WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak przygotować ciało na nadejście lata?

Materiał promocyjny

Dodano: 26.05.2019 12:04

Lato to pora roku, kiedy eksponujemy swoje ciała. A po okresie jesienno – zimowym, gdy zwracamy nieco mniejszą uwagę na wygląd sylwetki – ciało zazwyczaj wymaga nieco pracy. Nie dziwi zatem, że robimy wiele, aby wyglądać nienagannie na plaży. A w tym pomóc mogą nam profesjonale zabiegi na lato – w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są szczególnie godne uwagi? I kiedy rozpocząć przygotowania do lata? O tym porozmawiam z ekspertem – kosmetologiem i dietetykiem z Kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Pauliną Nowak.

- Wielkimi krokami zbliża się lato. To czas, gdy lubimy pochwalić się podczas urlopu nienaganną sylwetką. Tyle, że niekiedy nie ma się czym chwalić. Dlaczego tak wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu i obawia się pojawienia na plaży w kostiumie kąpielowym?

Jakość naszej sylwetki i kondycja, w jakiej jest nasze ciało to wypadkowa wielu czynników. Na naszą figurę ma ogromny wpływ nasz styl życia i to, jak dbamy o swoje ciało przez cały rok. A okres jesienno – zimowy zazwyczaj nie sprzyja utrzymaniu świetnej sylwetki. Wracamy z urlopu zmęczeniu reżimem dietetycznym i przedwakacyjnym odchudzaniem, zatem zaczynamy sobie folgować. Uprawiamy mniej sportów, a długie wieczory sprzyjają podjadaniu. I wiosną okazuje się, że wygląd naszego ciała pozostawia wiele do życzenia.

- Czy właśnie wiosną powinniśmy zacząć przygotowania do lata?

Jestem zwolenniczką dbania o ciało przez cały rok. Wówczas przed wakacyjnym urlopem nie będziemy odczuwać presji czasu i oczekiwanie na odpoczynek nie będzie kojarzyć nam się wyłącznie ze stresem, czy uda się schudnąć. Regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na ciało, aktywność fizyczna, zdrowa dieta i codzienne nawadnianie organizmu naprawdę potrafią zdziałać cuda. Jeśli jednak zaniedbaliśmy nieco starania o estetyczny wygląd – wówczas wiosna to ostatni dzwonek na odzyskanie świetnej figury na lato.

- Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów wspomagających uzyskanie nienagannej sylwetki. Niektórym z nas kojarz się one zapewne z inwazyjną liposukcją. Ale medycyna estetyczna XXI wieku odsłania zupełnie inne oblicze – nieinwazyjne, bezpieczne i bardzo skuteczne zabiegi modelujące ciało.

Rzeczywiście – odchodzi się od inwazyjnych zabiegów, wymagających długotrwałej rekonwalescencji i obciążonych wystąpieniem poważnych powikłań. Dziś medycyna estetyczna i kosmetologia koncentrują się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają osiągniecie spektakularnych efektów dzięki zastosowaniu całkowicie bezpiecznych procedur. Jeśli chodzi o zabiegi na ciało, to szczególnie polecam endermologię i falę uderzeniową, lipolizę iniekcyjną oraz karboksyterapię. Zabiegi te można ze sobą łączyć osiągając naprawdę spektakularne efekty. A co najważniejsze – nie wymagają rekonwalescencji, zatem można je wykonać tuż przed urlopem. A endermologia i fala akustyczna to zabiegi nie pozostawiające na ciele nawet najmniejszego śladu, a zatem można je wykonać nawet podczas urlopu.

- Na czym polegają poszczególne zabiegi, które warto wykonać przed latem?

Endermologia https://neonia.com.pl/endermologia/ i fala uderzeniowa to zabiegi oddziałujące na głębsze warstwy skóry i tkanki podskórnej. Do zabiegów endermologii wykorzystywany jest aparat ze specjalną głowicą masującą wykorzystującą podciśnienie. Dzięki zassaniu fałdu skóry i przesuwaniu głowicy wzdłuż poszczególnych obszarów ciała, możliwe jest wykonanie specjalistycznego masażu. Natomiast w przypadku fali uderzeniowej dochodzi do rozchodzenia się fali akustycznej w tkankach miękkich i wprowadzenia ich w drgania o odpowiedniej częstotliwości. Sprzyja to ujędrnieniu skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/ to wstrzykiwanie podskórne dwutlenku węgla. Gaz ten przekształcany jest wówczas do kwasu węglowego, który doskonale stymuluje krążenie krwi, wspomaga procesy regeneracyjne oraz nasila spalanie tkanki tłuszczowej, przyspieszając wyszczuplanie przed latem. Natomiast zabieg lipolizy iniekcyjnej to wysoce skuteczny zabieg odchudzający, umożliwiający pozbycie się miejscowej kumulacji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z najbardziej problematycznych obszarów. Wstrzykiwanie pod skórę substancji pobudzających spalanie tkanki tłuszczowej gwarantuje bezpieczne i mało inwazyjne odchudzanie. A jeszcze lepiej, gdy połączymy lipolizę iniekcyjną z endermologią. Podobne korzyści przynosi kombinacja zabiegów endermologii i karboksyterapii.

- Jakich efektów można spodziewać się po takich zabiegach na ciało przed latem?

Na wstępie chciałabym podkreślić, że jednorazowe wykonanie zabiegu nie zmieni radykalnie wyglądu ciała. Owszem – już po pierwszym zabiegu można dostrzec niewielkie zmiany, jednak osiągniecie w pełni zadowalającego efektu wymaga wykonanie serii zabiegów. I ta zasada dotyczy wszelkich procedur medycyny estetycznej i kosmetologii. A wracając do omawianych zabiegów na ciało – możemy liczyć na wysmuklenie i wymodelowanie sylwetki. Możliwe jest to dzięki kompleksowemu odżywieniu i dotlenieniu skóry, a także pobudzeniu syntezy kolagenu. Efektem jest zwiększenie gęstości skóry, jej ujędrnienie, zredukowanie rozstępów. Ponadto są to zabiegi wyszczuplające na ciało, które wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej. Zabiegi te nie zastąpią oczywiście kompleksowej kuracji odchudzającej, ale zwiększa skuteczność diety i pomagają utrzymać efekty odchudzania. Wygładzeniu skóry i redukcji tkanki tłuszczowej towarzyszy zauważalna redukcja cellulitu. Nie pozostaje zatem nic innego, jak już dziś zaplanować kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej i móc cieszyć się nienaganną sylwetką podczas wakacyjnego odpoczynku.

Materiał dostarczył: https://neonia.com.pl/

  • Jak przygotować ciało na nadejście lata?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   uroda,   wakacje,   lato

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO