WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Sprawca uszkodzeń w kościele św. M. Kolbe zatrzymany

Dodano: 18.06.2019 13:31
Źródło: LM.pl

Konińscy policjanci zatrzymali 22-latka, który odpowie za zniszczenia w kościele św. M. Kolbe w Koninie.

W nocy z 11 na 12 czerwca sprawca rzucił kamieniem w drzwi dolnego kościoła, zbił szybę z gablocie z ogłoszeniami parafialnymi, uszkodził pomnik św. M. Kolbe, a także zniszczył donice z kwiatami i znicze. Proboszcz ks. Wojciech Kochański przyznał, że nie był to pierwszy atak na świątynie i z pewnością nie był on przypadkowy.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Jak informuje st. sierż. Sylwia Król z konińskiej policji, odpowiedzialnego za zniszczenia udało się ustalić dzięki monitoringowi. 22-latek został już zatrzymany. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do tego, ale też do wcześniejszego ataku z grudnia ubiegłego roku, kiedy wybił szybę w tym samym kościele.

Zatrzymanemu grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

  • Konin. Sprawca uszkodzeń w kościele św. M. Kolbe zatrzymany

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Żałośni hejterzy jesteście w stanie poprzeć każde nawet najbardziej barbarzyńskie postępowanie, kiedy jest to wymierzone w społeczność katolicką. Pojmany był niebezpieczny i musi być odseparowany, by miał czas na przemyślenie swojego postępowania. Oby wrócił do normalnego życia. Natomiast nie życzę nikomu z was, by był nachodzony w swoim domu jak księża z kościoła pw. św Maksymiliana Kolbe w Koninie. Chociaż w czym wy jesteście lepsi od sprawcy? On kamieniował w realu, wy to robicie w internecie. Może zaczynał tak jak wy, w internecie? Może dzieli was tylko krok, by podobnie jak pojmany podnieść kamień i rzucić...w innego człowieka...
Dodano: 18.06.2019 14:29    Przez: ~Obserwator koniński
Ludzie czy wy aż tak nisko upadli ? Żadnej moralności . Żałując tego wandala dajecie ciche przyzwolenie na niszczenie kościołów . Zastanówcie się nad sobą.
Dodano: 18.06.2019 14:59    Przez: ~Masakra
Równie dobrze może to być po prostu idiota...
Dodano: 18.06.2019 13:49    Przez: ~KrzysieKonin
Jak wandal to niech wybija szyby w swoim domu , kto mu broni ?
Dodano: 18.06.2019 15:39    Przez: ~bb
Chłopak i po co ci to było? Po co
Dodano: 18.06.2019 14:58    Przez: ~Ha

