WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rady Seniorów z całej Wielkopolski przyjechały do Mikorzyna

Dodano: 18.06.2019 11:49
Źródło: LM.pl

Około 80 seniorów z całego województwa spotkało się w Mikorzynie. To tam odbyła się „Wiosenna Szkoła Wielkopolskich Rad Seniorów”.

Spotkania rad seniorów odbywają się od 3 lat z inicjatywy Marzeny Wodzińskiej, członka zarządu województwa wielkopolskiego.

- To był pomysł Rady Senioralnej Miasta Poznania. Oni stwierdzili, że nie mają takiego momentu, żeby się integrować i szkolić – mówi Marzena Wodzińska. - Seniorzy układają sobie program kolejnej wiosennej szkoły i pokazują nam jaka tematyka ich interesuje. To wspaniali ludzie, którzy mają ogromny potencjał i mnóstwo pomysłów. Oby nam sił i pieniędzy wystarczyło na zrealizowanie wszystkiego – dodaje.

Jeszcze kilka lat temu rad seniorów w Wielkopolsce było niewiele. Dziś jest ich aż 31 i ciągle powstają nowe.

- Cieszę się, że samorządy lokalnej dostrzegają potrzebę tworzenia rad. Na tle innych województw wyglądamy bardzo dobrze. Są nieliczne gminy, gdzie nie ma rad senioralnych, ale myślę, że to kwestia czasu – podkreśla Marzena Wodzińska.

W ośrodku wypoczynkowym w Mikorzynie, seniorzy spotkali się już po raz drugi. Tym razem brali udział w spotkaniach i warsztatach dotyczących aktywizacji lokalnej społeczności, współpracy z samorządem, tego na co powinni zwracać uwagę konsumenci przy podpisywaniu różnych umów, a także dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających na seniorów, zawiłościach internetu i fake newsach. Kolejne spotkanie seniorów już jesienią. 25 i 26 października w Poznaniu odbędą się targi dedykowane osobom 60 plus „Viva seniorzy”.

fot. LM.pl, Urząd Marszałkowski w Poznaniu

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nieuchronnie idą wybory i trzeba jakoś zadbać o głosy do PeŁO,a seniorzy to najpewniejsi wyborcy jak raz dadzą się omamić to głosują pewnie.PO
Dodano: 18.06.2019 12:17    Przez: ~czaruś
CEBULA PO 6 zł? chyba ich POwaliło. Co ja bede teraz jadł? Gregorz dlaczego?
Dodano: 18.06.2019 13:12    Przez: ~Pn
PN gamoniu znowu nie wziąłeś leków. Co PO ma do ceny cebuli? Zacznij jeść ślimaki pająki komary i inne owady maja dużo białka. Jak pójdziesz na działki i poprosisz to dostaniesz listki sałaty szczypiorek i inne nowalijki. Kto i kiedy te rady wybiera i gdzie jest rejestracja na takowy urząd? Czy tylko przydupasy i klakiery miejskiej władzy? Tez bym mógł sie podszkolić i poprzebywać miedzy ludźmi.
Dodano: 18.06.2019 13:27    Przez: ~Emeryt
Same baby jak w seksmisji. Księdza im brakuje.
Dodano: 18.06.2019 13:39    Przez: ~emerytka
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO