WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wrócił z Japonii

Dodano: 17.06.2019 15:41

Wizyta w Zakładach Produkcji Wodoru w Namie, spotkanie z wicegubernatorem Prefektury Fukushima, udział w II Polsko-Japońskim Forum Regionów – to niektóre punkty wizyty prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w Tokio.

Prezydent wszedł w skład 11-osobowej wielkopolskiej delegacji, której przewodniczył wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak. Reprezentacja Wielkopolski przebywała w Japonii w dniach od 9 do 13 czerwca. W tym czasie zorganizowane zostało m.in.: spotkanie z burmistrzem Meguro, wizyta w JETRO (Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego), prezentacja regionów podczas forum, warsztaty w zagranicznym biurze handlowym PAIH (Polska Agencja Inwestycji i Handlu), seminarium biznesowe w Ambasadzie RP.

Prezydent podkreśla, że odbyte w Japonii spotkania były okazją do rozmowy na temat rozwoju alternatywnych źródeł energii, czyli wodoru. W tym kierunku chce się też rozwijać nasze miasto. Dlatego ważna była dla prezydenta wizyta w Prefekturze Fukushima, gdzie w mieście Namie rozpoczęto budowę jednego z największych na świecie zakładów produkcji wodoru na bazie energii słonecznej.

Wschodnia Wielkopolska chce zmierzać w kierunku nowoczesnych, przyjaznych źródeł energii. Budowa infrastruktury do wytwarzania, magazynowania oraz dystrybucji wodoru to jeden z pomysłów zgłoszonych przez nas w Brukseli na spotkaniu grupy roboczej „Platformy dla regionów intensywnie wykorzystujących węgiel w okresie przejściowym”. Od takich państw jak Japonia, która traktuje wodór jako energię przyszłości, możemy czerpać wzorce i z nimi starać się budować relacje biznesowe – tłumaczy prezydent.

Przypomnijmy, że zielona energia to baza dla budowanej właśnie strategii rozwoju Konina. Region, mając przed sobą wizję transformacji energetycznej, stara się o wsparcie z unijnej Platformy dla regionów powęglowych. Dodatkowo w grudniu 2018 roku w naszym mieście odbyła się konferencja „Transformacja gospodarcza subregionu konińskiego – kierunek wodór”. Wydarzenie zrealizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach projektu pilotażowego „Science meets Parliaments – Science meets Regions”, organizowanego przez Komisję Europejską we współpracy z Komitetem Regionów. Była to jedyna konferencja o wodorze i jako pierwsza z 23 rozpoczynała cykl spotkań w całej Unii Europejskiej.

Uczestnicy delegacji do Japonii: Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Piotr Korytkowski, Prezydent Miasta Konina, Ewelina Ślugajska, Skarbnik Miasta Piły, Krzysztof Gubański, Wiceprezes Zarządu ARR Konin SA, Tomasz Wojciechowski, Prezes Zarządu GWDA sp. z o.o, Roman Byczyk, Prezes Konińskiej Izby Gospodarczej,Karol Byczyk, Dyrektor ds.. Innowacji, Projektów i Nowych Technologii, Aleksandra Rakowska, Z-ca Dyrektora Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej, Grzegorz Potrzebowski, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej, UMWW, Beata Joanna Łozińska, Dyrektor Departamentu Gospodarki, UMWW, Łukasz Stachowicz, Główny specjalista w Departamencie Gospodarki, UMWW.

Żródło www.konin.pl

  • Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wrócił z Japonii
  • Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wrócił z Japonii

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Piotr Korytkowski,   prezydent Konina,   Japonia,   polsko-japoński,   forum regionów,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kończ waść. Wstydu sobie oszczędź.
Dodano: 17.06.2019 16:23    Przez: ~wodórgłowie
No to przyjeżdżaj z wiedzą SZOGUNIE
Dodano: 17.06.2019 15:51    Przez: ~Mizumi
I na co to komu.Amfiteatr do odbudowy,basen odkryty by się przydał ,trawniki w mieście proszą o skoszenie
Dodano: 17.06.2019 16:21    Przez: ~olo
POlitycy z PO Konin uczynią "Zieloną wyspą", tak jak to zrobił D. Tusk z Polską ?
Dodano: 17.06.2019 16:24    Przez: ~Brukselka
Pięciu urzędasów z PO
Dodano: 17.06.2019 16:05    Przez: ~cel H2

