WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sukces Jazzonaliów

Materiał promocyjny

Dodano: 29.05.2019 13:36

Możdżer, Jopek i Orzechowski oraz Młynarski z Maseckim – to były gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu Jazzonalia. Podczas majowego święta jazzu w Koninie nie zabrakło zatem pianistyki i wokalistyki na najwyższym poziomie, a także brzmienia big bandów. Festiwal wystartował 22 maja i potrwał pięć dni. Spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – bilety wyprzedały się w ciągu kilku dni na ponad miesiąc przed imprezą. Każdy z koncertów gwiazd oklaskiwała 800-osobowa publiczność.

Przeniesienie koncertów do auli PWSZ stworzyło możliwości zwiększenia liczebności widowni. Konińscy jazzfani zareagowali niezwykle pozytywnie, bo wykupili bilety niemal w momencie ogłoszenia sprzedaży karnetów. Na majowe święto jazzowe do Konina przyjechali wielbiciele improwizowanej muzyki z Kalisza, Łodzi, Poznania, Warszawy i Berlina. Magnesem okazały się nazwiska gwiazd, które – już teraz możemy to napisać – nie zawiodły oczekiwań nawet najbardziej wymagających znawców muzyki jazzowej.

Przeżyliśmy dwa pianistyczne solo show: Leszka Możdżera i Piotra Pianohooligan Orzechowskiego. Obaj poruszyli publiczność swą wirtuozerią i nieograniczoną muzyczną wyobraźnią. Pierwszy, niczym celebryta, po swoim występie przez ponad godzinę rozdawał autografy i fotografował się z fanami. Nie mniejsze wrażenie zrobiły występy Jazz Bandu Młynarski Masecki i Anny Marii Jopek z zespołem. Pierwszy rozkołysał publiczność do tańca, drugi – urzekł nastrojem, zmysłowością. Koncerty gwiazd festiwalowa publiczność nagrodziła gorącymi i długotrwałymi brawami.

Tradycyjnie finał festiwalu – już w sali koncertowej PSM - należał do Big Bandu konińskiej szkoły muzycznej, który - dyrygowany przez Krzysztofa Pydyńskiego – w tym roku zagrał ze znakomitym jazzowym puzonistą, Grzegorzem Nagórskim. Wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej spinał klamrą tegoroczne Jazzonalia, bowiem wcześniej przewodniczył jury Makroregionalnego Konkursu Improwizacji Jazzowej, wygłosił wykład i poprowadził warsztaty. W części artystyczno-edukacyjnej imprezy znalazła się także Jazzowa Bitwa Szkół, w której zmierzyli się uczniowie i nauczyciele z Konina i Poznania.

Dzięki tak licznej widowni koniński festiwal stanął w szeregu najbardziej znaczących imprez jazzowych w naszym kraju. Budzi ogromne zainteresowanie artystów, którzy także pragną zaprezentować się w Koninie, a przedstawiciele ogólnopolskich mediów dopytują o fenomen frekwencyjny. Najprawdopodobniej formuła tego festiwalu, obejmująca spotkanie gwiazd z lokalnym środowiskiem jazzowym, sprawia, że impreza nie jest zawieszona w próżni, że posiada wierną, wciąż odmładzającą się widownię oraz coraz szerszy krąg zainteresowanych jazzem, którzy rezerwują sobie czas w maju na wizytę w Koninie.

Fot. M.Sypniewska

slajd 1 z 30
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:jazzonalia,   ckis
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO