WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Poznaj wózki transportowe i magazynowe wykorzystywane w całej Europie

Materiał promocyjny

Dodano: 21.05.2019 11:19

Tysiące firm w całej Europie, zajmujących się produkcją, magazynowaniem, handlem, a także świadczeniem usług różnego typu wykorzystuje wózki transportowe i magazynowe. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Państwu najpopularniejsze modele.

Wózki transportowe ECI to przykład tego, jak ważną rolę pełni rozwój efektywności w dzisiejszych przedsiębiorstwach. Transport wewnątrzzakładowy to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza w fabrykach i firmach produkcyjnych. Wózki do transportu towarów cieszą się także ogromną popularnością wśród przewoźników, firm zajmujących się logistyką. We współpracy z firmą Europejskie Centrum Innowacyjne przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najpopularniejszych modeli wózka transportowego.

Wózki platformowe

To rozwiązania, którymi udało się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom magazynowym firm. Zaprojektowano innowacyjne ręczne wózki platformowe, w różnych wymiarach i konstrukcjach dopasowanych w do specyfikacji przedsiębiorstwa. To alternatywa dla typowych wózków czterokołowych, które kojarzymy jedynie z masywnych żeliwnych kół czy drewnianej topornej budowy. Wózek platformowy, ma za zadanie przetransportować towary, które nie znajdują się na palecie , a np. w skrzynce czy kartonie lub tzw. drobnicę. W zależności od potrzeb, blat dostosowany jest wielkością i udźwigiem. Może być wyposażony w burty z płyty drewnopodobnej MDF, czy siatki z trwałego drutu. Cynkowane i malowane proszkowo zapewniając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i przede wszystkim oferujące żywotność. Poniżej przedstawiamy wygląd standardowego wózka platformowego.

Wózek dwukołowy - taczka

Jeden z najczęściej spotykanych modeli wózka transportowego. Wykorzystywany od dziesiątek lat. Wciąż popularny, lecz w wyjątkowo odmienionej formie. Na przykład, model EXPRESSO - innowacja w każdym calu. Wózek, którego budowa jest modułowa - co oznacza, że może zostać w nim wymieniona każda część. Mało tego - producent zapewnia że każda z części dostępna jest od ręki z magazynu. Ponadto, wózek praktycznie bezawaryjny. Wykonany w solidny sposób, z wysokiej klasy aluminium, z dużymi pompowanymi kołami i ergonomicznymi uchwytami. Standardowy wózek dwukołowy kosztuje około 150 - 200 zl, i wykonany jest ze stali. Jak coś się z nim stanie (a wiemy z doświadczenia że przy lekkim przeciążeniu tak będzie), to nadaje się do wyrzucenia, bo taniej będzie kupić kolejny. Nowoczesny wózek dwukołowy to także taczka na sprzęt rtv i agd, meble, krzesła, bagaże czy do towarów sztaplowanych. Ktoś kto kupił jeden model takiego wózka wraca po kolejne. Nie dlatego że uległ awarii, wręcz przeciwnie - zarabia na firmę, jest lekki i użytkownicy chwalą go sobie. Właśnie dlatego konstrukcja którą zobaczysz pod tym opisem, znajduje się się wysoko w naszym rankingu. Jest to niewątpliwie lider sprzedaży. Oto wózek dwukołowy - taczka w modelu EXPRESSO:

Wózki ESD - Antystatyczne

Nie tylko branża logistyczna czy magazynowa z roku na rok przynosi zwiększoną ilość sprzedanych wózków transportowych. W ostatnich 2 latach znaczący wzrost odnotowano w przemyśle elektronicznym. Duże firmy wychodząc naprzeciw własnym oczekiwaniom, zaczęły inwestować w wózki ESD których główną cechą jest anty-statyczność, czyli unikanie gromadzenia się ładunków statycznych i ograniczanie powstawania wyładowań elektrostatycznych. Czym wózki ESD różnią się od pozostałych?. Pokryte są szarą farbą proszkową RAL 7024 z powłoką przewodzącą ładunki elektryczne. Dodatkowo, posiadają koła z pełnej gumy przewodzące elektryczność.

Tak wygląda wózek ESD przewodzący ładunki elektryczne:

Jakie wózki transportowe są popularne również w 2019 roku?

Modeli wózków do transportu towarów rożnego typu jest cała gama. W zależności od potrzeb użytkownika pojedynczego czy przedsiębiorstwa, dobiera się model, który pozwoli na zwiększenie efektywności pracy a także będzie dopasowany to transportowanych przedmiotów i trwały przez lata. Popularnymi wózkami do transportowania są w 2019 roku również niewątpliwie: wózki półkowe, zabudowane, do płyt i szyb, paletowe, aluminiowe, skrzyniowe, systemowe, warsztatowe, półkowe skośne, na akta sądowe, sklepowe C+C, regały do opon, wózki do sprzątania, regały i logistyka szpitalna (https://www.eci.com.pl/1078-logistyka-szpitalna-wozki-dla-lekarzy-i-pielegniarek) czyli wózki dla lekarzy i pielęgniarek.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą ECI z Kluczborka (https://www.eci.com.pl)

Obecnie wózki transportowe umożliwiają szybsze wykonywanie pracy, jak widać w każdej branży. Właśnie dlatego warto inwestować w dedykowane rozwiązania.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:logistyka,   transport,   magazyn

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO