przez: ~Aktor
W Koninie MZGOK podzieliło już zysk na premie dla swoich za " ŚMIECI " no i BAL już się odbył ,a 29 Maja PO wniesie następny projekt na podwyżkę "ŚMIECI "
Dodano: 15.05.2019 16:45    Przez: ~podpatrzył
STOP PODWYŻCE
Dodano: 15.05.2019 16:58    Przez: ~Jaro
Ciekawi mnie co na to RADNI na których glosowalismy?
Dodano: 15.05.2019 17:01    Przez: ~Sprawdzam
W końcu przeglosują to kwestia czasu. ...no chyba ze cud się stanie ze będą twardzi
Dodano: 15.05.2019 17:31    Przez: ~Dyl
PO chce nas POgrążyć.
Dodano: 15.05.2019 18:25    Przez: ~Tylko nie PO
1 z 2
12>>