KOMENTARZE

No to przyjeżdżaj z wiedzą SZOGUNIE
Dodano: 17.06.2019 15:51    Przez: ~Mizumi
ha ha ha
Dodano: 17.06.2019 15:53    Przez: ~juzwa
A teraz szogunie,napisz z łaski swojej ile cała ta wizyta kosztowała.... ale tak szczerze....
Dodano: 17.06.2019 18:14    Przez: ~Admirał Yamamoto
Piotruś. Teraz mnie posłuchaj co ja ci powiem. Najpierw Osadnik w Malińcu i popioły w Niby Jeziorze Pątnowskim spróbuj. Znaczy Ile Masz Kasy Ile Mógłbyś Dostać. Co I Jak. Bo To Jest Ogólnie Dobra Koncepcja. Potem Stolarza zaproś. I powiedz tak. Trochę Miasto. Trochę Europa. I Wejście Jest Do Azji. I się zapytaj czy Powierci.
Dodano: 17.06.2019 18:50    Przez: ~o
LMie, zapomnieliście o nagłówku: MATERIAŁ PROMOCYJNY
Dodano: 17.06.2019 19:24    Przez: ~MP
No i skąd na to pieniądze będą proszę zadać to pytanie prezydentowi bo jak powie że z platformy poweglowej to proszę zadać skąd taka pewność że dostaniemy te pieniądze i gdzie te fabryki miały by powstać?? Bo nijak wodór wpisuje się w plan energetyki polskiej do 2050 roku nic o tym nie ma .....
Dodano: 18.06.2019 06:08    Przez: ~Wyszło byle nie PiS
Następny cel........księżyc?
Dodano: 18.06.2019 21:20    Przez: ~Bekker
Pięciu urzędasów z PO
Dodano: 17.06.2019 16:05    Przez: ~cel H2
Ci z PiS tam nie jeżdżą. Bo jeżdżą do Torunia :) :) :)
Dodano: 17.06.2019 16:14    Przez: ~Kn
Katecheta pojechalby do Częstochowy 😂😂😂😂😂
Dodano: 18.06.2019 14:59    Przez: ~Pn
Za PO ministrem administracji była pani Piotrowska z wykształcenia katechetka TO ci Pn- ku nie przeszkadzało, zasłuchiwałeś się pewnie ja mówiła o samolotach "bez głowy"
Dodano: 18.06.2019 15:59    Przez: ~do niemiaszka Pn
I na co to komu.Amfiteatr do odbudowy,basen odkryty by się przydał ,trawniki w mieście proszą o skoszenie
Dodano: 17.06.2019 16:21    Przez: ~olo
Jest nowa Pani dyr. MOSiR to może będzie basen nowy odkryt.
Dodano: 17.06.2019 16:55    Przez: ~Obs.
wszystko będzie
Dodano: 17.06.2019 17:04    Przez: ~naiwniak
Dlaczego maja kosic trawnik, przecież specjalnie na Zatorzu robią ekologiczne łąki.
Dodano: 18.06.2019 08:30    Przez: ~kol
@olo to se go odbuduj pissuarku. Konin potrzebuje powaznych tematow a moe jskis twoj sami szny amfiteatrzyk....
Dodano: 18.06.2019 15:00    Przez: ~Pn
Pan Prezydent Korytkowski z PO uczyni Konin krainą mlekiem i miodem płynącą ?
Dodano: 17.06.2019 16:22    Przez: ~A jak
i Wiśnią pachnącą
Dodano: 17.06.2019 16:30    Przez: ~drzewko
i wodorem pachnącą ;-) ...
Dodano: 17.06.2019 17:29    Przez: ~siarko
A kaczafi Wenezuele nam uczyni.
Dodano: 18.06.2019 15:01    Przez: ~Pn
Za PO ministrem administracji była pani Piotrowska z wykształcenia katechetka TO ci Pn- ku nie przeszkadzało, zasłuchiwałeś się pewnie jak mówiła o samolotach "bez głowy"
