WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź swoją gminę!

Dodano: 26.05.2019 20:16
Źródło: LM.pl

Blisko 30 procent uprawnionych do głosowania wzięło udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To dane z godz. 17.00.

Średnia frekwencja w okręgu konińskiej delegatury Państwowej Komisji Wyborczej to 29,54 procent. Najwyższą odnotowano w Powidzu (pow. słupecki) – 34,16 procent. Niewiele gorzej było w Koninie – 34,13 procent oraz we Władysławowie (pow. turecki) – 33,36 procent. Najniższa frekwencja była: w Malanowie (pow. turecki) – 21,86 procent, Grodziec (pow. koniński) – 23,00 procent i Zagórów (pow. słupecki) – 23,14 procent.

W gminach powiatu konińskiego frekwencja wygląda następująco: Golina – 27,45 procent, Kazimierz Biskupi – 30,39 procent, Kleczew – 28,43 procent, Kramsk – 26,44 procent, Krzymów – 25,99 procent, Rychwał – 26,85 procent, Rzgów – 24,17 procent, Skulsk – 24,34 procent, Sompolno 27,16 procent, Stare Miasto – 20,76 procent, Ślesin – 28,13 procent, Wierzbinek – 26,71 procent i Wilczyn 27,39 procent.

Lokale wyborcze czynne są jeszcze do godz. 21.00.

  • Wybory do Parlamentu Europejskiego. Sprawdź swoją gminę!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

jesień najważniejsza
Dodano: 26.05.2019 23:09    Przez: ~ela
I pod płaszczykiem tej dobroci zabiera im 50% dochodu w podatkach. A najbogatszym ok 20% dochodu. Ale to wyżej to prawda, dopóki inne partie będą gardziły ludźmi ze wsi, robotnikami i słabiej wykształconymi to będzie cały czas rządzi PiS. Już chyba Biedroń też jakoś tam obrazil wyborców pisu rozgoryczony po słabym wyniku. A ludzie prości są wbrew pozorom bardzo pamiętliwi.
Dodano: 27.05.2019 01:35    Przez: ~Wyborca
Będzie brakować Pani premier Kopacz gdy wraz z światłymi ludźmi europy będzie rzucać kamieniami w dinozaury.To elita wielkopolskiej polityki godna jasia.
Dodano: 27.05.2019 06:41    Przez: ~dobry
Wcale nie żal...4 lata i co oni zrobili,tu w Koninie poseł wchodził z Kukiza a potem sobie przypomniał że jest prezesem partii o nazwie UPR... która ma może 0.3 procent poparcia...
Dodano: 27.05.2019 01:30    Przez: ~Obserwator nadwarciański
POstKOmuna przegrała i to jest sukces Polski. V kolumna rosyjska czyli konfederacja wysoko ale wyjdą ich powiązania. O dewiantach seksualnych chorych psychicznie z wiosny nie ma co pisać bo zatruwają tylko zdrowe społeczeństwo.
Dodano: 27.05.2019 01:13    Przez: ~elo

KOMENTARZE

Żal KUKIZA ...
Dodano: 26.05.2019 22:40    Przez: ~ela
POstKOmuna przegrała i to jest sukces Polski. V kolumna rosyjska czyli konfederacja wysoko ale wyjdą ich powiązania. O dewiantach seksualnych chorych psychicznie z wiosny nie ma co pisać bo zatruwają tylko zdrowe społeczeństwo.
Dodano: 27.05.2019 01:13    Przez: ~elo
Wcale nie żal...4 lata i co oni zrobili,tu w Koninie poseł wchodził z Kukiza a potem sobie przypomniał że jest prezesem partii o nazwie UPR... która ma może 0.3 procent poparcia...
Dodano: 27.05.2019 01:30    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Panie Kobrzycki ja stanowczo protestuję przeciwko pana nienawistnym słowom skierowanym przeciwko Kościołowi Katolickiemu!
Dodano: 27.05.2019 09:09    Przez: ~Wikariusz
Jaki zal ??? Może niech politykę zostawia razem z kolega Liroyem ludziom wykształconym i obytym w tematach. Jakoś przeszłość muzyczna nie pomaga w karierze polityka, jeśli jest to taki rodzaj muzyki jaki landowali panowie w/w. Może wrócić należy do śpiewania rapowania to wychodziło Wam lepiej.
Dodano: 27.05.2019 09:33    Przez: ~ja
Jaki zal?? Niech wrócą do muzyki bo polityka wcale im.nie wychodzi. Wypowiedzi zarówno Liroya jak i Kukiza sa na zenujacym poziomie. Ale cóż się spodziewać po scyzoryku?
Dodano: 27.05.2019 09:36    Przez: ~ja
Panie Konrzycki, czy naprawdę wygrana wyborów przez PiS musi uruchamiać taki wylew zwyczajnego chamstwa z Pańskiej strony... prosze się zastanowić nad swoim wulgarnym słownictwem .
Dodano: 27.05.2019 10:43    Przez: ~Zniesmaczona
kto mieczem wojuje od miecza ginie lewica zamiast atakować niech się do roboty weźmie .hhhha
Dodano: 28.05.2019 09:11    Przez: ~tu jest POLSKA🇵🇱
jesień najważniejsza
Dodano: 26.05.2019 23:09    Przez: ~ela
To przerażające ale po raz kolejny ciemnota wygrała.
Dodano: 26.05.2019 23:31    Przez: ~jaś
jak na jesień PIS wygra to JAS@ pakuj się
Dodano: 26.05.2019 23:42    Przez: ~FASOLA
Jakieś kompleksy masz ,że nazywasz innych ciemnotą bo nie głosowali tak jak Ty ?
Dodano: 27.05.2019 00:28    Przez: ~knn
Typowe dla wyborców po
Dodano: 27.05.2019 00:37    Przez: ~Ech...
Oświecony jaśnie Jaś załamany po nokaucie!!!!!!!!!!Radość wielka!
Dodano: 27.05.2019 02:59    Przez: ~i tylko mi ciebie żal
Znalazł się mądry/mądra.
Dodano: 27.05.2019 05:39    Przez: ~lesłav.
@i tylko mi ciebie żal - zam mi ale takich ciemniakow jak ty. Szkoda Polski bo ona najgorzej obrrwie podzielajac los Grwxji czy Wenezueli.
Dodano: 27.05.2019 06:37    Przez: ~Pn
Będzie brakować Pani premier Kopacz gdy wraz z światłymi ludźmi europy będzie rzucać kamieniami w dinozaury.To elita wielkopolskiej polityki godna jasia.
Dodano: 27.05.2019 06:41    Przez: ~dobry
Jaśnie oświecony czegoś nie rozumie, pozdrawiam
Dodano: 27.05.2019 08:20    Przez: ~Cogito
Zmartwię cię. Dane jasno wskazują, że bez trzęsienie ziemi PiS wygra do parlamentu. 1. Wybory do UE zawsze mają większe rozwarstwienie frekwencji: duże miasta-prowincja. Na korzyść miast, czyli PO. W parlamencie będzie "równiej" i PiS weźmie więcej głosów z prowincji mającej ponad 80% posłów. 2. Do parlamentu może nie iść koalicja tylko Zieloni osobno, osobno PSL. Kilka % odpadnie a jakby nie wszedł PSL ... to PiS ma 90% szans zmienić konstytucję. 3. Ciemnota wygrała bo za jej rządów obiektywnie jest lepiej niż za rządów oświeconej PO. Ludzie wiedzą, że jest wzrost gospodarczy niezależny od obu rządów, ale też wiedzą, że jedni zabrali im OFE i 150 mld zł by móc w telewizji ogłosić sukces zielonej wyspy ze wzrostem 0,1% a inni dali im pieniądze jakie mają rodziny w UE i to 3x wyższe. Ciemnogród robi w Polsce transfery socjalne w stylu Szwecji, Francji i Niemiec. Oświecona PO robiła z Polski karuzele vatowskiej jak na Ukrainie. Gdzie tu logika?
