Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plWiadomościKonin. Ukraińcy zdominowali podium XXI Biegu Milowego Słupa

Konin. Ukraińcy zdominowali podium XXI Biegu Milowego Słupa

Iryna Masnyk w kategorii kobiet i Taras Kulaj w kategorii mężczyzn zwyciężyli w XXI Biegu Milowego Słupa. Łącznie na mecie zawodów odmeldowało się 235 biegaczy i 28 uczestników marszu nordic walking.

Jako pierwszy dziesięciokilometrowy dystans wiodący ulicami starej części Konina oraz Bulwarem Nadwarciańskim pokonał Taras Kulaj - Ukrainiec, ale mieszkający i pracujący w Koninie. Przez większość trasy rywalizował w czteroosobowej czołówce. - Do dziewiątego kilometra biegliśmy razem, później było już trochę szybciej, koledzy już nie dali rady. Do szóstego kilometra były cztery osoby, później trzy do dziewiątego, później dwie i na końcu ja sam jeden - mówił już po ukończeniu biegu.

Ostatecznie Kulaj pokonał trasę w czasie 34 minut i 54 sekund. Drugi na mecie był Paweł Rezulak z klubu Witkowo Biega (35:08), a trzeci - Aron Przybył z Policyjnego Klubu Biegacza KMP Kalisz (35:19).

Wśród pań również zwyciężyła Ukrainka, a prywatnie... koleżanka Tarasa Kulaja - Iryna Masnyk. - Kolega polecał mi, żebym tutaj pobiegła ,,dziesiątkę". Posłuchałam się i przyjechałam dzisiaj. Jestem bardzo zadowolona z wyniku, bo startuję co weekend. Dzisiaj dla mnie to był bardziej trening, niż zawody, choć miałam nadzieję na wygraną - mówiła po zakończeniu trasy.

Pokonanie dziesięciu kilometrów zajęło jej 39 minut i 6 sekund, co było siódmym wynikiem w kat. open. Druga spośród pań - Izabela Wierzchowska z Team Masters Barracuda zanotowała 41 minut i 1 sekundę. Trzecia była Klaudia Olejniczak z Brzeźna z czasem 43:39.

Podczas sobotnich zmagań rywalizowali również kijkarze. Wśród pań najszybsza na dystansie pięciu kilometrów była Agnieszka Mielecka z KS Idmar Racing Team (33:48) przed Kamilą Kolberg z Kijkowego Trzemeszna (37:58) i Beaty Jóźwiak z Wtórek (38:33). W kat. mężczyzn zwyciężył Marcin Radomski z klubu Biegam W Sfetsze (33:11), drugi był Piotr Piaskowski z Konina (36:02), a trzeci Janusz Więckowski, również reprezentant Biegam W Sfetsze (36:40).

Łącznie na mecie XXI Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa odmeldowało się 235 biegaczy i 28 uczestników marszu nordic walking.