Dodano: 18.06.2019 16:00    Przez: ~do kopidołka Pn
Kończ waść. Wstydu sobie oszczędź.
Dodano: 17.06.2019 16:23    Przez: ~wodórgłowie
ciekawe czy chwalił.sie naszymi mostami które są ekologiczne i po 10 latach ulegają biodegradacji. Podobnie jak nasze drogi
Dodano: 17.06.2019 18:25    Przez: ~123
Konczyc to powinien bezzebny z Zoliborza.
Dodano: 18.06.2019 15:02    Przez: ~Pn
POlitycy z PO Konin uczynią "Zieloną wyspą", tak jak to zrobił D. Tusk z Polską ?
Dodano: 17.06.2019 16:24    Przez: ~Brukselka
I dał nogę do Brukseli, D. Tusk zarabia 140 tys. zł. brutto na miesiąc, pytam czy mu wystarcza od wypłaty do wypłaty ?
Dodano: 17.06.2019 16:34    Przez: ~Angela
Ryszard Czarnecki z PiS przegrał sprawę w sądzie Unii Europejskiej o unieważnienie pozbawienia go funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w związku z nazwaniem europoseł Platformy Obywatelskiej Róży Thun "szmalcownikiem".Biedny Rysio pysio a i misiowi areszt przedłużyli o następne 3 miesiące .
Dodano: 17.06.2019 16:44    Przez: ~szalony Antek
TUSKUS dziś POkazał całego siebie....
Dodano: 17.06.2019 16:51    Przez: ~ble ble
Tusk w polemice z Marcinem Horałą jest cienki, jak "cienki Bolek", w PiS-e są naprawdę pierwszej klasy politycy.
Dodano: 17.06.2019 18:17    Przez: ~Wojtek
Pissuary za to zrobia nam Wenezuele
Dodano: 18.06.2019 15:02    Przez: ~Pn
Lansik a w Koninie kamieni kupa
Dodano: 17.06.2019 16:32    Przez: ~xd
A co go obchodzi Konin, liczy się dobrze płatna POsada w Sejmie.
Dodano: 17.06.2019 16:37    Przez: ~Tylko mnie wybierzcie
Tam to powinni jechać inżynierowie a nie urzędasy, którzy słuchając o zagadnieniach technicznych mają takie miny jak świnia podczas burzy.
Dodano: 17.06.2019 16:33    Przez: ~xmen
BOSS posiada wszystkie cechy od doktora do robola i proszę nie przeszkadzać w pozyskiwaniu zielonej Enerdżiii
Dodano: 17.06.2019 16:45    Przez: ~Mars
Będzie u nas Enerdżylandia ;-)
Dodano: 17.06.2019 17:30    Przez: ~late
Proszę nie obrażaj świni z niej jest smaczne miąsko😉To są tępe dzidy!!!
Dodano: 17.06.2019 20:37    Przez: ~Word
Samuraje też przyjechali do Konina???
Dodano: 17.06.2019 16:53    Przez: ~KOMOR
Ns Żoliborz😂😂😂
Dodano: 18.06.2019 15:03    Przez: ~Pn
Pn cebulę wysłali z TVN dla ciebie
Dodano: 18.06.2019 19:31    Przez: ~xd
Najpierw chińczycy teraz japończycy. Konin San Franciskiem Europy !!
Dodano: 17.06.2019 17:28    Przez: ~kollo
Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco, POd rządami PO -
Dodano: 17.06.2019 18:20    Przez: ~oczywiście
Dobrze ze nie Wenezuela. Te serwuja nam pislamabadczycy.
Dodano: 18.06.2019 15:04    Przez: ~Pn
Pn cebula wysłana !!!
Dodano: 18.06.2019 19:31    Przez: ~wybiórcza
1 z 4
1234>>