Dodano: 27.05.2019 08:52    Przez: ~jasnogród
Dobrze że ciemnota z PO, aparatcxyki sprzedawcy kraju nie wygrali brawo Polska
Dodano: 27.05.2019 09:37    Przez: ~brawo
Wpisał się rozjaśniony bo prostak
Dodano: 27.05.2019 14:45    Przez: ~JA
do Jaś . spójrz na ulice wsi już nikt w trepach nie chodzi i słomą butów nie wykłada . wieś jest piękna i wykształcona . nasze dzieci chodzą do szkół w miastach tuniki.WIEMY O CZYM ROZMAWIAMY MAMY MEDIA.(TVN) I WIEMY JAK GŁOSOWAĆ
Dodano: 28.05.2019 09:19    Przez: ~tu jest POLSKA 🇵🇱
Srednio inteligentny czlowiek,obywatel nie podpisze sie imieniem pisanym z malej litery panie " jas ".Mozna tak dalej,ale ?
Dodano: 28.05.2019 11:03    Przez: ~Szary,uczciwy czlowiek
A Konfederacja tylko 6.1. w tym kraju chyba nigdy nie będzie dobrze dopóki ludzie się nie obudzą
Dodano: 27.05.2019 00:38    Przez: ~Mirosław
Dobrze bo to rosyjska tuba. Jest sporo tam osób co popierają politykę rosyjską nie mówiąc o Korwinie który jeździ na spotkania z partią ZMIANA i dostaje kasę na działalność. Kukiz już jest lepszym wyborem po prawej stronie narodowej.
Dodano: 27.05.2019 01:15    Przez: ~samik
To są wolnościowcy dzięki którym polska wstanie z kolan. Zero socjalu, mało podatków, brak pedalstwa, odcięcie od unii i jej ingerencji w Polskę, żadnych pakietów CO2 itp. ograniczenie biurokracji itp. kto jest pracowity będzie miał lepiej a kombinatorzy, cwaniaki i lenie ... Coz.... Albo głód albo praca.Ale w wyborach widać że Polacy wolą socjal (z ich pieniędzy)
Dodano: 27.05.2019 01:30    Przez: ~Mirosław
Miroslaw konfederacja jest ruska tuba, nawet jezeli nie chca to sa. Jak wyjdziemy z ue to jak myszlisz kto nas przechwyci? Ruskie. I tego nie przeskoczysz . Wiec ochlon i ogarnij sie
Dodano: 27.05.2019 06:30    Przez: ~Xyz
Podziękujcie starszym:) frekwencja w wieku 50-59- 53%, w wieku 18-27: 27%
Dodano: 27.05.2019 00:43    Przez: ~Sondaże
I to wyborcy od 50 wzwyż głosowali głównie na PiS.I dalej: wykształcenie podstawowe: PiS 70%, Ke: 17%, zasadnicze:PiS 65%, Ke 25%, wyższe i licencjat: PiS 27%, Ke 50%, wieś: pis 50%, Ke 27%, największe miasta: PiS 27%, Ke 50%, rolnicy:PiS 70%, Ke 18%, robotnicy: PiS 53%, Ke 23%, emeryci PiS 54% Ke 38%, właściciele firm PiS 27% Ke 50%, dyrektorzy, specjaliści PiS 24, Ke 52,
Dodano: 27.05.2019 01:00    Przez: ~Sondaże
Żadnej nowości nie odkryłeś. Nie będzie robotnik głosował na KE skoro to ugrupowanie traktuje robotników jako ludzi gorszej kategorii.... Skoro PiS lepiej się o nich troszczy to chyba nic dziwnego....
Dodano: 27.05.2019 01:12    Przez: ~Ke
I pod płaszczykiem tej dobroci zabiera im 50% dochodu w podatkach. A najbogatszym ok 20% dochodu. Ale to wyżej to prawda, dopóki inne partie będą gardziły ludźmi ze wsi, robotnikami i słabiej wykształconymi to będzie cały czas rządzi PiS. Już chyba Biedroń też jakoś tam obrazil wyborców pisu rozgoryczony po słabym wyniku. A ludzie prości są wbrew pozorom bardzo pamiętliwi.
Dodano: 27.05.2019 01:35    Przez: ~Wyborca
@Sondaże - widac, jakie patole glosowali na pissuarskich zlofziei....
Dodano: 27.05.2019 06:50    Przez: ~Pn
Pn ale ci łyso no nie
Dodano: 27.05.2019 12:56    Przez: ~ewa
Widac po cenach ze pis zadzi.....pietruszka 20 zl.program 500
Dodano: 27.05.2019 05:30    Przez: ~Bazar
Ale stac nas teraz NATO
Dodano: 27.05.2019 09:42    Przez: ~Mayc
Komuno precz. Czerwona pajęczyna coraz słabsza,
Dodano: 27.05.2019 06:31    Przez: ~koniniak
Lewica POparcie 1,23% ? jest rozjechana
Dodano: 27.05.2019 07:23    Przez: ~aki
Ale PIS rozniósł KO {nie jestem ich fanem}
Dodano: 27.05.2019 07:20    Przez: ~zakładowa
polaczkowa ciemnota... tylko popis. Dupa was nie boli od tego dymania?
Dodano: 27.05.2019 07:34    Przez: ~Arek
Twojego starego bolała heheh