KOMENTARZE

Czy to aby nie jeden ze skrzywdzonych grzechomierzem przez sukienkowego? Może sie okazać ze te działania młodzieńca to pod wpywem traumy jak doznał będąc ministrantem. To taki kryzys i trauma po gwałcie.
Dodano: 18.06.2019 13:43    Przez: ~Emeryt
Równie dobrze może to być po prostu idiota...
Dodano: 18.06.2019 13:49    Przez: ~KrzysieKonin
"Skrzywdzony grzechomierzem przez sukienkowego", az nie wiem jak to skomentowac, w punkt :D
Dodano: 18.06.2019 13:54    Przez: ~Bartek
Ty emeryt a może ciebie w dzieciństwie zgwałcono skoro tak wyrażasz się o kapłanach co ? Pomódl się lepiej o rozum.
Dodano: 18.06.2019 14:02    Przez: ~Marcin
Marcin to na swoją opinie i w jaki sposób sie ich traktuje sukienkowi pracowali długie lata. Jeszcze na wsiach sa zboczency bogami calowanymi po rękach przez babcie. Teraz to wszystko wyszlo na jaw i potrzeba to piętnować i surowo sądzić i potępiać społecznie a nie głaskać i w dupę wchodzić. W kolbę to tak cacy było, czy nie było ciąż i innych fajnych zdarzeń.
Dodano: 18.06.2019 14:12    Przez: ~Do marcina
~Emeryt jesteś zwykły komuch i przez takich jak ty to państwo cierpiało tyle w zniewoleniu. Przez takich zdrajców ze zrytym beretem
Dodano: 18.06.2019 14:21    Przez: ~fcku
Ludzie czy wy aż tak nisko upadli ? Żadnej moralności . Żałując tego wandala dajecie ciche przyzwolenie na niszczenie kościołów . Zastanówcie się nad sobą.
Dodano: 18.06.2019 14:59    Przez: ~Masakra
On byl ministrantem ale u Biedronia.
Dodano: 18.06.2019 20:28    Przez: ~Anty PiS
emeryt- to tylko 1 ,5 procenta dewia...tów w stosunku do zdrowych na ciele i umyśle ludzi. Więc wniosek lecz się na nogi bo na głowę już za późno.
Dodano: 19.06.2019 09:53    Przez: ~gebel to wymyslił
fcku - komuch na 100 %. Tacy w realu bardzo ładnie podszywają się nawet pod represjonowanych przez komuchów , znam taki przykład , a do kościoła zasuwa plując na wiarę- straszni obłudnicy. Pozdrawiam
Dodano: 19.06.2019 09:56    Przez: ~racja
psychopata zjarany na dopalaczach, bo przecież po pijaku tak nie wali na dekiel.
Dodano: 18.06.2019 13:53    Przez: ~parafianin
Proszę BARDZO kolejny spec... Musiałeś sporo brać, że wiesz jak to jest
Dodano: 18.06.2019 16:02    Przez: ~T
Za zbicie durnej szyby i przewrócenie doniczki z kwiatami DO PIĘCIU LAT WIĘZIENIA. Ciekawe czy jak by się tego dopuścił na mojej posesji a nie przy kościółku to policja by się tym w ogóle zainteresowała. Ale przecież kościółek to jest oczko w głowie Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Polskiego....
Dodano: 18.06.2019 13:57    Przez: ~Bartek
Powinien dostać 20 lat i wizerunek z nazwiskiem i imieniem publicznie pokazać
Dodano: 18.06.2019 19:25    Przez: ~olo
Wysiedlic gnoja wraz zjego rodzina i po problemie a tak to patol jest i patologia
Dodano: 18.06.2019 14:51    Przez: ~Trust
Ciebie wywieź na ścianę wschodnia tam są. dobrze Ułożeni. Zgodnie z. oczekiwaniami naczelnika Jarosława zawsze dziewicy.
Dodano: 18.06.2019 15:13    Przez: ~Emeryt
Pokażcie jego twarz. Może w niego porzucamy kamieniami co ?
Dodano: 18.06.2019 15:02    Przez: ~Antylewak
Daj kamienia
Dodano: 18.06.2019 15:06    Przez: ~er
Jak jesteś bez grzechu, możesz rzucać jako pierwszy
Dodano: 18.06.2019 15:08    Przez: ~Observer
Mam nadzieje, że dochodzenie będzie prowadzone rzetelnie i poznamy przyczyny tego czynu. Sugerowanie, że to był atak na KOŚCIÓŁ ,to jest strzelanie ze śrutówki do czołgu. Na szacunek warto zapracować.
Dodano: 18.06.2019 15:18    Przez: ~leszek
Może to być zwykły wandal który naoglądał się TVN i onet, zwykły idiota Janusz nienawiści, ale jeśli to osoba skrzywdzona to powinna wystąpić o odszkodowanie na drodze prawnej
Dodano: 18.06.2019 15:28    Przez: ~kolo
Jak wandal to niech wybija szyby w swoim domu , kto mu broni ?
Dodano: 18.06.2019 15:39    Przez: ~bb
A mnie ciekawi..(bo oczywiscie o tym LM nie napisal nic) dlaczego ten mlody czlowiek to zrobil? , co bylo przyczną ze dal sie poniesc tak złym emocjom
Dodano: 18.06.2019 15:40    Przez: ~Ciekawski
Każda profanacja obiekti sakralnego. Jest symbolem barbarzyńsywa. Niezależnie od wyznania. Gość musi ponieść surową kare. Tyle w temacie
Dodano: 18.06.2019 16:34    Przez: ~Assss
Myślę że publiczne szczere słowo szczerości ze strony atakującego byłyby ok niech stanie i powie dlaczego i tyle ???
Dodano: 18.06.2019 17:00    Przez: ~max
Ale po co robić mu jeszcze dodatkowy lewacki fejm ? Żeby więcej takich pajacy się uaktywniło ? Koleś powinien się cieszyć że tylko zniszczenie mienia mu przybili . Nie jednego uczucia religijne zostały urażone tym atakiem a na to jest artykuł.
Dodano: 18.06.2019 23:16    Przez: ~Ukarać nie gadać
1 z 4
1234>>